Skocz do zawartości

Bitcoin


TestosteroneBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pewnie wielu z Was słyszało o walucie cryptoin, siedze w temacie od prawie początku istnienia tej waluty, mogę pomóc w skonfigurowaniu wytłumaczeniu jak to działa, chociaz to akurat mozna znalezc na internecie, ale w razie jakichs pytań to chętnie odpowiem. Najlepsza waluta na wypadek wojny, mozna trzymac wallet na zaszyfrowanym pendrive i wyplacac je na calym swiecie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, TestosteroneBoy said:

Najlepsza waluta na wypadek wojny, mozna trzymac wallet na zaszyfrowanym pendrive i wyplacac je na calym swiecie :)

 

Z tym się nie zgadzam. Na wypadek jakiegoś lokalnego konfliktu może i tak. W razie poważnego konfiktu na większą skalę obawiam się, że już nie będzie tak kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTC może się przydać o ile wyjedziesz z kraju do miejsca, gdzie nie ma bezpośrednich działań wojennych. Będziesz je mógł wymienić na gotówkę, ale tylko wtedy, gdy czynne będą (jeszcze) giełdy BTC i system bankowy, tyle, że nie wiadomo po jakim kursie, bo to to akurat rynek zweryfikuje...

 

Podczas wojny najważniejsze to jest przeżyć, a w tym bardziej ci pomogą takie rzeczy jak: woda i jedzienie tak, jak @kootas napisał.

Ja do tego bym dodał: narzędzia (nóź, siekiera, środki opatrunkowe, itp), odpowiednie ubranie i obuwie, środek transportu (np. rower) i broń.

Kiedyś czytałem, że najlepszą walutą podczas wojny jest bimber, więc ja bym zainwestował bardziej w graty do produkcji i półprodukty. No i wiedzę jak to wszystko wykorzystać z najlepszym skutkiem (znaczy się %). :)

 

Kiedyś chciałem zainwestować w jakieś 100-200BTC, jeszcze przed tymi spektakularnymi wzrostami. Niestety nie miałem wtedy nawet tyle wolnych środków, bo z perspektywy czasu, to byłaby to bardzo udana inwestycja. 

Edytowane przez Jasiu Horsie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi sie udalo zainwestowac na poczatku paredziesiat bitcoinów i bardzo dobrze na tym wyszedłem :) ale nadal sie opłaca. polecam kazdemu zainwestowanie nawet głupich 10k, siedze w temacie długo i grubo i napewno sie zwróci bardzo dobrze w ciągu 2 lat. takie sa przewidywania, ot taki inside info ;)

 

z wymianą bitcoinów mysle nigdzie w cywilizowanym swiecie nie ma problemu.local coins albo przez giełdy. pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitcoin ma jedną wielką wadę. Jest cyfrowy więc wymaga prądu i sprawnej elektroniki, która będzie obsługiwać giełdę i portfele bitcoinowe. 

Zrobi się większy konflikt, polecą EMP albo inne bomby, które zniszczą definitywnie elektronikę na danym obszarze + infrastrukturę kablową. EMP ma taką moc, że dany region cofnąłby się do czasów XIX wieku. Skutki zniszczeń byłyby nie do zliczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Bitcoin już wkrótce do nabycia w automatach biletowych szwajcarskiej kolei.

 

Automaty na szwajcarskich dworcach kolejowych już wkrótce umożliwią zakup najpopularniejszej kryptowaluty. Transakcja będzie wymagać wyłącznie telefonu i gotówki.

Wirtualna waluta wprost z biletomatu

Kryptowaluty z roku na rok zyskują na popularności, z najpopularniejszymBitcoinem na czele. Jest on już akceptowany w ponad 10000 miejsc na świecie, a swój fenomen zawdzięcza m.in. anonimowości nabywców, pełnej niezależnościod systemu bankowego i niezwykle niskim kosztom przeprowadzania transakcji, również międzynarodowych.

Już od 11 listopada Szwajcarzy uzyskają możliwość jeszcze łatwiejszego nabyciaBitcoina. 2-letni, pilotażowy program jego sprzedaży przez biletomaty ogłosiły Szwajcarskie Koleje Państwowe (SBB) – jeden z największych przewoźników w kraju. Transakcje będzie obsługiwać SweePay, zarejestrowana w mieście Zug firma świadcząca usługi płatnicze.

 

http://balcerzak.gadzetomania.pl/58961,bitcoin-juz-wkrotce-do-nabycia-w-automatach-biletowych-szwajcarskiej-kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś handlowałem domenami i na forum di.pl ktoś w ramach ciekawostki napisał o bitcoinach, miałem wtedy kupić ale nie wiedziałem gdzie itp. Dzisiaj wiem, że to był błąd (kilka tys miałem ich kupić, ale gapowe się płaci, kupiłem za to kiedyś kilka tys DOGE ;) )

 

@TestosteroneBoy jakiego portfela używasz?

Ja mogę polecić Electrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TestosteroneBoy Nie boisz się, że z czasem państwa zaczną banować BTC lub/i wprowadzą własne kryptowaluty przez co BTC poleci na dno?
Jaka giełda jest najlepsza dla niższych sum (1-2kPLN)? Jak oceniać ich wiarygodność (bitcurex itp.)?
Czy istnieją jakieś serwisy, które tylko pośredniczą w transferach BTC  (portfel-portfel)?

Edytowane przez Sman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak wejdę w słowo.

Transfer Portfel-portfel, to podstawa działania Bitcoina, z adresu na dres.

Po co Ci serwis?

 

A co do banowania...

To krajom się nie opłaci tego robić.

Bo to jedyny sensowny sposób szybkiego i taniego transferu w dobie internetu.

Dobry artykuł na ten temat: http://mises.pl/blog/2013/09/30/tucker-bitcoin-dla-poczatkujacych/

Oczywiście, znając łapczywość banksterów wszystko jest możliwe, w USA "odkupowano" przymusowo złoto od obywateli.

Z BTC jest duży problem, nie wiadomo kto posiada, gdzie wydaje, itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z artykułu, który przytoczę poniżej należałoby wnioskować, że coś jest legalne i dobre, nawet jak wzbudza kontrowersje.

Papierosy i alkohol, dla rządu są potrzebne, bo jest w nich podateczek.

I dlatego....

Cytat

 

Poszukujące pieniędzy Ministerstwo Finansów zainteresowało się w końcu osobami obracającymi bitcoinami. W odpowiedzi na interpelację posła Mirosława Suchonia, określono zasady podatkowe, według których rozliczać należy zyski uzyskane ze spekulacji kryptowalutą. Sprawa jest jasna: wszelkie dochody wynikające z wymiany bitcoinów na inne waluty należy wykazać w formularzu PIT i zapłacić od tego podatek dochodowy.

 

Jak wyjaśnia Piotr Nowak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Finansów, „wirtualna waluta Bitcoin” jest objęta regulacją ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Z art. 18 tej ustawy wynika, że za przychód z praw majątkowych uważa się w szczególności, przychody z praw autorskich i praw pokrewnych w rozumieniu odrębnych przepisów, praw do projektów wynalazczych, praw do topografii układów scalonych, znaków towarowych i wzorów zdobniczych, w tym również z odpłatnego zbycia tych praw.

Co to ma wspólnego z bitcoinami? Otóż ta lista to część znajdującego się w ustawie otwartego katalogu przychodów z praw majątkowych. Te prawa podzielone są na roszczenia, uprawnienia kształtujące i zarzuty – a wszystkie one pozostają w ścisłym związku z ekonomicznym interesem uprawnionego, mogą być przedmiotem obrotu oraz posiadają określoną wartość majątkową. Zdaniem Ministerstwa Finansów, przychody z wymiany bitcoinów na inne waluty, tak samo zaliczone mogą być do przychodów praw majątkowych.

 

Taka interpretacja obejmuje wszystkich, którzy obracają bitcoinami we własnym imieniu, w sposób zorganizowany i ciągły, czyli ich działalność ma cechy wymienione w art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

 

http://www.dobreprogramy.pl/Bitcoiny-w-PIT-Ministerstwo-Finansow-przypomina-o-obowiazku-podatkowym,News,77577.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.