Skocz do zawartości

Płaska ziemia - czyżby świat oszalał?


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się zgadzam , że wszystkiego nie wiemy, i ogólnie że wiele tzw. teorii spiskowych może być prawdziwymi.

Spoko. Sam jestem zwolennikiem wielu z tych teorii.

 

Ale twierdzenie , że Ziemia nie jest okrągła....litości...:lol:

A jaka jest, jeśli nie okrągła ? Płaska ?!

 

Spójrz na niebo, jaki kształt ma Księżyc i Słońce ?

Rozlej trochę wody, jaki kształt przybierają krople ?

Pogadaj z jakimś marynarzem, który opłynął kulę ziemską dookoła nie raz...

Włącz GPS, i pomyśl na jakiej zasadzie to działa ...

Pomyśl ,dlaczego mamy teraz noc, podczas gdy po drugiej stronie globu mają dzień...

 

Takich punktów można napisać tysiące.

 

Cały czas myślę, że jednak trollujesz i robisz sobie jaja.

 

 

Edytowane przez RedBull1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie jest płaska, bo nie jest, to na pewno nie jest okragla, poczytaj sobie jaki ma ksztalt, a nie ślepo wierzysz w to co pokazuje google earth ;)

 

marynarz oplynal... ale z wschodu na zachod a nie ma zadnego co oplynal z polnocy na poludnie.... ksiezyc i slonce nic do tego nie maja, to ze sa okragle.

 

od liceum zastaawia mnie DLACZEGO NIE DA SIE OPLYNAC ZIEMI, OKRAZYC STATKIEM lub SAMOLOTOEM Z POLNOCY NA POLNOC I NIE MA NA TO ODPOWIEDZI ! :) i tyle w temacie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Będąc kiedyś pod szczytem Jungfrau, takoż i pod jak i na Rysach czy na Giewoncie jakoś trudno mi było przyjąć tezę o płaskości naszego globu. :rolleyes:

 

1 godzinę temu, Mariuszsoq napisał:

 

marynarz oplynal... ale z wschodu na zachod a nie ma zadnego co oplynal z polnocy na poludnie.... ksiezyc i slonce nic do tego nie maja, to ze sa okragle.

 

od liceum zastaawia mnie DLACZEGO NIE DA SIE OPLYNAC ZIEMI, OKRAZYC STATKIEM lub SAMOLOTOEM Z POLNOCY NA POLNOC I NIE MA NA TO ODPOWIEDZI ! :) i tyle w temacie.

 

 

Wychodziłoby na to, że ziemia ma kształt walca, tylko nikt do żadnej z obu podstaw nie dotarł? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdrowe to jest walenie konia :) a i tak walą ? wiec dlaczego by nie przepłynąć z północy na południe i odwrotnie profesory :) hehe

 

 

 

ma kształt ziemniaka jak już najprosciej to zobrazowac... senusodiy czy jakos tak...

Edytowane przez Mariuszsoq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram powyższą wypowiedź. Ziemia ma kształt ziemniaka.

No i jest płaska choć zwinięta w rulonik tedy zaprawdy powiadam Wam

 

ZIEMIA MA KSZTAŁT BURITO

 

A okrągłości i inne takie można sobie między bajki wsadzić. Mamy problem z właściwym postrzeganiem otoczenia. Wie o tym i korzysta z tego pierwszy z brzegu iluzjonista.

 

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli np. te wszystkie widoki z satelit są fałszowane... ? ;)

Kto i po co by to robił ?

I dlaczego żaden poważny naukowiec nigdy nie zakwestionował kulistości Ziemi ?

 

Zobacz ile setek dowodów odrzucasz ,żeby tylko wszystko dopasować do jednej tezy , że nikt nie opłynął z południa na północ...

 

Brzytwa Ockhama się kłania:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Brzytwa_Ockhama

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mógłbym dyskutować ze zwolennikami takich teorii, ale one nie trzymają się kupy po prostu. Argumenty zwolenników nie maja żadnego sensu.

 

Do mnie w ogóle nie przemawiają argumenty z samolotami i pilotami, którzy nie widzą zakrzywienia ziemi, a przyrządy pomiarowe tego nie pokazują.

No nie pokazują i nigdy pokazywać nie będą. Jak ktoś uczył się fizyki w szkole podstawowej, to wie, że grawitacja działa w kierunku prostopadłym do jadra ziemi. Zatem sztuczny horyzont w samolotach zawsze pokazuje wskazania według tego samego punktu odniesienia. Nie stoi w miejscu, lecz dostosowuje się do położenia samolotu.

Zwolennicy takiej teorii nie rozumieją podstaw fizyki.

 

Poza tym to, dlaczego samoloty nie latają wzdłuż linii prostej, także było wyjaśniane - że względu na kulisty kształt ziemi, droga wzdłuż równika jest najdłuższa.

 

NASA często publikuje retuszowane i zmanipulowane zdjęcia, co budzi podejrzenia, ale raczej nie chodzi tutaj o ukrycie prawdziwego kształtu ziemi.

 

Tak naprawdę wiemy bardzo niewiele. Istnieją technologie, które zwykłym ludziom nawet się nie śniły. Być może chodzi o ich ukrycie, stąd coś musiało zostać ukryte przy pomocy programów graficznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Intelektualiści bredzą coś o wojnie 4. generacji, mówią, że natura konfliktów jest dziś inna niż kiedyś, że zmieniła się taktyka etc. (...). Ja im na to mówię, że ludzie wyżynają się od 5 tys. lat i powinniśmy czerpać z ich doświadczenia.

gen. James Mattis, "Wściekły Pies"  ma objąć funkcję Sekretarza Obrony USA.

Czyżby wiedział coś więcej? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 29.11.2016 o 19:11, Długowłosy napisał:

@Pogromca_wdów_i_sierot to jest mój nowy mistrz duchowy, tutaj wyjaśniona jego tajemnica:

 

 

Heh, jednym z moich pobocznych zainteresowań są ciekawe, nieszablonowe osobliwości jak np. ten pan. 

Z ciekawości wbiłem na jego prywatny profil na fb, a na tablicy 10 godzin temu udostępniona Mareczkowa audycja "Prawo przyciągania, czyli czego ci nie powiedziano".

Czyli wynika z tego, że Mareczek ma chyba sarmacki światopogląd. :o

 

BTW to też mocny materiał

 

 

Plus kilka innych ostatnich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Witam. Wierzę że ziemia jest wklęsła. Otwory na biegunach są w Biblii przy potopie. Światło ugina się do góry, a w centrum jest Pałac Boga przy zjawisku halo widoczny, tylko powiększyć kontrast "gamma" na komputerze. Obrotowe niebo. Firnament, szkło nieba. Słońce i księżyc wewnątrz. Jest mapka Asgardu będącego w otworach. Otchłań zewnętrzna - Agharta.

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk też idzie do góry. Lepiej mieć za sąsiadów alkoholików na górze niż poniżej.

Wszystko jak na to dobrze spojrzeć unosi się do góry.

Dla różnych obiektów ta "góra" może być gdzieś indziej, ale niewiele to zmienia.

To kwestia właściwej optyki i tyle.

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dość stary ale widzę, że mnóstwo ludzi nie wie w ogóle o czym pisze bo przecież wszyscy to wyśmiewają to będę i ja. Ignorowanie tysięcy lat starożytnych no bo... NASA ? Co bardziej świadomi wiedzą ,że lot na księżyc to był fejk więc trzeba drążyć dalej, a znajdzie się naprawdę perełki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Cytat

Mike Hughes należał do ostatnio popularnego towarzystwa płaskoziemców. Jego pasją były rakiety, dzięki którym chciał udowodnić ludzkości, że Ziemia jest płaska. Niestety, udało mu się tylko potwierdzić, że istnieje grawitacja.

 Szalony Mike od kilku lat intensywnie pracował nad swoją własną rakietą. Jego marzeniem było m.in. dotarcie w pojedźcie do linii Kármána, czyli na wysokość 100 kilometrów ponad powierzchnią Ziemi i pokazanie wszystkim, że nasza planeta jest płaska. Nie udało się mu tego dokonać.

 

 W trakcie sobotniej (22.02) akcji w mieście Barstow w hrabstwie San Bernardino w Kalifornii, Mike planował polecieć rakietą napędzaną parą na wysokość 1500 metrów. Niestety, tuż po starcie rakiety, nastąpiło przedwczesne otwarcie spadochronu. Mike poleciał dalej z rakietą i zginął chwilę później uderzając wraz z nią w ziemię na oczach jego fanów, płaskoziemców i kamer telewizji Science, które miały rejestrować cały przebieg historycznej misji.

 

Źródło

Edytowane przez BRK275
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2016 o 18:29, Adolf napisał:

   Chyba za dużo siedzę w internecie. Taki pogląd na to czy ziemie jest okrągła czy płaska znalazłem.

Przez wieki ludzie wierzyli w płaską ziemie, obczaj sobie loty samolotów, jak leca samoloty do Australii np. z Europy. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=YdfNuwMhMg4

Albo do Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Boromir napisał:

Przez wieki ludzie wierzyli w płaską ziemie,

No. I było dobrze. Potem się pojawiły mass media i zaczęły oszukiwać ludzi. Bańki spekulacyjne, odra, okrągła Ziemia itd. Nikt poważny się na to nie nabierze.

A koleś z filmiku to marny oszust, mowa ciała mówi wszystko.

 

Jestem na NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.