Skocz do zawartości

Studia prawnicze/aplikacja.


raf888

Rekomendowane odpowiedzi

Radców prawnych ci u nas dostatek. Adwokatów również.

Jeśli liczysz na pieniądze i prestiż związany z zawodem to wiedz, że oba skończyły się wraz z umasowieniem obu profesji. Tym niemniej dla 20% najlepszych specjalistów zajęcie, i to godziwie płatne, będzie zawsze.

 

Ja Ci aplikację polecam, bo po samym prawie w zasadzie nie ma się fachu w ręku. Owszem, jesteś dość mile widziany w rozmaitych urzędach na stanowiskach stricte urzędniczych - ale powiedzmy sobie szczerze - ani to praca wybitnie pociągająca ani dobrze płatna, chyba że dla kogoś superbonusem od pracodawcy jest gwarantowany urlop i jeden raz do roku paczka ze słodyczami (jak ma się dzieci). Tak więc aplikację zrobić i wypada i trzeba. Najlepiej połącz aplikację z pracą, nabierzesz wówczas niezwykle cennego doświadczenia.

Ode mnie z roku wśród znajomych, a kończyliśmy studia dobre kilkanaście lat temu, w zawodzie pracuje może ze trzech. Reszta klepie różne fuchy. Kilku zaczepiło się po jakichś urzędach (miasto, powiat), jeden został nawet barmanem - i lubi tą pracę.

 

Niestety podobnie jak wszędzie i w tej branży nastąpiło zjawisko inflacji dyplomów. Studiujących od cholery, mnóstwo prywatnych studiów z prawem nadawania mgr - więc co roku rzesza absolwentów jest nader liczna. Na aplikacje też biorą od cholery ludzi - więc siłą rzeczy jest jak jest. Tak czy inaczej - zdaj na aplikację, odbębnij ją z głową, zdaj egzamin i wpisuj się na listę.

 

S.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.otouczelnie.pl/artykul/454/Najpopularniejsze-kierunki-i-uczelnie-201516 - Mam nadzieję, że masz wujka, który ma własną kancelarię, bo was studentów prawa jest jak piasku na pustyni, czyli od zajebania i jeszcze trochę. Prawo utrzymuje od dawna w czołówce, więc jedyne co mogę zrobić to życzyć Ci powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArthurS. napisał:

http://www.otouczelnie.pl/artykul/454/Najpopularniejsze-kierunki-i-uczelnie-201516 - Mam nadzieję, że masz wujka, który ma własną kancelarię, bo was studentów prawa jest jak piasku na pustyni, czyli od zajebania i jeszcze trochę. Prawo utrzymuje od dawna w czołówce, więc jedyne co mogę zrobić to życzyć Ci powodzenia. 

dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.