Skocz do zawartości

Rap


NEO

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dzięki temu albumowi WWO z 2005, poniekąd "przejrzałem na oczy", rap dobra muzyka. Słucham w większości gitarowej muzyki, ale kumple mnie przez rok i więcej zdążyli zainfekować tymi dźwiękami. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najlepsi obecnie: Mes, Bisz, Rasmentalism, Zeus.

nie lubię gości, którzy próbują mnie nauczyć życia "ziomek, jest słabo, jebać psy bo ziomka powineli" czuję tu mega fałsz, pozowanie na prawilniaka itd. Marek nie raz pisał o tym, że trzeba uważać czym karmisz swoją głowę, a słuchanie Hemp Gru i innych prawilniaków raczej nic pozytywnego do życia nie wnosi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wymieniłeś słucham jedynie Mesa. Jakoś nie trawię tych nowych raperów. Nie ma to jak stare dobre WWO, Pono, BC/JWP, Gural ;) Hemp Gru też raczej spoko w wielu kawałkach tylko te wstawki o nienawiści do konfidentów są niepotrzebne i gimbusy nieprawidłowo odbierają przekaz o policji :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nikt nie robi tego jak Mes, dla mnie to jest prawdziwy artysta, jest pewien tego co robi i ciągle eksperymentuje, żaden raper w tym kraju nie zrobiłby kawałka w takim stylu, z takim dystansem, z taką ironią i wszystkimi "smaczkami" w tekście. Od jakiegoś czasu jestem psychofanem ;)

Bisz czy Zeus to nie są nowi goście, oni nagrywają od dawna, ale dopiero teraz doczekali się fejmu, tych nowych też nie ogarniam.

JWP dosyć spoko, ale znudziły mnie już kawałki niby o wszystkim a w rzeczywistości o niczym w stylu "jeteśmy wszędzie" itd.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mes to niezły kozak, po prostu As. Przykład człowieka, który poświęcił się budowaniu własnego projektu i odniósł sukces. Alkopoligamia to nie tylko nagrania, ale tez ubrania i styl. Teraz robią nawet własne piwo.

A z młodych żbików lubię jeszcze Kubę Knapa, który ostatnio wydal swoją pierwszą płytę - Lecę, chwila, spadam. Płytka przy której można spokojnie odpłynąć i porządnie się zrelaksować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o słuchanie w samotności to właśnie rap jest najbliższy mojemu sercu. Jedyny gatunek, który ogarniam jako tako na bieżąco, produkcje tak z polskiego jak i amerykańskiego podwórka. Właściwie jest tego tak dużo, że reklamę ograniczę do dwóch zawodników z mojego rejonu  :huh:

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Dr Caligari

Z mojej strony serdecznie polecam białostockiego rapera PiHa - jego płyta "Kwiaty Zła" (nawiązanie do Baudelaire'a nieprzypadkowe) to zdecydowanie najlepsza rzecz, jaką do tej pory słyszałem w polskim hh. To ciemniejsza strona polskiego rapu - ciężkie, depresyjne klimaty, turpizm w tekstach, poetyckie porównania, nostalgia itd. Tylko trzeba uważać, żeby nie przedawkować, bo potrafi zryć psychę i wejść w podświadomość jak w masło. "Chcesz słuchać PiHa, nie zrób sobie krzywdy"...

 

"Zabijamy się dla cyfry III" z "Kwiatów zła"

 

"Wszystko co żyje, to i umiera,

kochankowie pogrążeni po uszy w złudzeniach,

Tu metal koroduje, kamień wietrzeje,

Diabeł mężczyźnie, kobiecie w twarz się śmieje,

Zdradzeni wcześnie wychodzą dziś po raucie,

Wdychają spaliny, zamknięci w aucie,

Całe ich życie to była senna mara,

Jest tylko on, ona, na odludziu garaż,

Puste pokoje, pustych domów, kolejne co dnia,

Do snu nieskłonna nekropolia..."

 

 

"Śmierć i podatki" - kilka trafnych uwag o życiu w Polsce:

 

 

i podsumowanie polskiego "szałbiznesu" - "TNT"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

 

 

oczywiście Adaś z Łodzi. Ale nie ograniczam się w ten sposób, że raperzy np. Poznań vs Wa-wa mają kosę to tylko opowiadam się po jednej stronie barykady. Słucham kawałków a nie konkretnych twórców. Ogólnie tych z podziemia nie słucham bo żaden mnie na tyle nie ujął, żeby poświecać miejsce na karcie pamięci w telefonie. Musi mi ktoś wysłać coś fajnego to może mi się wkręci. W sumie mam tak, że na okrągło słucham tego samego + nowości, które mi się spodobają

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.