Skocz do zawartości

Ulubione cytaty


Paweł z N

Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowite jest to, jak ludziom przychodzi łatwo ocenianie innych, wystarczy jedno słowo, zdanie, które każdy przetłumaczy sobie jak mu pasuje, nie znając faktów.

Jak silnie zakorzenione stereotypy powodują brak własnego myślenia... :) ehh

 

Bo życie nie je bajka - każdy myśli przede wszystkim o sobie i o swoim życiu. Szkoda czasu na analizowanie i doszukiwanie się drugiego dna.I tu z pomocą przychodzą stereotypy. 

 

Przykład z życia: Podchodzi do mnie banda cyganek i chce mi powróżyć. Może faktycznie jest wróżką i czyta z ręki. Ale sterotyp jest taki, że to złodziejki. Nie wzięło się to znikąd: wielu osobom faktycznie wyprowadziły portfel z kieszeni. Dzięki stereopowemu myśleniu ja i wielu innych wiemy, że mamy trzymać się na baczności. 

 

Indywidualne rozpatrywanie każdego przypadku z osobna to luksus naukowca, filozofa lub literata. Mnie niestety na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na myśli rozpatrywania w ogóle, jeśli nie jestem czegoś pewna to się nie wypowiadam..ot co ;)

 

 

Och, Sylwiu - wszak sama zachęciłaś nas do wyrażania własnej opinii na temat. Zresztą nie muszę się wypowiedzieć - ale pomyśleć i owszem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, Sylwiu - wszak sama zachęciłaś nas do wyrażania własnej opinii na temat. Zresztą nie muszę się wypowiedzieć - ale pomyśleć i owszem ;)

ok merytorycznie jestem kiepska:)) chodziło mi o ogół :))

zacznijmy od początku:

post Pawła- cytat pewnej Pani :lol:

mój post- niezbyt obiektywny bo dotyczy kobiety:) ok, ale jednocześnie poruszył mój móżdżek do takich przemyśleń, do których przyczyniły się posty chłopaków  ;)) niezbyt pochlebnych

I teraz tak: zastanawiam się jak to jest..nie wiedząc skąd, kto i w jakich okolicznościach to powiedział skłaniamy się do oceniania...

Nie potępiam, ani nie krytykuje czyjegoś zdania, tylko ta sytuacja po prostu daje do myślenia..ot co....sama jestem na nie podatna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzytwa, ale dlaczego od razu kurwa? Czy wiesz coś więcej na temat tej Pani, znasz ją? :)

 

Trochę poleciałem z tematem. To fakt. Teraz na chłodno napiszę, że po co taka Pani się usprawiedliwia? Po jaka cholerę? Chce seksu, no to git. Taka sama potrzeba jak spanie, jedzenie czy za przeproszeniem sranie, więc i nie ma czego usprawiedliwiać. Pani, która mówi takie rzeczy musi się czuć ze sobą źle skoro usprawiedliwia potrzeby fizycznego ciała - faktyczne potrzeby, a nie zachcianki ego. Jest niespójna (a która jest?)

Jej umysł należy tylko do niej samej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się do tematu, bo nie ma sensu zakładać nowego. Otóż ponad 5 lat temu, kiedy byłem białym rycerzem ze zbroją lśniącą jak słońce (teraz też jestem, ale nie aż tak), to napisałem na jednym forum kobiecym swoją historię o tym, dlaczego kobieta mnie nie chce, skoro wspieram ją we wszystkich troskach, zawsze jestem na jej zawołanie - i tego typowo białorycerskie bzdury.

Jedną z odpowiedzi, którą pamiętam po dziś dzień i dała mi dużo do myślenia, dał mi chyba ktoś z tego forum, albo może sam Marek? Brzmiała w takim stylu:

"Stary, zapamiętaj sobie, że partner i przyjaciel dla kobiety są jak tort i kibel - pierwszego połyka z rozkoszą, a drugiemu wyrzuca z siebie odpady" :D

Nie wiem czy jest to jakiś autorski tekst, ale jak nic pasuje mi do naszego forum.

Edytowane przez verde
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 2 miesiące temu...

-Jeśli spróbujesz dyskutować z kimś, kogo umysł woli emocje od rozsądku, zaangażujesz się w wielkie ćwiczenie daremności, które wyczerpuje cierpliwość. W związku z tym nie kłóć się z kobietami. To jest bezcelowe. Nie możesz kłócić się z uczuciami, możesz nimi tylko manipulować.

 

"Roztropność nakazuje, by wymagać dowodu kobiecej niewinności, a nie zakładać, że taki istnieje.

Założenie, że niewinność jest nieodłączną cechą kobiecą, jest niemal powszechną tragedią, która wiele mężczyzn kosztowała wiele". 

Edytowane przez Spokojnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.