Skocz do zawartości

Płaska ziemia - czyżby świat oszalał?


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

   Chyba za dużo siedzę w internecie. Taki pogląd na to czy ziemie jest okrągła czy płaska znalazłem.

Ciekawe i jakoś uzasadnione to jest. Tylko nie myślcie że mi odbiło, dalej chodzę twardo po 'kuli' ziemskiej.:)

Warto zapoznać się, przecież jesteśmy awangardą odmiennego myślenia.:D

http://zbawienie.com/plaska-ziemia.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to jakiś czas temu. 

Jest to robienie wody z mózgu poprzez zamęt informacyjny. Pod natłokiem sprzecznych informacji człowiek sam już nie wie co ma myśleć. Zaczyna wątpić w już ugruntowaną wiedzę , którą posiada. 

Dzieło jakiejś agentury. Może jezuickiej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adolf

A powiedz ty mnie chopię, kiedy to świat był "normalny":D.

 

Sekciarze od płaskiej ziemi z tego co pamiętam wywodzą się z ......... tak, tak USA:D i jest to fundament ich "wiary"

To dość stary ruch sekciarski, słyszałem o nich pierwszy raz jakieś 20 lat temu.

Mają nawet jakieś sympozja i się spotykają co jakiś czas, baaaa, organizują protesty:D.

Mimo 21 wieku i satelit na orbicie, zaciekle twierdzą, że to "ogólnoświatowy spisek" i  Kopernik była kobietą.:lol:

 

Jest nawet taki "oszołom" polski (nie chce mi sie go szukać), który zaciekle twierdzi, że wszechświat jest kryształowy i diamentowy:D.

Z tymi "diamentami" to może jego sposób na loszki;), nie wiem nie zagłębiałem się.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nam tu nie odjeżdżaj @Adolf:lol:.

 

My tu w Polsce mamy równiez niezłego oszołoma, który twierdzi, że ziemia jest pusta w środku:lol:, a wśrodku ziemi mieszka bardzo rozwinięta cywilizacja:lol:

A my sobie żyjemy nieświadomi, na takiej wydmuszce, a nadinteligenty nam sie przygladają:lol:.

Wszystkie agencje wywiadowcze świata o tym wiedzą, ale to "normalne" , że taka wiedzę się trzyma przed "motłochem" w tajemnicy.:D

 

@Adolf wiem ,mimo twoich usilnych próśb, nie poszukam ci tego Henia:lol: - to dla twojego dobra, psycha ci siądzie.

Nawet w Policji tak nie zajeżdżali :lol:, jak owy Heniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adolf

Dobra, dobra, nie jeden już był taki kozak:lol:.

Na Henia od " pustej ziemi" nie ma mocnych, lepiej się trzymać z dala;).

 

P.S. A jakby inaczej, wsio ma miękko, ubaw mam.;)

Edytowane przez SledgeHammer
pustka w łepetynie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili wydaje się to śmieszne, ale z drugiej strony jak mi mówili w młodości prawdę o kobietach, albo o kościele, to też się śmiałem że głupie... wiem tylko to, co mi napisano w książkach - i to jest problem, bo książki pisze ten co ma władzę, a ten co ma władzę prawdy Ci nie powie, bo lepiej rządzić głupimi niż mądrymi i orientującymi się w tym, co się naprawdę dzieje. I mam za małą wiedzę, żeby ocenić co jest prawdą a co nie. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 16 minut temu, Silny napisał:
    • W pierwszej chwili wydaje się to śmieszne, ale z drugiej strony jak mi mówili w młodości prawdę o kobietach, albo o kościele, to też się śmiałem że głupie... wiem tylko to, co mi napisano w książkach - i to jest problem, bo książki pisze ten co ma władzę, a ten co ma władzę prawdy Ci nie powie, bo lepiej rządzić głupimi niż mądrymi i orientującymi się w tym, co się naprawdę dzieje. I mam za małą wiedzę, żeby ocenić co jest prawdą a co nie. 

 

@SilnyMarku

Każda materia we wszechświecie ulega "grawitacyjnemy zapadaniu" w kulę, tylko i wyłacznię.

Kula jest  jakby to ująć :"najbardziej energetyczną formą" , dlatego gwiazdy, księżyce, planety itd, mają właśnie taką formę.

Nie wliczamy tu przechwyconych kosmicznych śmieci, którę nie zdążyły sie posklejać lub zostały rozbite.

 

Nasze słońce świeci tylko dlatego, że w środku panuję ogromne ciśnienie i niezwykle wysoka temperatura, króra jest wypadkową masy całego słońca.

Na jądro słońca działa niezwykle potężna masa całego słońca, stąd samoczynnie zainicjowała się reakcja syntezy jądrowej.

Dlatego sie pięknie i długo nam świeci.

 

Gdyby Jowisz był tylko kilka razy cięższy, także przekształciłby się w gwiazdę, takiego "czerwonego karła".

Np. Jowisz wydziela 3 razy więcej ciepła niż dostaję od słońca, bo w jego wnętrzu w jądrze zachodzi reakcja cieplna w wyniku ogromnego ciśnienia,

które jest wynikiem masy całej planety (grawitacyjne zapadanie). Jowisz to gazowy olbrzym, tylko 1000 x wiekszy od ziemi;)

 

Powiadam tobie, w każdym obiekcie niebieskim, wielkości planety wzwyż, panuje bardzo wysokie ciśnienie i temperatura.

Dostać sie do środka to nie lada wyczyn, najlepiej pogadać z nurkami:D i jak to jest z wodą, albo jak ktoś miał przyjemność z geologami;).

 

Jeśli chodzi o płaską ziemię:D, to wystarczy wejsć w 3city na największy wieżowiec i spojrzeć na bałtyk - ten łuk to nie złudzenie.

Można pogadać ze spadachronoarzami albo przelecieć się samolotem.

Zaprawdę powiadam tobie @Silny Marku, widziałem okrągłą ziemię:D.

Nie tylko Ja, wielu ludzi także.

SH.

 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, SledgeHammer napisał:

Zaprawdę powiadam tobie @Silny Marku, widziałem okrągłą ziemię:D.

Nie tylko Ja, wielu ludzi także.

 

No, ja też widziałem wiele rzeczy. Niektóre takie, że hoho :rolleyes:

 

Z moich wizji wynika, że Ziemia jest wklęsła, znaczy się pusta w środku.

To my mam cosik z oczami a może i mózgiem, że to co wklesłe postrzegamy jako wypukłe a to co wygłe jako wgłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym całym gadaniu jest sporo rzeczy, które wzbudzają wątpliwości.

Mnie zastanawia, dlaczego NASA retuszuje zdjęcia.
Kolory ziemi widocznej na zdjęciach NASA są takie jaskrawe, a kontury - ostre. Każdy, kto obserwuje na ziemi obiekty w oddali wie, że atmosfera zniekształca obraz, który w końcu staje się mało wyraźny. A atmosfera, to ładnych parę km...


Ciekaw jestem, jak zwolennicy płaskiej ziemi wytłumaczą efekt działania sił Coriolisa na równiku.
Dla przypomnienia:
Gdy wypuszczamy wodę z wanny, to na jednej półkuli wir kręci się w prawo, a na drugiej - w lewo. Na równiku nie kręci się wcale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj NASA na żywo "retuszuje i oszukuje", w czasie rzeczywistym malują ziemię w paincie po to żeby oszukać masy po to żeby .... yyyy no po to żeby oszukać, wiadomo tylko niezależne filmiki z żółtymi napisami na youtube!

 

ps. to że istnieją na świecie spiski albo błędne postrzeganie kobiet które to forum m.in demaskuje NIE ZNACZY że wszystkie teorie albo wszystkie filmiki z żółtymi napisami są prawdziwe... to tak w ramach zdrowego rozsądku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.