Skocz do zawartości

Fluor


self

Rekomendowane odpowiedzi

@Tomko Nie da się wszystkiego wyeliminować? Da się. Hitler udowodnił. Zawsze to powtarzam tym, co trzymają geny w szafce albo w lodówce, skarżą się na tarczyce i ważą po ślubie 2x tyle co przed ślubem: Hitler udowodnił: kto nie je nie tyje.

 

Tak na poważnie to nawyki żywieniowe mamy złe. Monsanto już o to dba. I to jest temat na osobny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CalvinCandie - Popieram, sam używam :)
@Endeg - Tej pasty nie znam. Gdzie można ją kupić? Chętnie przetestuję.


Wiecie, co... Gdy jeszcze byłem dzieciakiem, to zastanawiały mnie skutki przedawkowania fluoru. Wmawiają nam, że jest niezbędny dla budowy zdrowych zębów, jednakże przedawkowanie fluoru bardzo je niszczy. Zatem po co w ogóle go stosować?

Od dłuższego czasu używam past bez fluoru. Jakiś czas temu trochę się zastanawiałem nad tym wszystkim i mam takie nieodparte wrażenie, że najgorsze są te najdroższe pasty do zębów. Wszystkie z jakimiś perełkami, wybielające i cholera wie, co jeszcze. Strasznie niszczą szkliwo, które nigdy się nie odbuduje, nie ma takiej możliwości (wbrew temu, co opowiadają w reklamach). W reklamach pasty do zębów są bardzo mądre i zatykają wszelkie otwory, nierówności, odbudowując zęby. To jest gówno prawda. Coś jak leki na kaszel, które zamiast do żołądka, trafiają prosto do płuc. Albo takie, które niby działają na kaszel mokry, ale zmniejszają częstotliwość odkrztuszania. Gówno prawda.

Rzadko oglądam telewizję. Nie ma tam nic ciekawego i nienawidzę przerw na reklamę, ale jak widzę niektóre, to mam ochotę wyrzucić telewizor przez okno. Tylu bzdur, ile przekazują w jednej reklamie, czasami nie spotka się w całym wydaniu Faktów TVN.

Swoją drogą, reklamy to jest dobry temat do dyskusji :) 

Edytowane przez Dobi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjąc zęby pastą z fluorem do organizmu prawdopodobnie dostają się niewielkie ilości, w USA fluoryzuje się wodę pitną.

 

Co z tego, ze eliminujemy z pasty fluor, skoro w jedzeniu jest znacznie więcej chemii, np. w kurczakach jest od 20% do 50% tzw. marynaty wstrzykiwanej igłami, kto widział tą substancję zwaną glutem już ich nie spożywa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Romek napisał:

Co z tego, ze eliminujemy z pasty fluor, skoro w jedzeniu jest znacznie więcej chemii, np. w kurczakach jest od 20% do 50% tzw. marynaty wstrzykiwanej igłami, kto widział tą substancję zwaną glutem już ich nie spożywa.

Ja widziałem tylko, jak wygląda produkcja jaj na fermach kurczaków.
W sumie one i tak później idą na rzeź i do sklepów, więc na jedno wychodzi, bo mięso jest zjadane... Niefajnie.

Dlatego moim celem jest mieszkanie na wsi zabitej dechami i własna hodowla kur, kaczek lub ewentualnie innego drobiu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kryss napisał:

Olej kokosowy ,soda oczyszczona 1;1 + odrobine soku z cytryny dla smaku.

 

Niedawno się przerzuciłem właśnie na olej kokosowy z  sodą, wcześniej używałem pasty z ziaji bez fluoru.

 

Głównym celem fluoru jest podobno szyszynka- odkłada się w niej i powoduje jej zwapnienie, a wtedy to nici z psychodeli...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkopy w czasie wojny podawali fluor w obozach zeby otumanić towarzystwo i sie nie buntowalo.

 

Informacji na temat fluorku i jego wpływu na zdrowie jest bardzo dużo .

http://www.oswiecenie.com/fluor.htm

 

W pastach z Ziaja ,jak i większości past  stosowany jest sls, też niezłe gówno, 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat utwierdza mnie w przekonaniu ze to właściwe miejsce dla mnie (i to jakich ludzi skupia) ja myje na przemian mam pasty z fluorem i bez jak ktoś jest w UK to polecam pastę 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Euthymol Killer jak byk każdego kapcia Ci wymyje.....

 

Polecam jeszcze wodę utleniona czyli h2o2 i płukanie nią jamy ustnej.... Wybije wszystko:) (proszę doczytać szczegóły)

 

@Endeg dzieki zakupie jezeli będzie na portalu aukcyjnym.....

 

@Tomko może i 1437 ale oni sa bardzo czyści nawet przed każda modlitwa sie obmywają i to czym czyści te zeby to wcale nie takie głupie

 

 

mialem jeszcze pasty dla vegan to było sproszkowawane coś z morza ale za cholerę nie pamietam marki....

 

w każdym domu samca powinna być woda utleniona, soda oczyszczona i vick ( to smarowidło) a szczegóły zastosowań alternatywnych trzeba doczytać 

 

 

pozdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie w niej zakochałem od pierwszego użycia..... (pierwszy raz użyłem w 2013). Tak ta pasta jest od Johnson and Johnson i pewno oni zmienili skład czy coś.... Tak czy siak bardzo mocna i odświeży najgorszego capa.... Polecam w wilko £1.95. If u know what i mean.....

 

 

past od @Endeg można online w rossmanie na portalu aukcyjnym nie ma ale zamówię.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co polecacie w PL zeby kupic? Rebi-Dent Herbal jest po 3,11zl. Kurwa szok!! Ja kupilem Euthymol - dopadlem w Tesco. Faktycznie mocna jest. Moja dziewczyne wkrecam w takie rzeczy, piore jej mozg o podpaskach, fluorze, bromie, pastach do zebow itp. Zainteresowala sie, zobaczymy co z tego wyniknie. Polecacie jakas paste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia kwestia wody pitnej. Zna ktoś jakąś bez fluoru w szklanych butelkach? Bo ja nic nie znalazłem. Obecnie piję Skarb Życia Muszyna, na etykiecie nie ma fluoru, jednak sądzę, że mimo tego trochę go tam jest... do tego dochodzi kwestia bisfenolu A, chciałbym by również opuścił moją dietę. 

 

Cytat
  • woda fluorkowa – lecznicza, swoista, zawierająca co najmniej 1,0 mg/dm³ jonu fluorkowego (F-);

 

Taki cytat z wikipedii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomko napisał:

Co polecacie w PL zeby kupic? Rebi-Dent Herbal jest po 3,11zl. Kurwa szok!! Ja kupilem Euthymol - dopadlem w Tesco. Faktycznie mocna jest. Moja dziewczyne wkrecam w takie rzeczy, piore jej mozg o podpaskach, fluorze, bromie, pastach do zebow itp. Zainteresowala sie, zobaczymy co z tego wyniknie. Polecacie jakas paste?

 

O co biega z tymi podpaskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpela ma aparat na zębach i oprócz mycia czymś bez fluoru stosuje ten proszek:

http://zielonysklep.com/pl/jama-ustna/proszek-do-zebow-i-dziasel-vicco-vajradanti

 

Ponoć rewelacyjna rzecz, nie musi nawet co 3 mies. chodzić do stomatologa w celu usunięcia kamienia. Przeczyszcza (kamień) nawet we śnie ;) 

 

Ktoś też używał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Brat Jan napisał:

 

O co biega z tymi podpaskami?


Tam bylo, ze podpaski sa wybielane chlorem i uzywa sie w nich super-hiper-duper technologii z mikrowlokien co jak igielki sa z azbestu i wbijaja sie w skore, powodujac w dluzszej perspektywie czasu zakazenia, zwiekszona podatnosc na choroby, raka i inne nieprzyjemne rzeczy wlacznie z bezpldonoscia. Jak pomysle, ze to wszystko sie przez cipke wchlania to az mnie wzdryga.

Jak dzisiaj co chwile slysze, ze ludzie "staraja sie o dziecko" to mnie przerazenie ogarnia. Pozornie cyganie i inne narodowosci, ktore "mniej dbaja o siebie" rozmnazaja sie jak kroliki a w super-rozwinietych krajach zachodu pompujesz panne co chwile a ona w ciaze zajsc nie moze. Ciekawe dlaczego.

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.