Skocz do zawartości

Jak zainstalować WIFI na kwadracie?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie macie dosyć mnie i moich problemów komputerowych :> ale usiadłem miło i chciałem skonfigurować wreszcie srajfona. Nic z tego, chce połączenia z jakimś itunes albo wifi. 

 

Mam taki sprzęt na kwadracie: http://yagi.pl/markowy-mocny-router-toto-link-n151rt-150mbps-p-2096.html?osCsid=7d664b50d2b70405874e127cbfd889a9 i podłączyłem go do kompa, i co teraz?

 

Net mam z modemu USB - chcę tylko sobie podłączać te urządzenie i mieć wifi od czasu do czasu, co tu teraz działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na tym ale kiedy chciałem uruchomić WiFi na telefonie to potrzebne mi było hasło do niego (jeżeli jest ustawione) i musiało być włączone przyciskiem na routerze. Aby dobrać się do ustawień w swoim badziewiu musiałem w przeglądarce wpisać ciąg cyfr przerywanych kropkami. Mając hasło w telefonie wyszukujemy pożądane WiFi, wpisujemy hasło i powinno być ok. Więcej napiszę jutro jak będę przy komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silny

 

Twój router się nie nada bo nie podłączysz do niego modemu.

 

Potrzebny jest router obsługujący modemy lte np. taki:

 

https://www.morele.net/router-tp-link-tl-mr3420-v2-pl-362569/

 

I minimum jedna karta sieciowa wi - fi np. taka :

 

https://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn722n-n-150mbps-284524/

 

 

Czemu piszę, że minimum jedna, bo jeśli router masz w tym samym pomieszczeniu co, któryś z komputerów to pod jednego kompa podpinasz go kablem, a do drugiego np. na innym piętrze

leci przez wi-fi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A srajfona masz na 2 karty sim? Jeśli tak, to możesz do niego wrzucić kartę z modemu usb u opcjach ustawić, żeby transmisja danych była z tej karty i aktywować tethering, czyli udostępnienie netu przez wifi. Wtedy Twój srajfon będzie dostarczał wifi i możesz albo wprost korzystać z tego na kompie, albo spróbować skonfigurować modem, choć nie wiem czy tak prosty modem ma możliwość takiej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Silny napisał:

No ale nie da się zrobić tak, żeby ten router z mojego kompa wysyłał sygnał wi fi? No to kurde ładnie...

 

Da się udostępnić, tyle że jak wyłączysz swój komp to nie będzie dostępu do internetu w drugim, ale jeśli chcesz takie rozwiązanie to proszę.

 

Robisz to tak :

 

http://www.jimasek.elektroda.eu/index.php/poradniki/26-udostepnienie-polaczenia-internetowego-windows-7

 

Podkreślam jeszcze raz "główny" komputer, czyli twój musi być włączony, żeby internet działał na tym drugim.

 

Router z obsługą LTE nie ma tego mankamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy techniczne dotyczące LTE, modemów, kart sim, ofert operatorów i generalnie technologi mobilnych proponuję przedyskutować na jdtech.pl

Jest tam osoba która chętnie odpowiada na pytania na forum. Jest to chyba założyciel (od jego inicjałów jest nazwa forum), Jakub Danecki.

Potrafi znaleźć takie promocje że np za 10pln masz kartę sim ważną rok, z 100pln i 10gb netu LTE.

No generalnie bardzo sympatyczna osoba, forum ok. Polecam zasięgnąć tam opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Fionia1 :>

 

A tak poważnie, kupiłem router tp-link tl-mr3220 i zrobiłem tak - podłączyłem kablem netowym do kompa, uruchomiłem, na komórce widzę że jest sieć tp-link. No ale to trzeba jakoś zahasłować, tak? Żeby mi nikt z mojego netu nie korzystał, nie? No i w instrukcji pisze żeby wpisać te ip w przeglądarkę ale nic z tego, nic się nie pojawia. Co zrobić żeby to zahasłować?

 

W instrukcji podają żeby modem wpiąć w router i dopiero podłączać do kompa, ale ja nie chcę być stale w wifi, tylko kiedy będę miał ochotę. Więc modem usb mi leży w jednym miejscu i niech tam będzie, a jak będę miał ochotę chcę włączyć sobie wifi i na srajfonie coś tam ściągnąć.

 

To jak to zahasłować albo podziałać, żeby mi ktoś nie wszedł w mój net?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Silny napisał:

W instrukcji podają żeby modem wpiąć w router i dopiero podłączać do kompa, ale ja nie chcę być stale w wifi, tylko kiedy będę miał ochotę.

 

Gdzieś z tyłu urządzenia masz guziczek on/off do wi-fi, więc nie musisz się bawić z wyjmowaniem modemu.

 

 

11 minut temu, Silny napisał:

No i w instrukcji pisze żeby wpisać te ip w przeglądarkę ale nic z tego, nic się nie pojawia.

 

Na pewno dobrze wpisujesz ip - 192.168.1.1? Podłącz wszystko jeszcze raz, dokładnie jak w instrukcji masz napisane, i spróbuj ponownie. Gdzieś w trakcie procesu instalowania routera powinna być opcja do ustawienia nazwy sieci i hasła.

 

Postępuj zgodnie z instrukcją, będzie dobrze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu kolego jest guzik on/off ale ogólny, nie tylko do wifi. A wiesz, nie chcę ciągle siedzieć w wifi przy nadajniku jak nie korzystam, mówią że niezdrowo - po co ryzykować?

 

Wpisywałem tak z instrukcji - nie wczytuje strony. Robiłem to kilka razy i zawsze tak samo. Może po prostu muszę wpiąć modem w router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Silny napisał:

Z tyłu kolego jest guzik on/off ale ogólny, nie tylko do wifi.

 

Sprawdź obok gniazda USB, po lewej stronie :).

 

 

8 minut temu, Silny napisał:

Może po prostu muszę wpiąć modem w router.

 

Zrób tak, ale nie powinno to mieć znaczenia, bo do konfiguracji samego urządzenia potrzebne jest tylko połączenie routera z komputerem. Spróbuj jeszcze wpisać: 192.168.0.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boku obok USB jest dziurka, nie ma przycisku :>

 

Włączyłem wifi, na telefonie połączyło mi, a komentarz na stronie: 

Ta witryna jest nieosiągalna

Serwer 192.168.0.1 potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź.

ERR_CONNECTION_TIMED_OUT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Silny napisał:

Z boku obok USB jest dziurka, nie ma przycisku :>

 

Do penetracji tej dziurki dobra jest wykałaczka ^_^.

 

 

19 minut temu, Silny napisał:

Włączyłem wifi, na telefonie połączyło mi, a komentarz na stronie: 

 

A łączyłeś się ze stroną przez telefon czy przez kompa po kablu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.