Skocz do zawartości

I Pet Goat 2 - Krótka animacja do przemyślenia


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo frapująca animacja, która powstała w 2012 roku. Przepełniona symboliką i dziwnym klimatem, doczekała się mnóstwa interpretacji w internetach. Co o tym myślicie? Wrzucam filmik, a pod nim godzinną analize z kanału plociuch, wydaje się sensowna.

 

Animacja : 

 

 

 

 

Analiza :

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem już kiedyś i to ryje banie. 

Strasznie mi się podoba motyw muzyczny a co do samego filmiku, moim zdaniem to jedna wielka symbolika, którą ciężko zinterpretować. Widać wojny, upadek Kościoła, Islam, krach na giełdzie, manipulacje w TV... 

Zbyt dużo tego jest aby to ogarnąć. Jedyne co jest przerażające to, to że jeśli się to zacznie spełniać, to oznacza tylko, ze i 1 i 2 WŚ była zaplanowana wg pewnej teorii spiskowej a i 3 też jest.

Zresztą Marek wrzucił ostatnio audycję o illuminati, może nas oni do tego wszystkiego powoli przyzwyczajają, właśnie takimi filmikami. 

I Pet Goat to była bajka, którą George Jr Bush czytał dzieciom w szkole podczas zamachu na WTD. Można również i do tego się odnieść. Samą informację, którą dostał od swojego człowieka przyjął ze spokojem. Są nagrania z tego spotkania :) 

Edytowane przez Artem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 1 miesiąc temu...

Swego czasu miałem chorą fascynacje na punkcie tej animacji. Spędziłem dziesiątki godzin na analizie i interpretacji ba nawet szukałem jakiś wywiadów z twórcą i znalazłem - typ opowiadał, że inspiracją był sen i to czuć.

 

Cóż moim zdaniem to jest po prostu "apokalipsa świętego jana" animation. Upadający, skorumpowany świat. Rosja przedstawiona jako robotnik z sierpem i młotem topiący się w jakiś odpadach. Chiny przedstawione jako laska z tygrysem która poddaje się śmierci. Statua wolności a pod nią żydowska gwiazda symbolizująca kto naprawdę rządzi w USA i wiadomo rozpada się co symbolizuje upadek USA.

 

Masz upadający kościół katolicki przedstawiony jako nieczysta (miesiączka) stara ladacznica w wieży przypominającej falusa.

 

Masz też media które wtłaczają ludziom bzdury.

 

Na samym początku masz blondynkę z lotosem, lotos to symbol czystości, niewinności i dlatego obama jest taki przerażony bo jest zbrukany i boi się prawdy.

 

Na samym końcu postać Antychrysta, która oczywiście przybiera postać mesjasza i wszystko rozpiedala. Masz ryby wskakujące do łodzi Antychrysta co symbolizuje oczywiście chrześcijan. 

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Egregor Zeta napisał:

Podałeś mniej niż 10, pała, siadaj i odrób lekcje...

Dlatego zawsze miałem w głebokiej piździe system edukacji i oceny 😛

 

Jako ciekawostka niektórzy mówią, że era ryb czyli era jezusowa skończyła się w 2020 roku, teraz nadchodzi era wodnika czyli jesteśmy w okresie zmian. Każda era trwa +- 2150 lat.

 

Cytat

Co nas czeka w Erze Wodnika? Duchowość z pewnością poróżni się z religią. Doświadczymy wiary na wyższym poziomie, niezależnym od żadnego kościoła. Zamiast podążać za duchowym guru, zapytamy o drogę własną intuicję. Chcąc nie chcąc, skłonimy się ku technologii, ponieważ Wiek Wodnika to era cyfrowa. Czas zaufać nauce i poszerzyć swoją wiedzę z pomocą najnowszych patentów. Mikroczipy, roboty czy sztuczna inteligencja będą na porządku dziennym w kolejnych dekadach. Czas panowania znaku powietrza skupi się również na społeczności. Powoli oddalimy się od pragnień ego, aby wspólnie czynić ten świat lepszym miejscem. Podczas gdy Era Ryb nauczyła nas miłości i empatii, Era Wodnika pomoże nam zamienić emocje w praktyczne działania.

Energia Wodnika krąży wokół tego, co dobre dla grupy, a nie dla jednostki.

Zobaczymy. Bardzo możliwe, że nadchodzi era technodystopii wymuszonej poniekąd zmianami klimatycznymi. Indywidualizm przestanie być kluczową ideologią. 

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.