Skocz do zawartości

Uwaga smuty! Szpital babcia


Voqlsky

Rekomendowane odpowiedzi

Ostrzegam temat smuty!

 

 

Szpitale,śmierć,cierpienie . Jako autoterapia wsunie sam dla siebie ;)

 

Małe wprowadzenie:

Smuty związane z cierpieniem ,mam bardzo chorą babcie z którą jestem szczególnie związany (typ Elżbiety Dzikowskiej czy innego podróżnika ze specyficznym charakterem , jak byłem mały zwiedzałem z nią Polskę czuje się jakby była częścią mnie :/ ) .

Od tyg/2 jest w stanie krytycznym , wykryto przerzuty, do tego śluz czy woda w płucach bardzo ciężko jej oddychać,nie może sama jeść cierpi ,czasem szeptem mówi że umiera albo że boli , jej dni są policzone ….

 

Strasznie się dziś naładowałem „negatywną” energią w szpitalu, raz że cierpienie ludzi to dwa CHUJNIA szpitalna. Kurwa te warunki „bytowania” duchota,smród,brak powietrza. Sam mam „staż” szpitalny pisałem o tym kiedyś spędziłem trochę czasu po szpitalach zawsze mnie wkurwiał ten smród/ciała/gówna/zaduch brak tlenu + wmawianie że musi być ciepło.

Jak tylko miałem siły wstać to zawsze otwierałem okno i robiłem pełne wdechy (lepiej zdychać na świeżym powietrzu) niż się dusić w tym gównie !

 

 

1)Jak organizm ma się regenerować kiedy oddycha szambem. Zero odświeżaczy powietrza, wiatraków wolno obrotowych, nie mówię o nawiewach czy klimie jakiej kolwiek cyrkulacji okna zajebane na amen. Przydał by się też licznik/czujnik ilości tlenu. Mi było tam ciężko oddychać a komuś kto ma trudności tym bardziej. Duchota jak w filmie Marka O poczcie polskiej (lilipuci) + milion stopni celciusza. Niektóre babcie mają otwarte usta bo tylko tak mogą oddychać i się wysuszają .

 

2) Środki przeciw bólowe , jeżeli babcia mówi że ją boli, dlaczego nie może dostać marychy,koki czy innego naprawdę mocnego środka co z tego że się uzależni jak w tej sytuacji to nie wiele zmienia  . Nawet raz na jakiś czas po to żeby mogła przespać godzinę czy dwie w miarę komfortowych warunkach . Każdy kto miał przeziębienie/grypę/bół zęba wie jakie wkurwia brak komfortowego snu.

 

3)”metoda na niekarmieni raka czy czego tam chcecie nie podają jej kroplówek żeby nie dokarmiać raka/ przerzutów ”

Oczywiście pisze to bez wiedzy lekarskiej ale hm , wydaje mi się że osoby w chorobie powinny dostać zajebiste kroplówki z duża ilością witamin,środków odżywczych, ogólnie taki „mega starter pak” na regeneracje .Jak schorowany organizm który ma trudności ze zwykłym jedzeniem ma się”pozbierać” Na kleikach się nie zregenerujesz …. (wiem bo sam jadłem to badziewie) 

 

 

Zastawiam się czy lekarze,pielęgniarki wiedza o takich prostych metodach. Znachor,zielarz, czy normalny człowiek wie że warunkiem regeneracji organizmu jest „dobry sen” ,świeże powietrze, dobre jedzenie, brak stresów/dobre samopoczucie (inaczej jak chorujesz w domu a inaczej jak gnijesz w szpitalu .

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oddziałach mają morfinę, ale tylko i wyłącznie dostęp do niej ma lekarz i on musi ją przepisać.

Nie wiem jacy są w twoim szpitalu ale skoro nic nie pomaga twojej babci w uśmierzeniu bólu to powinna to zgłaszać lekarzowi, jak nie jest spoko to truć dupę do skutku.

Przy każdym łóżku powinna być opcja podłączenia centralnie maski tlenowej.

Dlaczego jej nie usuną tego płynu z płuc?

Niestety dużo zależy od tego na jaki szpital oraz personel się trafi, ja miałem tego farta że wszystko co medyczne to profeska poza złożeniem mi palca.
Niestety sporo osób idzie na medycynę bo kasa kasa, bez misji pomagania ludziom.

Trzymaj się Ty i twoja babcia @Voqlsky, a gdybyś miał pytania natury medycznej i pielęgnacji to napisz na pw, popytam i dam Ci odpowiedź w poniedziałek.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliska przyjaciółka mojej Blondi ze studiów, jest wieloletnim specem w zakresie tzw "leczenia bólu". Przez to, że pracuje dla BigPharmy, podczas naszych rozmów nasłuchałem się mimochodem różnych historii, głównie na temat skrajnej niekompetencji lekarzy, bo siłą rzeczy w tym środowisku ma szerokie kontakty. No cóż, większość z nich bardziej interesuje rejs promem z chlaniem i dziwkami, zakup nowego auta za podarki albo sponsorowane wycieczki zagraniczne, niż troska o rozwój zawodowy i swoich pacjentów. Wierzcie mi, nie macie ochoty o tym słuchać. A już na pewno nie z pełnym żołądkiem. Niektórzy są tak skrajnie zdemoralizowani...

Robią wprawdzie jakieś niby doktoraty, chyba głównie z parzenia herbaty. Przekażę tylko jej opinię - generalnie nie mają bladego pojęcia o leczeniu bólu, choć może są nieźli w swoich specjalnościach. Praktycznie żaden nie zna nowoczesnych leków ani nie potrafi zastosować starych (np. cukrzykowi dają takie, co do których ma przeciwwskazania), więc o czym tu mówić. Pielęgnacja nieuctwa w przekonaniu o własnej wielkości. Sorry doktory, takie są ponoć fakty. 

 

Twoja babcia powinna być prawdopodobnie natychmiast wycięta z tzw "kryzy bólowej", czymkolwiek się da. Pewnie opioidy syntetyczne jakieś. Tylko trzeba uwzględnić różne aspekty (np. spowolnienie pracy jelit przy stosowaniu niektórych i coś właściwego dobrać). Zawsze możesz sam coś do szpitala przemycić. 

 

Wyrazy współczucia @Voqlsky, bo cierpienie (bliskich) jest absurdalne. 

Jak chcesz to napisz PW z diagnozą i szczegółami, postaram się porozmawiać z qmpelą jak można ulżyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska służba zdrowia. Dramat. Ilość kretynów w każdym zawodzie jest taka sama. Z wyjątkiem zawodowych przestępców i służb specjalnych. Selekcja naturalna. Lekarze w Polsce mają w dupie. Dzieci onkologiczne w Polsce umierają głownie z powikłań po chemii a ludzie starsi z głodu. Lekarze w zdecydowanej większości dbają tylko o kasę i o własny tyłek. A że system? Kto ten system zbudował. Kosmici? Hitlerowcy, bolszewicy czy tranfsormersi? No nie. Polacy. My sami. Nie ma pacjenta, jest swiadczeniobiorca. I to uprawniony! Zamiast lekarza jest swiadczeniodawca. Leczenie zostało zastąpione swiadczeniem medycznym. A o leczeniu (finansowaniu) decyduje urzednik ksiegowy z NFZ. Calkowite odczlowieczenie. Pozbawienie ludzi godności. Masz pieniądze to leczysz sie w Niemczech lub USA. Nie masz - trumna. Wg mnie planowany proces. Co tu dużo gadać. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.