Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

43 postów w tym temacie

@Ziomisław  Estazolam to rzeczywiście nienajlepszy pomysł. Możesz skonsultować z lekarzem użycie leków nootropowych. 

Dużo bezpieczniejsze od benzodiazepin, które przy odstawieniu powodują właśnie bezsenność i ciągłe zmęczenie i dużo więcej efektów ubocznych.

Magnez też pomaga. Bardziej czuję działanie chlorku magnezu, niż cytrynianu. 

Magnezu nie kupuj CZDA, tylko farmaceutyczny. Mam doświadczenie z obydwoma rodzajami i po tym pierwszym coś było nie tak (coś jak lekkie zatrucie organizmu i trochę inny smak).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za podpowiedź. Szczerze, to nie rozumiem tego języka i muszę iść po pomoc do wujka googla. Póki co biorę w kapsułkach magnez i zn+mg, jak się skończą to poeksperymentuję. Co do konsultacji z lekarzem, to na spokojnie przeczytam o co chodzi z tymi grupami leków i go zapytam. Estazmolam biorę tylko w ekstremalnych sytuacjach i bardzo mało zużyłem.

W tej chwili jest nieco lepiej niż kiedy zaczynałem wątek. Najpierw o tym czego nie zrobiłem:

1)badań (zapomniałem)

2)nie znalazłem też starych wyników

3)nie pozbyłem się z diety płatków z mlekiem, rano nie mogę nic innego przełknąć.

Jak widać, idzie mi kiepsko. Kupiłem to asha..., biorę od paru dni. Różnicy nie widzę. Święta dały mi trochę oddechu, ale też rozregulowały mój tryb życia. W ostatnią nd np., jeśli to kogo obchodzi ;) wstałem po 11. W rezultacie tej nocy spałem ok 3h, bo obudziwszy się o 2.43 nie byłem już w stanie zasnąć - tak mnie ten budzik stresuje. Zobaczymy jak będzie w tym tyg...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Sprobuj rano: owsianki szklanke (jak do whiskacza) wsypujesz do gotujacej sie wody (+/- dwie szklanki), mieszasz az sie podgotuje i zacznie bulgotac (mozesz dolac troche wody jak za geste - platki wchlona wode), scierasz obrane jablko na tarce, wrzucasz do owsianki, wkrajasz jednego banana w plastrach, dorzucasz troche slonecznika albo migdalow. Taki miks - kosmos. Uwielbiam. Zajmuje zrobienie tego z 10min z myciem garow. Do tego shake bialkowy wanilia albo czekoladowy z mlekiem. Sniadanie smaczne wchuj i na pewno duzo lepsze niz platki z mlekiem. Przejdzie ci przez gardlo, zobaczysz.

Edytowane przez Tomko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Podepnę się pod temat, bo mam trochę podobny problem. U mnie objawia się tak, że budzę się ok 3-4 rano i chce mi się sikać. Samego moczu nie jest dużo, ale ciśnienie w pęcherzu jest na tyle duże, że się budzę. Od tygodnia jestem jak zoombie, choć zdarzało mi się już wcześniej. Nie piję i nie jem nic po 18, a wciąż wstaję. Badania krwi i moczu mam w normie. Lekarka powiedziała, że to może być od stresu/ nerwowości, ale no jak nic nie piję, to skąd to się bierze? Ma ktoś pomysł, co z tym mogę zrobić?

Edytowane przez manygguh

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Glux dobrze gada. Na badania testa estradiolu i prolaktyny, kortyzol nie zaszkodzi zbadać i bedziesz dużo wiedział. Wiekszosc polakow nawet niema pojecia jak dieta i sport wpływa na nasze zycie. Nie pij nie pal i nie jedz toksycznego żarcia ,którym nas trują i tyle . I nie pij żadnych melis ,mięty itp. bo to cie jeszcze bardziej zamuli (chyba że musisz). Unikaj psiego żarcia bo bedziesz zamulony jak KNUR .

Many a czemu niby nie jesz o 18 ? widze mit dalej aktualny :) nie bój sie nie zgrubniesz od jedzenia po 18 bo liczy sie calodzienny bilans kaloryczny a nie czy jesz o 17 czy o 22 czy nawet o 2 w nocy.

Edytowane przez KevinMitnick

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, KevinMitnick napisał:

liczy sie calodzienny bilans kaloryczny

a ja bym się pokusił o stwierdzenie, że liczy się tygodniowy, byle tylko przerwa między posiłkami nie wynosiła więcej niż 36h. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
26 minut temu, KevinMitnick napisał:

Many a czemu niby nie jesz o 18 ? widze mit dalej aktualny

No doszedłem do wniosku, że jeśli nic ni będę pić i jeść to nie będzie co wydalać z siebie i nie będzie mnie budzić w nocy. Testuję to od kilku dni, bo może w tym problem, ale już sam nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Radek no możliwe, wiadomo zresztą o co chodzi . Many a to może działać, nie wiem, nie sprawdzałem ale pewnie by mnie zbudził głód i bym jadł o 3 w nocy .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, manygguh napisał:

Podepnę się pod temat, bo mam trochę podobny problem. U mnie objawia się tak, że budzę się ok 3-4 rano i chce mi się sikać. Samego moczu nie jest dużo, ale ciśnienie w pęcherzu jest na tyle duże, że się budzę. Od tygodnia jestem jak zoombie, choć zdarzało mi się już wcześniej. Nie piję i nie jem nic po 18, a wciąż wstaję. Badania krwi i moczu mam w normie. Lekarka powiedziała, że to może być od stresu/ nerwowości, ale no jak nic nie piję, to skąd to się bierze? Ma ktoś pomysł, co z tym mogę zrobić?

Na razie poczekaj. Jak problem się utrwali i będziesz wstawał dwukrotnie w nocy to udaj się ponownie. Ewentualnie za jakiś czas łyknij sobie coś z drotaweryną (no-spa).

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, manygguh napisał:

U mnie objawia się tak, że budzę się ok 3-4 rano i chce mi się sikać.

Pij przed zaśnięciem mieszankę ziołową rzewień, senes, kruszyna, a do tego chmiel i serdecznik to będzie przeczyszczać nie przerywając snu. ;)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, Pogromca_wdów_i_sierot napisał:

Pij przed zaśnięciem mieszankę ziołową rzewień, senes, kruszyna, a do tego chmiel i serdecznik to będzie przeczyszczać nie przerywając snu

A znasz może jakiś preparat, który to w sobie zawiera już? Bo znalezienie tych wszystkich składników i zmieszanie ich w odpowiednich proporcjach raczej mnie przerośnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyzeruj spożycie cukru. Od jakiegoś czasu nawet herbaty nie słodzę i jest znacznie lepiej.
Możesz dodatkowo spróbować pić regularnie zieloną herbatę lub pokrzywę.

Pokrzywa niesamowitą dawkę energii daje i oczyszcza organizm.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

2 godziny temu, icman napisał:

@manygguh a byłeś u urologa?

Nie, badania moczu mam w porządku. Wszystkie współczynniki są w widełkach. Co mi powie?

@Zygmunt

A w jakim preparacie ją przyjmujesz? Polecasz coś?

Edytowane przez manygguh

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, manygguh napisał:

Nie, badania moczu mam w porządku. Wszystkie współczynniki są w widełkach. Co mi powie?

@Zygmunt

A w jakim preparacie ją przyjmujesz? Polecasz coś?

Jeśli pytasz o pokrzywę to zwykłą w saszetkach ze sklepu. Można też zerwać z jakiegoś ogarniętego, czystego terenu, ale ze względu na porę roku może być problem :>

Jeden duży kubek dziennie i człowiek inaczej funkcjonuje. Ja piję do tego jeszcze czystek i jest bardzo dobrze. Jak chcesz poprawić koncentrację i wydajność mózgu to polecam korzeń różeńca górskiego.
Również świetne ziele, kosztuje chyba około 14 zł na miesiąc stosowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Okoliczności które powinny sprzyjać zaśnięciu to też: wietrzenie mieszkania, nie oglądanie wiadomości i nie zajmowanie się polityką, brak kąpieli (zwłaszcza w ciepłej wodzie) na godzinę-półtorej przed położeniem się.

Można też zmienić poduszkę na bardziej dopasowaną i /lub odwrócić kołdrę na drugą stronę (wierzchnią, zimną stroną do ciała).

Takie drobiazgi wydają się śmieszne na tle wcześniejszych rad, ale nieraz jakiś z pozoru błahy czynnik lub ich mix może mieć znaczenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nadużywasz kofeiny; kawa, cola?

Zaburzenia czynności pęcherza mogą być na tle nerwowym ale również przy problemach z prostatą.

Nie wiem co Ci powie urolog ale to on jest specem od zaburzeń tego układu, który spędza Ci sen z powiek ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, to pójdę do niego. Ale ciężko mi uwierzyć, że 24 letni chłopak może mieć problemy z prostatą. Zawsze mi się to kojarzyło z gościami po 50-tce. Dziękuję również wszystkim osobom, które napisały mi swoje sugestie. Przetestuję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta