Skocz do zawartości

Zanik jakiejkolwiek prywatności w sieci - Stalking 2.0


Długowłosy

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, RedBull1973 napisał:

Można jeszcze używać zmiennego IP oraz zmieniać co parę dni MAC adres karty sieciowej. To już coś daje.

                                                                       :lol::lol::lol:

 

http://www.obrazki.jeja.pl/139830,prosze-przestan.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, RedBull1973 napisał:

Można jeszcze używać zmiennego IP oraz zmieniać co parę dni MAC adres karty sieciowej. To już coś daje.

 

Można jeszcze identyfikować sprzęt na podstawie unikalnych numerów płyty głównej i hdd/ ssd ;) 

 

Zasadniczo musiał byś pół komputera co te kilka dni wymieniać, lub kombinować zmianę numerów.

 

I tak zostają jeszcze twoje przyzwyczajenia tj. używane programy, korzystanie z określonych serwisów, praca o określonych porach, rozdzielczość ekranu, system operacyjny i wiele innych, które pojedynczo nic nie dają, ale jak się analizuje pod kątem grupy pomogą ciebie namierzyć ;) 

 

Są nawet technologie (i to już od ponad dekady), które pozwalają identyfikować człowieka po sposobie pisania na klawie. Każdy ma unikalny rytm, pauzy, odstępy między kliknięciami ;)   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red

To już nie jest takie proste,  zidentyfikować zdalny sprzęt po s/n płyty głównej lub innego podzespołu - bo tylko MAC adres karty sieciowej jest wysyłany w protokole TCP/IP...

Trzeba by na kompie ofiary zamontować jakiś soft do tego, aby przechwycił serial number płyty czy dysku.

Ale oczywiście zgoda, że dla chcącego, nie jest to wielki problem...

 

I tak najwięcej informacji o sobie podajemy sami - na FB, na forach...

 

Podstawa, to za każdym razem wyczyścić cookies i historię przeglądarki - sam wiem najlepiej , co znalazłem w kompie Ex żony...

 

 

P.S.

Kiedyś wysłałem do Ontracka w Katowicach dysk do odratowania, i...nie dali rady...

Dysk był szyfrowany BitLockerem, został puszczony na nim "Erase" z BIOSU , gdzieś na 5% tylko zdążył się wykonać...

Poddali się...

(pani trzymała najważniejsze rzeczy w katalogu...Temp (!) :lol:, więc oczywiście nie zgrałem jej tego przy wymianie laptopa, a potem płacz...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jako, że dużo rozmawiam po sieci, dotychczas używałem Skypa.

Od czasu, jednak, jak kupił go m$, a potem przestał  być p2p, skype zaczął mieć problemy z wydajnością.

Dziwne, te same działania, mocniejszy komp, a dźwięk (nie używam cam) skacze, zanika, czasem nie mogę się połączyć.

Doszło, jeszcze wiele niedogodności, z danymi,  itd...

Znalazłem zamiennik, po kilku innych wypróbowanych, który mogę Wam polecić.

Ring się nazywa, obsługa taka sama jak skypa, nie grymasi, opensource, itd.

https://ring.cx/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/13/2016 at 2:11 PM, Assasyn said:

Nic się w tej kwestii nie zmieni, portale typu facebook, vkontaktei inne są stworzone jako narzędzie inwigilacji a także kreowaniu różnych postaw i poglądów :) 

Ludzie którzy nie posiadają konta na facebooku są w dzisiejszym świecie uważani za ludzi zacofanych, ludzi z innej epoki, w związku z tym automatycznie są kategoryzowani jako gorsi :) 

a ja się cieszę że istnieje coś takiego jak facebook - jest to idealny rezerwat zoologiczny w którym idioci nie wychodzą poza normalny internet. Tam nawet kopiują artykuły wikipedii na swój serwer byleby nie wyszedł po za fejsbuczek. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio z uwagi na to, że remontuję, mebluję i urządzam się w nowym mieszkaniu przeglądam masę rzeczy w internetach. Typu: wymiary, dane techniczne, itp. Gy wieczorem siedząc na tronie odpalę na smatphonie OLX korelacja jest zaskakująco zbieżna. Najmocniej rzucała się w oczy gdy czytałem o kotłach kondensacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież większość użytkowników Internetu jest po prostu "za mała" dla wielkich graczy. Za mała na to, by w jakikolwiek sposób - poza dobieraniem reklam, czego i tak nie robią ludzie tylko programy - interweniować. Z punktu widzenia zbierających informacje są szumem albo i przeszkadzają. Możliwości techniczne identyfikacji i zbierania informacji, profilowania -zgoda, imponujące. A co z wydajnością ich przetwarzania, bo to wydaje mi się kluczowe? Dopóki jest tak, że owszem, teoretycznie mogliby dużo wiedzieć i zrobić, ale jestem tym przysłowiowym komarem, do którego się nie strzela z armaty, moge pogodzić się z tym, że upierdliwe reklamy (bo na to realnie się narażam) są kosztem wygody w komunikacji i dostepie do informacji. Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.