Skocz do zawartości

Ecoego rozwalone, co robić?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie, moja strona ecoego.pl została kolejny raz rozwalona - przyczyną jest masa dziur, bo to nieaktualizowana już joomla. Artur zaproponował mi przejście bodajże na wordpressa, samo przeniesienie komci to 300 euro a jeszcze inne koszty i do 10h pracy przy tym dla Artura. Koszty to mnie więcej 2k - 2.5k żeby było porządnie zrobione.

 

Z jednej strony szkoda żeby była zamknięta, tyle pracy tam mojej jest, z drugiej 2.5k to sporo dla mnie kasy. Ja mam te pieniądze, ale będzie trzeba może na inne cele, planuję zakup butli tlenowej dla taty i może nowego wózka wypasionego dla niego, sam już nie wiem. Pozostaje chyba ogłosić się na patronite i żeby wszystko było porządnie zrobione. Na forum też by się przydało znacznie mocniejszy serwer, więcej bakapów i może do mojego biznesu ktoś do pomocy, bo ja sam po prostu chyba jestem wypalony, za dużo tego do ogarnięcia troszkę.

 

Macie jakieś ciekawe pomysły?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens trzymania tej ecoego ?? Dla artykułów i komci ? Toż to gotowy materiał na kolejne książki.

 

Ja bym to zamknął, zrobił przekierowanie na forum dla zainteresowanych a z artów skleił knige "Marek na saloonach - zbiór najciekawszych myśli"

 

Hawk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecoego ma niezłe pozycjonowanie (promowanie forum i samczego), to raz - dwa, z sentymentu, jest tam dużo starych felietonów moich. Książkę z tego zrobić mi proponowano, ale wolę zarobić na np. nagraniach a nie starych felietonach, niech sobie kto chce je poczyta za free.

 

Poza tym lubię sobie czasem coś skrobnąć ezoterycznego, i tam jest na to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony powiem,  że jak złapałem zajawkę na Twoją twórczość Mistrzu to czytałem i samczeruno i ecoego, a dopiero później trafiłem na forum. Możnaby dodać te teksty do blogów na braciasamcy.pl jesli mają być  darmowe, tylko komentarzy szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama zmiana silnika nie da Ci 100% pewności, że ktoś się nie włamie. Tutaj nie tylko od silnika zależy, a od ustawień Twojego hostingu, baz danych. Zlikwidowanie najczęstszych luk.

Z Wordpressem też były jaja w postaci zhakowania. 

Jeśli Artur wie jak się zabezpiecza odpowiednio hosting, na którym będzie Wordpress oraz wie jak ustawić konfigurację WP + zmodyfikować by nie było banalnej możliwości złamania dostępu, to warto skorzystać z jego propozycji. 

Ale jeśli oferuje Ci tylko zmianę silnika, przeniesienie tych komciów/artykułów, to moim zdaniem za mało by Ecoego było bezpieczne. 

 

Edytowane przez CalvinCandie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko płynie. Ecoego to już przeszłość, czas wyruszyć na nowe wody moim zdaniem. Swego czasu przeczytałem chyba z 70-80% wszystkich artykułów na ecoego i z chęcią zrobiłbym to jeszcze raz - jako zebrane do kupy, wydane w książkowej formie.
Nie wiem z czego masz największe przychody ale podejrzewam, że z książek. Wiem natomiast, że masz duże problemy z podjęciem działania w temacie napisania takiej książki (w tym przypadku tylko pozbierania do kupy odpowiednich materiałów).
Sytuacja trudna, ale tak jak pisał @Tomko - sentyment schowałbym do kieszeni i popłynął z prądem.

Według mnie - nawet pociśnij amtefaminę (albo jakieś lżejsze zamienniki) jak musisz żeby się zebrać i zmotywować. Zamiast znowu wydawać pieniądze, mógłbyś zarobić.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ecoego generuje ruch, to generuje też kasę. 

Więcej jeżeli zainwestujesz 3k zł i po roku zwróci się 10% to jest to zajebista inwestycja, ale prawdą jest, że pewnie przekroczy to 100%.

Domena ma swoje lata, ma zaplecze w postaci linków na różnych stronach, więc jest w huj warta. Dodatkowo ma ona pozytywny wpływ na widoczność forum i samczeruno w google, więc nie ma się tutaj nad czym zastanawiać nawet. 

 

Komentarze można ostatecznie olać i zainstalować disqusa. 

 

W internecie i ogólnie w biznesie najważniejszy jest zasięg (dostęp do odbiorcy), jak go nie masz to płacisz innym za możliwość dostępu do jego zasobów (reklamy). Odcięcie się od ecoego to tak jakby wypierdolić na śmietnik ogromną szerze ludzi, na którą się pracowało kilka lat. 

Edytowane przez radeq
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze na ecoego nie byłem ani razu. Aż wstyd przyznać.

Ode mnie propozycja taka żeby zrobić zrzutę na forum po 10 20 od każdego do tego Patronite i będzie od razu lżej.

Swoja droga tak myśle ze 2,5k moznaby wydać na reklamę samczego runa oraz tego forum i tez coś by z tego było. Wtedy artykuły z ecoego mógłbyś przenieść na samczeruno. Przy takim nakładzie kasy na reklamę na pewno ruch by się zwiększył. Dodatkowo można wklepać reklamy i kto wie czy dochód nie przekroczyłby sumy z ecoego.

 

Jedna moja uwaga: na samczeruno.pl jest strasznie słaba przejrzystość i ogólnie zły układ strony moim zdaniem. Gdyby nie fakt ze zaciekawił mnie temat to w życiu nie dotarłbym do spisu felietonów który kryje się pod nazwa samcze gdzieś tam w spisie. Musiscie zrobić coś aby wszystko było na tacy podane. 

 

Wybaczcie za powtórzenia ale jestem w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli włożyłeś w stronę trochę pracy i masz do niej sentyment to nie ma co się zastanawiać tylko ją przywrócić. Natomiast zdecydowanie ważniejsi są rodzice i pomoc dla nich. Myślę że przy takiej ilości użytkowników na forum bez problemu można dokonać zrzutę na stronę - np. 30 osób po 100 pln daje już całą kwotę. Wiele osób pracuję i zdecydowanie czasem dużo większe kwoty się "przepiepsza" na różne pierdoły. Sam właśnie dokonałem przelewu,  takie moje zdanie w tej sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam 2 rozwiązania:

1) Zainstalować program http://www.httrack.com/ (Darmowy) i on zapisze całe ecoego do html, potem skasować joomle i wrzucić to co ten program wygenerował, więc atak nie będzie możliwy. Ewentualnie jeszcze szybciej przez stronkę https://websitedownloader.io/

2) Jakby co mogę się podjąć przeniesienia z joomli na wordpress + zabezpieczenie.

Edytowane przez ThePowerOfNow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.