Skocz do zawartości

Pilna prośba! Kodeki do WMM


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Silny napisał:

Spłaszczony - a w opisie pliku było cały czas full hd.

 

Marek są następujące proporcje obrazu: 4:3; 16:9 ; 16:10.

 

Przy konwertowaniu ustawiłeś inne proporcje w opcjach kodeka i wyszło jak wyszło.

 

A w opisie zostało to co było w opisie pierwotnego pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Silny napisał:

Ustawialiśmy z Drizztem 4:3 kilka razy i zatwierdzaliśmy - wyszło spłaszczone za każdym cholernym razem.

 

A kamera w jakich proporcjach nagrywa? Może podaj model kamery.

 

4: 3 to jest jak na starym "kwadratowym" telewizorze z kineskopem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Silny napisał:

Samsung full hd model:HMX-H100P/EDC  S/N:ZAT36V1S500334T made in china

 

To nagrywa 16:9 i tą proporcję powinieneś zachować przy konwersji inaczej obraz wyjdzie niesymetryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat "Kamera SAMSUNG H100 posiada oprogramowanie do odtwarzania i edycji plików wideo wgrane od razu do pamięci, zamiast na osobnym dysku CD. Dlatego też oprogramowanie uruchamia się automatycznie zaraz po podłączeniu kamery do komputera za pomocą USB. Opcja ta umożliwia odtwarzanie i przegrywanie plików wideo na dowolnym komputerze osobistym na świecie."

 image022.jpg

Zaawansowana edycja plików wideo jest dużo łatwiejsza, jeśli używamy inteligentnego edytora wbudowanego w model H100. Funkcja ta umożliwia tworzenie plików wideo i zarządzanie nimi w naturalny i intuicyjny sposób, gwarantując użytkownikowi i radość z nagrywania, a także swobodę, do której jest przyzwyczajony.

image030.jpg

 

Może to coś pomoże ;) 

 

 

 

Movie uploaded from Samsung Intelli-studio

 

Koleśie korzystają z tego oprogramowania

LINK filmik 1

opis filmu Uddevalla city (Sweden) captured with Samsung HMX-H100P@720P and converted with intelli-studio light to WMV format

LINK Film 2 Movie uploaded from Samsung Intelli-studio

 

 

Film 3 z problemem dieses Video besteht aus mehreren Teilvideos, die mit dem Youtube-Editor zusammengefügt wurden. Da beim Transcoding das Bild durch Youtube gestreckt wird kann man das Video mit Hilfer der beiden Tags yt:stretch=4:3, yt:crop=16:9 (beide, in dieser Reihenfolge) wieder etwas stauchen (nicht ganz, d.h. oben und unten bleiben dünne Balken). Bei Einzelvideos geht es auch ganz ohne Balken, siehe dort.   w translatorze coś jest o proporcjach  może ktoś zna ten język chaosu? 

Edytowane przez Voqlsky
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowałem 16:9 i to samo - Nie mam kabla do kamerki, tzn. mam tę końcówkę ale jest duża i nie mieści się w obudowie, widocznie był kabel dedykowany ale go nie mam :<

 

I teraz niespodzianka - Drizzt u siebie co widziałem na jego kompie, wkładał ten plik na YT i było normalnie. Wniosek więc jest taki, że to u mnie YT tak zwęża nagranie. Ale co z tym cholera zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i nie mogie znaleźć...

 

Ok, film wkleiłem ale sposobem - wysłałem do Drizzta i on to połączył i ogarnął. Wcześniej żadne inne ustawienia nie działały, zawsze wychodziło spłaszczone. Tak więc dzięki wszystkim a zwłaszcza Drizztowi i tyle w temacie. Rozwiązania nadal nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.