Skocz do zawartości

Rap


NEO

Rekomendowane odpowiedzi

"451 stopni Farenheita to książka Ray'a Bradbury'ego, która opowiada o świecie przyszłości, w którym książki i wszelka wyższa kultura są niszczone, a ludzie zachwycają się tanią, ogłupiającą rozrywką, co pozwala na manipulowanie nimi i wykorzystywanie ich głupoty.

Tytuł tej książki nie jest oczywiście przypadkowy. 451 ° Fahrenheita, to 232,7 ° Celsjusza – jest to temperatura, w której palić zaczyna się papier.

“Jedna wydarta pożarowi strona” to właśnie ten utwór, którego treść jest “niebezpieczna” bo otwiera oczy i nakłania do refleksji i samodzielnego myślenia – dwóch rzeczy, których rządzący najbardziej boją się u swoich “poddanych”.

Może to być też niekoniecznie ten utwór. Ta wyrwana kartka jest symbolem buntu, nadziei tego że coś mimo, że nadpalone to zostaje mimo prób władzy i ludzi (Podobne tereści można znaleźć na płycie “Panopticon” Isis). Drugą stroną oczywiście jest to, że ta ocalała kartka jest przypadkowa, a znaczna większość spłonęła.

Warto zauważyć słowo “wydarta” – kartki gdy wydziera się je z książki są symbolem destrukcji, tego, że chcemy coś ukryć niewygodnego. Tutaj także użyte jest słowo wydarta, jednak jest to dużo bardziej optymistyczne – strona ocalała dzięki temu, że ktoś ją wydarł. W sytuacji nakreślonej w refrenie ktoś mimo wszystko został, by próbować walczyć o książki i to co symbolizują, próbować je ocalić.

Z drugiej strony, możemy wydrzeć kartkę, bo jest na niej coś mającego dla nas dużą wartość – chcemy to zabrać ze sobą, zachować. Taka kartka więc może być najważniejszą z całej książki."

 

Więcej i źródło powyższego: http://genius.com/Donguralesko-451-fahrenheita-lyrics

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Słucha ktoś? Chodzi mi tutaj o takie kapele jak:

 

PFK i K44, Miuosh, TeTris, L.U.C, Zeus, Smarki Smark, Brudne Serca, Małolat, Małpa, Enson, Hans Solo, W.E.N.A, Parias, Rasmentalism...

 

 

Od tego jest wyszukiwarka, żeby sprawdzić, czy temat o czymś istnieje. Polecam skorzystać następnym razem. Q

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rapu jedynie od '08r słucham(słuchałem) Nagłego Ataku Spawacza i solówek ludzi z tego składu, teraz sprawdzam już tylko nowe produkcje Faziego na bieżąco.

 

TBS "Powrót Żywych Trupów" z '98r to jebany majstersztyk. 

 

hqdefault.jpg

 

Poza tym lubię tylko trochę kawałków Smarkiego Smarka i, wstyd się przyznać, ale ex-wieprza Tedego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rap mi nie przeszkadza, choć ciężko nie stwierdzić, że to muzyka khm,khm ... specyficzna.

Duża część 'przekazu' to monolog jak jest mi źle, ulica wychowała mnie, życie co dzień okrutnie łamie, ale ziomki na ławce lufką wspomogą, o je ! :)

 

Ale co kto lubi :D Jak wspomniałem - mi nie przeszkadza.

 

dresy-gif-gif.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.