Skocz do zawartości

walka z cholesterolem - olej z wiesiołka


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jako, że trzeba dawać coś od siebie to podzielę się z Wami informacją jaką znalazłem w odmętach internetu nieskażonego jeszcze gównem. Otóż chodzi o dobroczynne działanie oleju z wiesiołka. Okazuje się że pomaga ustabilizować profil lipidowy, i pewnie ma jeszcze parę innych ciekawych właściwości które ujawnią się po dłuższym stosowaniu. Ale żeby nie być gołosłownym oto fragment publikacji, który to znalazłem na portalu "Postępy higieny i medycyny doświadczalnej". 

W badaniach Skoczyńskiej i wsp. zbadano wpływ oleju wiesiołkowego na metabolizm lipidów oraz stężenie metali ciężkich we krwi. Po zastosowaniu suplementacji olejem z wiesiołka zaobserwowano obniżenie stężenia cholesterolu całkowitego, frakcji LDL [ten zły ch.] i triacylogliceroli oraz wzrost stężenia frakcji HDL [ten dobry] cholesterolu we krwi. Zmniejszeniu uległy także stężenia ołowiu oraz kadmu we krwi badanych osób. Przypuszcza się, że obniżenie kadmu było związane ze wzrostem stężenia cynku we krwi, gdyż pierwiastki te wykazują między sobą antagonizm na poziomie wchłaniania w jelitach, transportu we krwi oraz kumulacji w nerkach i wątrobie, co jest związane z indukowaniem przez cynk syntezy metaloprotein wiążących kadm w kompleksy, które są następnie eliminowane przez nerki.

Poszukałem w internecie, popytałem mądrych znajomych jaki ten olej wybrać. Okazuje się że można kupić w butelce około 400 ml w dobrych delikatesach i to w przystępnej cenie około 15 zł. Można też kupić w aptekach ale są to zwykle piguły ala tran, cena dużo wyższa ilość bardzo mała - więc mój wybór padł na butelkowaną wersje. W smaku paskudny, a plan jest taki że będę zjadał tego łyżę stołową do posiłku raz dziennie. Olej trzeba przechowywać w lodówce i zużyć w 3 tygodnie od otwarcia. Później traci część swoich właściwości. Można wykorzystać ten olej do smarowania włosów - pozdro kuce! Oczywiście pamiętajcie, że olej ten nie znosi wysokich temperatur więc nie nadaje się do smażenia ;) Za 2 tygodnie napiszę raport czy coś się zmieniło. Pozdrawiam Niedźwiedź.

Źródło mojego wywodu - jeżeli lubisz naukowy bełkot to sobie poczytaj. 

www.phmd.pl/fulltxt.php?ICID=1162991

 

  1.  
  2.  

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.