Skocz do zawartości

Gentleman - nadużywanie tego słowa w dzisiejszych czasach


GluX

Rekomendowane odpowiedzi

Wkurza mnie to w dzisiejszych czasach - jak różne środki przekazu - media - oraz podmioty - kobiety/starsi ludzie - próbują nami, mężczyznami manipulować takimi prawdami internetowymi.

 

Teksty typu "facet nigdy nie uderzy kobiety" - no tak, nie uderzy - a co ma zrobić jak ona go bije czymś, ma się dawać jej?

Kiedyś jak facet walnął kobietą to było dla niego brak honoru, ale kobiety wiedziały że do faceta się nie skacze bo można zarobić jak mężczyzna (równouprawnienie a co :lol:).

 

Ale dzisiaj jest jeszcze jeden front, który programuje facetów i kobiety - takie profile jak Gentelman na FB

 

Przepis na to jest prosty

-Bierzemy zdjęcie mężczyzny w garniturze - CZARNO-BIAŁE ZAWSZE!

-Dajemy opis, który kobieta chciałaby usłyszeć od jakiegoś samca alfa, od którego nigdy by nie usłyszała

 

GOTOWE!

 

1479055875_h8q9y1_600.jpg

 

Problem jest tego typu, że ta lewacka propaganda robi kuku facetom jak i kobietom.

Faceci są programowani na białych rycerzy, którzy i tak są pantoflami kobiet potem.

A kobiety są nieszczęśliwe - bo nie mają faceta, tylko pantofla - i same się uczą oczekiwań jak z kosmosu.

 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, GluX napisał:

Problem jest tego typu, że ta lewacka propaganda robi kuku facetom jak i kobietom.

Faceci są programowani na białych rycerzy, którzy i tak są pantoflami kobiet potem.

A kobiety są nieszczęśliwe - bo nie mają faceta, tylko pantofla - i same się uczą oczekiwań jak z kosmosu

 

I o to chodzi aby system generował jak najwięcej cierpienia i frustracji. Im więcej kompleksów to tym więcej ludzie są w stanie zapłacić za tą namiastkę szczęścia. Czysty zysk dla wszelkiej maści korporacji ( reklamowe, finansowe, narodowe, religijne, ideologiczne itp.) No i oczywiście rozwalenie podstawowej komórki społecznej - rodziny i wsadzenie klina pomiędzy kobietą i mężczyzną.

W dzisiejszych czasach globalizacji inforamcji mam wrażenie, że każde słowo jest nadużywane i nadinerpretowane. Chodzi o zamęt semantyczny. Zamianę pojęć rodem z orwellowskiej nowomowy. Dorzućmy jeszcze emocje i mamy przepis na socjotechniczny trick.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Małe sprostowanie na przyszłość, bo już nie pierwszy raz widzę to na forum. Albo "gentleman", albo "dżentelmen". Nie ma czegoś takiego, jak "gentelman".

 

Co do treści wątku - @GluX - Ty masz tę wiedzę, inni jej nie mają. To nas chroni. Mnie denerwuje, na przykład, zadeptywanie niedopałków papierosów na przystankach komunikacji miejskiej, gdzie dosłownie metr lub dwa metry obok jest kosz na śmieci. Po prostu nie rozumiem takiego zachowania.

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten profil. Koleś ma po prostu taką strategię wyrywania samic i budowania systemu specyficznych orbiterek. Nie ma go co winić, kazdy orze jak może ;) ("jeden lepiej lub trochę gorzej"). Widocznie mu działa pisanie tak żałośnie głodnych kawałków dla lasek. Mnie się przy ich czytaniu kurczy, ale ani Ty ani ja to nie jego target.

 

O ambicje programowania społecznego to też chyba bym go nie posądzał :D Raczej taki styl lansu. No i bystry koleś, bo zręcznie się choćby zrzeka: "odpowiadam za to co powiedziałem, ale nie za to co zrozumiałeś", więc ma wytrych do każdego zamka na wszelki wypadek. 

 

p.s. W kwestii cz-b fot, sam widzę "kadry" raczej w ten sposób, ale często nadużywają tej formy ludzie przekonani że B&W jest bardziej "art".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pojęciem dżentelmena jest jak z pojęciem 'alfa' - różne można oceniać co jest bowiem dżentelmeńskie a co nie. I nie powinno nas dziwić, jak starych wyjadaczy w temacie, że kobiety zdefiniuję cechy dżentelmena jako zbiór zachowań korzystnych dla nich. Bo to rzecz oczywista.

 

Ja nawet nie podejmę się próby zdefiniowania co jest a co nie jest zachowaniem dżentelmeńskim. Owszem, będą tu tak uniwersalne rzeczy jak słowność, dotrzymywanie obietnic i umów ale już np. tzw 'właściwa postawa wobec kobiet' może być definiowana na co najmniej kilkanaście różnych od siebie znaczeń.

 

Wiem tylko jedno. Jeśli musisz naokoło wszystkim udowadniać, że zachowujesz się dżentelmeńsko to z pewnością nie jesteś dżentelmenem.

 

A w post scriptum dopiszę, że obecnie słowo 'dżentelmen' ma tak odkobiece znaczenie i konotacje (kobiecy sługa), że nawet używając go w tym poście czułem lekki niesmak używając go.

 

S.

 

 

Edytowane przez Subiektywny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Brzytwa zmienił(a) tytuł na Gentleman - nadużywanie tego słowa w dzisiejszych czasach
42 minuty temu, Subiektywny napisał:

A w post scriptum dopiszę, że obecnie słowo 'dżentelmen' ma tak odkobiece znaczenie i konotacje (kobiecy sługa), że nawet używając go w tym poście czułem lekki niesmak używając go.

 

Tak jest ! Słowo "dżentelmen" to słowo klucz. Dla mnie to taki sługa, który ma za zadanie z pewną klasą i szarmanckością zabawiać damy i księżniczki na salonach. Wiadomo byle jaki gołodupiec mimo ogłady i kultury nigdy nie będzie według pań tym mitycznym "dżentelmenem". Kwestia zasobów.

 

51 minut temu, Subiektywny napisał:

I nie powinno nas dziwić, jak starych wyjadaczy w temacie, że kobiety zdefiniuję cechy dżentelmena jako zbiór zachowań korzystnych dla nich. Bo to rzecz oczywista.

To tylko świadczy o tym, że w oczach  kobiet jesteśmy tylko narzędziem/instrumentem do spełniania ich zachcianek oraz do pompowania ego.  Pełnimy rolę albo jako bankomat, albo jako zabawiacz/cyrkowiec, albo jako dawcę spermy lub jako dostarczyciel emocji i uczuć(kochanek) albo wszystko naraz. Zawsze jest w tym jakiś interes. Gdy nie spełniamy wymagań to jesteśmy odstawiani na boczny tor jak stara zepsuta zabawka, którą dziecko przestało się bawić bo się zwyczajnie znudziło.

 

 

W dzisiejszych czasach ciągle są używane słowa klucze m.in:

- Jestem feministką ( mówi to co trzecia kobieta)

- Jestem wyzwolona i niezależna

- Mamy demokrację

- Walczymy o równouprawnienie

- Wolność, równość i demokracja ( to chyba KOD)

 

Jak ktoś w mojej obecności mówi mi takie rzeczy to od razu zapali mi się czerwona lampka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie słowa gentlemen, czyli delikatny mężczyzna, to powinno wystarczyć za resztę:) 

Powstało tyle stron, szczególnie na pejspuczku odnośnie relacji miedzy ludzkich ze jak usta otwiera typowo wyzwolona kobieta to az boli...Facet powinien być no tym własnie, nie chce pisać tego poraz kolejny, czyli otwierać drzwi, całować w rękę, zdejmować płaszcz w drogiej restauracji i zabawiać..tak, zabawiać karynkę, to sugeruje okrutnie służalczą postawę, zresztą jak obserwuje pary które spacerują sobie po starym mieście, to widzę że kobietka się rozgląda jakby szukała czegoś innego a facecik się klei do niuni, przytula, traktuje jak najdroższy skarb, a Ona ma to generalnie w dupie...Ona mu mówi nie! a On dalej lgnie, wymiotować można...

No ale jak się siedzi z niunią i ogląda romansidła z Wenezueli i ''lajkuje'' takie chore strony to co się dziwić potem...

Wybaczyć można młodemu ogarowi lat 21, czy 22 taka postawę, ale jak to robi koń 30 paro letni to aż śmiech...

W dodatku wychowanie przez matki, które postępują i wychowują chłopców tak aby godnie zostali przyjęci do obowiązującej spierdolonej kultury i bron Boże żeby sie nie wyłamywali z niej ale dostosowali sie do niej, tak jak to robią ich kochane mamy które udają wyzwolone a kopiują się wzajemnie aż do przesady...

Dla potwierdzenia dodam że tzw boom na okulary i czarne wyrysowane kredka brwi obowiązuje od nie dawna, zobaczmy na ulicach ile kobiet wyzwolonych poszła za ta chora modą, co druga okulary a'la pani profesor i brwi tak czarne jak węgiel...

 

Wracając do tych stron przeznaczonych do wypaczonych umysłowo osób jest jeszcze jedną którą uwielbiły kobiety, powklejam pare obrazków z tej strony:

 

 

11374723_676855545779373_1845839379_n.jpg?ig_cache_key=OTk4NjAxNDA5ODk2ODg0NDUy.21471894934aYnEte.jpg13086.pnge68bd945c6bc93046271c46992b8e31a79183c3d.jpg

 

.

 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.