Skocz do zawartości

Rap


NEO

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Rzadko trafiają się takie perełki na naszym podwórku, wszystkim mocno polecam, nawet jeśli nie przepadacie za rapem! 

 

https:// www.youtube.com/watch?v=5gCel5lwv74&list=PLWbmmcfpgwCkPQYyP5dSMlm0WVoko2Fgv

 

Poza tym osobiście bardzo szanuję taką metodę promocji swojej muzyki: udostępnienie legalnego odsłuchu całego albumu. Można spokojnie przesłuchać, ocenić i jeśli się podoba docenić poprzez zakup w formie fizycznej bądź cyfrowej. Nie to co niektórzy wypuszczą jeden dobry singiel, a cała reszta na poziomie nie wyróżniającego się amatora, no ale kupuj w ciemno - a jak ściągniesz i przesłuchasz co by nie kupować kota w worku to piractwo  <_<

 

Wklejając do przeglądarki usuńcie spację przed www, wrzucając tutaj wchodzi pojedyńczy utwór, a nie cały album.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie przepadam za rapem. Ten kawałek mnie powalił. Koncepcja MadMaxowa. Kapitalna rytmika. Świetne światło, ujęcia i montaż. Jak dla mnie miazga.

 

No i hot kociaki :D

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Co do Polskigo rapu to moim zdaniem najlepszy jest małpa. Wydaje niedługo nową płytę a poprzednia była płytą roku (2009)
Niestety bardzo mało numerów wydaje i to jego jedyny minus.

Jego ostatni numer z nadchodzącej płyty:
 

 

Natomiast odnośnie rapu Amerykańskiego to moim zdaniem poziom dużo lepszy i przyjemniej mi się słucha.
Faworyci to: A$AP Rocky, Kendrick Lamar i J. Cole Chociaż ten ostatni moim zdaniem najlepszy.

Na 2016 Cole wydaje płytę z Kendrickiem więc będzie czego słuchać na przemian z Małpą :)

 


(oficjalne video usunięte :/)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlinczujcie mnie, najwyżej zostanę męczennikiem w walce o białą kulturę...ale...

 

Jak widzę tych ''artystów'', co mają mleko pod nosem, pryszcze na twarzy, są chudzi jak wieszaki, a ubrania na nich wiszą, i taki gimbus po pierwsze nie śpiewa, a recytuje(recytować umieją przedszkolaki), po drugie że on ''zna życie''to ja....przepraszam, ale myślałem, że takie rzeczy wypadają z pamięci razem z gimnazjum....

Ani umiejętności wokalnych-recytowanie, czasem przechodzące w psie ujadanie....

ani dobrych tekstów-albo prostacka szmira, albo przeintelektualizowane mamrotanie w stylu ''klatka mię i ulica wychowała bo matka kupić dresik wtedy się starała''

ani wyglądu toto nie ma-jak pół dupy zza krzaka, oderwali granatem od pługa

tonacja głosu-z reguły jak pierwsza mutacja-co pasuje do wyglądu ''artystów''

wystudiowane ruchy, pozerstwo....

 

Widzieliście kiedy murzyna zachwyconego rockiem i chodzącego w ramonesce, martensach i glanach? Nawet jeśli, to wygląda to komicznie-a biały naśladujący murzyna? Kopiuj-wklej-z murzyńskiej dzielnicy-ale za żadne skarby-nie wklejaj-rzeczywistej-biedy.

 

Uprzedzam, że oczekuję obrony rzekomych walorów tej ''muzyki'' równie płomiennej, co młodzieńczy gimbazjalny żar w chęci bycia nieudaną kopią murzynów z getta.

Aha-tylko proszę nie pisać, że nawijają ''o życiu'', bo padnę ze śmiechu.

 

Quizas-jak widzę tego pieska z teledysku, to pierwsze co myślę-Tarnawa:)

Edytowane przez AdrianoPeruggio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawie kilka kawałków , w których nie ma dzieci z pryszczami , nie ma cycków 

Musisz wiedzieć co i gdzie ale przecież najprościej  powiedzieć , napisać , że rap to gówno i tyle...

https://www.youtube.com/watch?v=lpRlEFZ85fY
 

https://www.youtube.com/watch?v=2LwK8W0f3-E

Eldo ma większość kawałków zmuszających do refleksji 

https://www.youtube.com/watch?v=HuRqzfiDlzk

https://www.youtube.com/watch?v=-R7Qqs46XZc

 

https://www.youtube.com/watch?v=MhlFLy5UoWU

 

A tutaj moim zdaniem perełka 

https://www.youtube.com/watch?v=nxNVTbxm3yE

 

Dorzucę Ostrego na koniec , myślę , że wystarczy...

https://www.youtube.com/watch?v=pkiDAEOMKrw

Edytowane przez Portista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rapu ważnym dla mnie składem był (jest) Nagły Atak Spawacza i solówki Faziego, poza tym słuchałem sporo A.J.K.S zanim skręcił mocno w lewo i Formację Cmentarz uważam za ciekawy projekt.

 

Oprócz tego pojedyncze kawałki mi podchodziły np. hansa.

 

Uszatego autysty zalinkowanego wyżej nie cierpię.

 

Nawet nie za twórczość, bo tylko coś tam kiedyś słyszałem(i nie chcę nadrabiać zaległości), ale za wieczną spinę 

i sposób bycia.

 

Pamiętny freestyle był dla mnie jego życiowym osiągnięciem.   :lol:

Edytowane przez Pogromca_wdów_i_sierot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlinczujcie mnie, najwyżej zostanę męczennikiem w walce o białą kulturę...ale...

 

Jak widzę tych ''artystów'', co mają mleko pod nosem, pryszcze na twarzy, są chudzi jak wieszaki, a ubrania na nich wiszą, i taki gimbus po pierwsze nie śpiewa, a recytuje(recytować umieją przedszkolaki), po drugie że on ''zna życie''to ja....przepraszam, ale myślałem, że takie rzeczy wypadają z pamięci razem z gimnazjum....

Ani umiejętności wokalnych-recytowanie, czasem przechodzące w psie ujadanie....

ani dobrych tekstów-albo prostacka szmira, albo przeintelektualizowane mamrotanie w stylu ''klatka mię i ulica wychowała bo matka kupić dresik wtedy się starała''

ani wyglądu toto nie ma-jak pół dupy zza krzaka, oderwali granatem od pługa

tonacja głosu-z reguły jak pierwsza mutacja-co pasuje do wyglądu ''artystów''

wystudiowane ruchy, pozerstwo....

 

Widzieliście kiedy murzyna zachwyconego rockiem i chodzącego w ramonesce, martensach i glanach? Nawet jeśli, to wygląda to komicznie-a biały naśladujący murzyna? Kopiuj-wklej-z murzyńskiej dzielnicy-ale za żadne skarby-nie wklejaj-rzeczywistej-biedy.

 

Uprzedzam, że oczekuję obrony rzekomych walorów tej ''muzyki'' równie płomiennej, co młodzieńczy gimbazjalny żar w chęci bycia nieudaną kopią murzynów z getta.

Aha-tylko proszę nie pisać, że nawijają ''o życiu'', bo padnę ze śmiechu.

 

Quizas-jak widzę tego pieska z teledysku, to pierwsze co myślę-Tarnawa:)

 

 

Nie jesteś męczennikiem w walce o białą kulturę tylko zwykłym kurwa malkontentem. Niczym xiąże krytykujesz sobie i to z pozycji " w sumie to nawet nie znam tematu. wydaje mi się kutaśny to udowodnijcie mi, że jest inaczej"..

 

Błąd.

 

Żeby zrozumieć i znaleźć piękno dóbr kultury to trzeba chcieć wejść w ten świat. Tak jak koneser malarstwa potrafi docenić niuanse obrazu, walory kompozycyjne czy też rozmaite drobne elementy stylu tak i w rapie można znaleźc całe bogactwo środków wyrazu: niebanalne porównania, sposób intonacji, jakość składanych rymów czy też ciekawy follow-up. I w jednym i w drugim przypadku wymaga to jednak pewnego otrzaskania się zarówno z kulturą jako całością jak i dokonaniami tej konkretnej dziedziny. Nie zrobi się tego bez pewnego wysiłku i zaangażowania. Czujesz magię? To wchodzisz w to głębiej. Nie czujesz to zostaw to innym  i rób swoje. Elo.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo to sobie możesz pozdrawiać gimbusów pod klatką na osiedlu:)

 

Użyto słów koneser malarstwa....powoli wchodzę w temat....wyobrażam sobie dzieła Rembrandta....a tu nagle jednym tchem wymienia się śmietnikową niby-muzykę ''rap''....hahahahaha!

Zresztą, z kim ja rozmawiam-z nędznym prowokatorem, któremu ''wcale nas nie żal''.

 

Portista....litości....

Pierwszy link z brzegu....i kto.....kto? Chude, pryszczate, mutacja, wieszak, jakbyś odczytał moje wyobrażenie!

Dobra, idźmy dalej-zaraz....nie.....nie mogę....Ty mnie chyba prowokujesz, bym wykazywał punkt po punkcie, jak wyżej.....Gdzie wy kurwa macie oczy.

 

Kultura upada, a ta ''muzyka'' to esencja upadku-jedno wielkie gówno.

 

Wybaczcie-ale nie macie pojęcia o sztuce, kulturze, pięknie, jakości-darujcie ten chłam.

 

Bez obrazy dla Was-wiecie, że Was lubię.

 

Tylko osoba nade mną nie wiem, co tu robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo uogólniasz, ale oczywiście rozumiem Twoje zdanie.

 

Też nie jestem fanem tego gatunku ale są wykonawcy których szanuję

i w jakimś % ukształtowali mój światopogląd.

 

Jeżeli to Twoim zdaniem gówno to przeżyłbym lekki szok:

 

Edytowane przez Pogromca_wdów_i_sierot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci wykonawcy przynajmniej wyglądają poważniej....to na plus by było:) Żartowałem:)

 

Jaka grupa społeczna jara się tą ''muzyką''? Gimbusy....I to wystarczy, bo nikt mi nie wmówi, że gimbus z pryszczami na ryju i mutacją głosu oraz w gaciach szerokich jak wór kartofli wie, co to kultura/sztuka.

 

Z tego się wyrasta? Bo rozumiem kisiel w majtkach gimbazy z powodu tego, że ''przyjedzie ostry'', ale Panowie....Jak ma być recytacja, to wolę meganudne wiersze jakiegoś Mickiewicza, bo poważniejsze to przynajmniej.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają bardzo zróżnicowany repertuar, niestety większość ludzi kojarzy ich tylko z tej bekowej strony twórczości i ma niepełny ich obraz.

 

Tutaj jeszcze około religijne przemyślenia od Faziego:

 

 

666 lajków ma teraz kawałek, nieźle.

 

Edycja: spoko, jednak nie ma co rzucać pereł przed wieprze. :P

Edytowane przez Pogromca_wdów_i_sierot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze wrzucałeś chyba piosenki Konkwisty.....świat się stacza-no ale takich mamy teraz ''skinów'', kiedyś we flyersach i K88, teraz moda na murzyńskie stroje i muzykę....ale slogan White Power zostaje? Jeśli tak, to chyba tylko dla śmiechu.

 

Nie będę wracał do granatu i pługa, zakończę swoje spostrzeżenia, jak grochem o ścianę.

 

 

Jesteś gimbusem? Nie? To czemu słuchasz takich rzeczy-ja nie rozumiem świata-zapakujcie mnie w wehikuł czasu, na dwór Władysława IV, któremu służyć wiernie będę, zgodnie z zasadą ''Przy Tobie, Jaśnie Panie, stoimy i stać będziemy'', tam będzie mi lepiej:) Turczyna pobijem i Rzeczpospolitą z rąk wrogów odbijem:)

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.