Skocz do zawartości

Szukam tytułów o prawdziwej historii i polityce.


nefi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Tytułów o prawdziwej historii ... nie znajdziesz. Sądzę, że prawda jest tak niewygodna, że nigdy nie ujrzy światła dziennego.

 

Za to książki historyczne - wydawane oficjalnie - raczej nadają się na podpałkę i dla gimbazy jako literatura SF.

 

Kiedyś dziwiłem się jak to jest, że w PL od 1989 roku rządziły różne opcje ale dla szarego człowieka nic się nie zmieniało, przy wyborach roztaczali wizje dobrobytu a potem każda władza robiła to samo. I doszedłem do wniosku, że tak naprawdę to są muppety a rządzi kto inny zza kulis i mówi muppetom co mają robić.

 

Podam przykład - pewnie wszyscy pamiętają WTC. Wtedy w pentagon uderzył też ponoć samolot pasażerski, dlaczego nie upubliczniono wszystkich zapisów z okolicznych kamer przelotu tego samolotu. Ponoć wyparował od temperatury palenia się paliwa lotniczego tak jak i pozostałe samoloty, które uderzyły w WTC.

 

A trawka do samego pentagonu zielona i nie spłonęła od temperatury.  A przy okazji na chodnikach wokół wierz znaleziono paszporty zamachowców przy czym samoloty wyparowały od palącego się paliwa lotniczego.

 

A szarzy ludzie w to wierzą. Dla mnie to jest szyte zbyt grubymi nićmi.

Edytowane przez rarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie te polecam, osobiste upodobania:

- Antoni Wacyk "Kultura Bezdziejów" (często to polecam)

- Ferdynand Ossendowski "Przez kraj ludzi, zwierzat i bogów'

- Henry Hazlitt "Ekonomia w Jednej Lekcji"

- Ayn Rand "Atlas Zbuntowany"

- Ludwig von Mises "Ludzkie Działanie"

- Rafał Ziemkiewicz "Polactwo" (absolutne arcydzieło ;))

- Buchanan P. "Śmierć Zachodu"

- Tymoteusz Juszczak "Ordoliberalizm. Historia niemieckiego cudu gospodarczego"

- M. Rothbard "Złoto, banki i ludzie - krótka historia pieniądza"

- Sławomir Suchodolski "Jak sanacja budowała socjalizm"

- Hans Hermann Hoppe "Demokracja - Bóg, który zawiódł" oraz "krótka historia człowieka"

- Weber Max "Etyka protestancka a duch kapitalizmu"

- "Polityczny Mózg" autora nie pamiętam;

- "Złota Gałąź" J. Frazer (o pochodzeniu religii)

-"Wybaczyć Ameryce! Czyli co Stany Zjednoczone dały światu?" Dinesh D'Souza

 

A jak Illuminatach, to Henryk Pająk o tym pisze, ale ogólnie za daleko poleciał z tematem. :D Ogólnie na tego typu teorie spiskowe nie polecam tracić czasu, wcale Ci się to nie zwróci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.