Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
FutureBoy

Historia z życia programisty

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu coś merytorycznego. Nie chwale się nimi, odbijam 5 lat trwania przy jednej ale ok jeżeli to problem nie muszę w ogóle tutaj o tym pisać  :) 

Nie przeglądam żadnego facebooka i panna przestała pisać a nawet jak pisała to nie odpisywałem i tyle. Temat rzeczywiście się wyczerpał więc można go zamknąć.

btw. mam 28 lat, kilka dłuższych związków i kilka krótszych raczej zielony nie jestem ale człowiek się uczy przez całe życie. Nie rozumiem tylko tej presji na blokowanie bo co to ma mi niby dać? przecież jak ktoś jest słaby psychicznie to może zawsze odblokować, przejrzeć czyjegoś facebooka i się pałować tym prawda?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, FutureBoy napisał:

Nie rozumiem tylko tej presji na blokowanie bo co to ma mi niby dać?

Święty spokój na nowej drodze życia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zawsze po paru piwkach można looknąc co tam u niej, potem onanizowac się, i zasnąć... 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znalazła nową ofiarę pewnie i już 2 tyg nic nie pisze. Żadnych życzeń na święta etc. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
55 minut temu, FutureBoy napisał:

Znalazła nową ofiarę pewnie i już 2 tyg nic nie pisze. Żadnych życzeń na święta etc. 

Chwalisz się? Żalisz się? Czy Cię skręca, że jakiś inny typ ją?

Czytam ten temat i nic z niego nie rozumiem. Niby masz 28 lat, ale momentami piszesz jak 16 letnie dziewczę, które idzie pociąć się kredkami, bo co my wiemy o prawdziwej miłości... Ogarnij chłopie przelewanie myśli na papier a dopiero później wklepuj to na forum.  Dawno nie czytałem takiego chaosu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Arox, zostaw go.

Przecież pisał, że umie sprawy załatwiać 'po męsku' co implikuje że żadnej pomocy tak na prawdę nie potrzebuje. Trochę ogłady no... xD

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A może to Maybeline.

Zamykam i przenoszę na ścianę hańby.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Przez ransoft
      Witajcie, czy ktoś z was może ogląda kanał na YT LechitaTV?
      Porusza on tematykę biblii oraz historii, pokazując obłudę,zakłamanie oraz hipokryzję.

Polecam do zapoznania się, autor bardzo mądrze mówi.
      Ktoś ogląda ???

(Dodaję że nie mam na celu promowania kanału,uznałem jego zawartość za merytoryczną i godną podzielenia się,jeśli moderacja uważa że jest to niezgodne z regulaminem,
      proszę o skasowanie.)

• Przez MoszeKortuxy
      Jak kobiety wpłynęły na politykę różnych państw? Tak jak pokazuje historia.  Zwłaszcza przykład z Iranu jest bardzo ciekawy, ponieważ jest związany z feminizacją młodych mężczyzn, którzy są  następnie podporządkowani kobietom. Jak macie jakieś inne ciekawe przykłady to je tu podawajcie  

Iran.
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Safawidzi#Schy.C5.82ek_dynastii
      Safawidzi  – dynastia panująca w Iranie w latach 1501-1736.
      Eunuch - Wykastrowany chłopiec. Strażnik haremu.

Po śmierci Abbasa rozpoczął się schyłek państwa Safawidów. Inaugurując praktykę zamykania potencjalnych następców tronu w haremie Abbas sprawił, że byli oni nieprzygotowani do rządzenia. Ta polityka miała utrudnić im wzniecanie buntów, lecz jej rzeczywistym rezultatem był wzrost politycznych wpływów znajdujących się w haremie kobiet i eunuchów, a przebywający ciągle w ich towarzystwie książęta stali się centrum intryg w o wiele większym stopniu niż dotychczas.

Jednocześnie nastawiona na szybkie zwiększenie dochodów państwa polityka zarządców ziem królewskich okazała się na dłuższą metę mieć negatywne skutki dla ich produktywności. W rezultacie ostatecznie pieniędzy było mniej, a ze względu na odebranie Kyzyłbaszom szeregu ziem zmniejszyła się ich liczba. W sumie wielkość armii Safawidów systematycznie spadała. Wnuk i następca Abbasa, Safi I (1629 – 1642), był okrutnym alkoholikiem, który ostatecznie przegrał kolejną wojnę z Osmanami i na mocy traktatu z roku 1639 ponownie utracił na ich rzecz Irak.

Traktat ten jednak zapewnił Iranowi niemal wiek pokoju z tej strony. Ostatnim godnym następcą Abbasa był jego imiennik Abbas II (1642 – 1666), który wstępując na tron w wieku 10 lat uniknął długotrwałego dzieciństwa spędzonego w haremie. Ze względu na pomyślne okoliczności jego panowanie jest uważane za "babie lato ery Safawidów". Dwaj kolejni Safawidzi, Safi II (1666 – 1694) i Soltan Hosejn (1694 – 1722), byli typowymi wytworami wychowania w haremie, słabo interesującymi się sprawami państwa. W tej sytuacji rzeczywistą władzę przejęły kobiety i eunuchowie haremu, a w kraju zaczęło panować ogólne nieposzanowanie prawa i korupcja. W tym samym czasie państwo pogrążało się w ekonomicznym kryzysie – spadła produkcja rolnicza, a prawdopodobnie także produkcja jedwabiu, głównego perskiego towaru eksportowego. 

Chiny - Cesarzowa Cixi
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Cixi
      Qing - dynastia panująca w Chinach w latach 1644-1911.

W 1851 roku znalazła się jako nałożnica na dworze cesarza Xianfenga; w 1856 roku urodziła mu syna, późniejszego cesarza Tongzhi i od tej pory jej pozycja na dworze zaczęła rosnąć. Usunęła w cień pozostałe konkubiny i wykorzystując bezdzietność pierwszej żony cesarza stała się najważniejszą osobą w pałacu. Po śmierci Xianfenga w 1861 roku objęła regencję w imieniu małoletniego syna i sprawowała ją do 1873 roku, sprawując faktyczne rządy nad państwem.

W 1872 roku Tongzhi poślubił księżniczkę Alute, co spowodowało konflikt z matką, który zaostrzył się jeszcze po objęciu przez cesarza pełni władzy rok później. W 1875 roku cesarz zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego żona rzekomo popełniła samobójstwo. Przypuszcza się, że zostali zamordowani na polecenie Cixi.

Po śmierci Tongzhi Cixi doprowadziła do osadzenia na tronie swojego 4-letniego siostrzeńca Guangxu, w imieniu którego ponownie objęła regencję. Swoją władzę utrzymywała dzięki układom w Zakazanym Mieście. Jej konserwatywne, izolacjonistyczne poglądy spowodowały pogłębienie się zacofania Chin. Otaczała się konserwatywną elitą mandżurską. Jej polityka doprowadziła do klęski Chin w wojnach z obcymi mocarstwami i utraty niezależności. Pieniądze przeznaczone na budowę floty cesarzowa przeznaczyła na rozbudowę swojej rezydencji w Pałacu Letnim, a chcąc dodatkowo ośmieszyć zwolenników modernizacji armii ustawiła na pałacowym jeziorze marmurowy statek służący jej do wypoczynku. Regencja cesarzowej zakończyła się w 1889 roku, jednak nadal to ona miała decydujący wpływ na państwo.

W 1898 roku cesarz Guangxu podjął próbę usamodzielnienia się. Wiążąc się z ruchem Kang Youweia zainicjował próbę reformy państwa, znaną jako sto dni reform. Chcąca utrzymać pełnię władzy Cixi doprowadziła do przewrotu pałacowego. Reformatorzy zostali wypędzeni lub straceni, a cesarz umieszczony w areszcie domowym, w którym przebywał do swojej śmierci 14.11. 1908 roku.

W 1900 roku podczas powstania bokserów Cixi początkowo poparła powstańców, lecz gdy wojska cudzoziemskie weszły do Pekinu uciekła wraz z dworem do Xi’anu, a następnie przeszła na stronę cudzoziemców, występując przeciw bokserom.

14 listopada 1908 zmarł cesarz Guangxu. W dzień po jego śmierci zmarła również cesarzowa Cixi. Po jej śmierci władzę zgodnie z jej wolą odziedziczył 2-letni Puyi. W swej autobiografii przywołał opinie na temat cesarzowej, przedstawiając ją jako przebiegłą, żądną bogactw i władzy, bezlitosną i konserwatywną: "Wdowa zachodnia płonęła żądzą władzy; nie rezygnowała z żadnych uprawnień i w ogóle z niczego co raz dostało się w jej ręce. Z punktu widzenia Cixi zasady moralne i starodawny kodeks postępowania istniały po to, żeby jej służyć, a nie po to, by ją w najmniejszym bodaj stopniu krępować".

Wykazywała również skłonności narcystyczne, czego świadectwem jest to, co powiedziała podczas porównywania różnych kobiet do siebie: "Myślę często, że na świecie nie ma chyba kobiety mądrzejszej ode mnie. Choć słyszałam wiele o królowej Wiktorii, wciąż nie sądzę, by jej życie było w połowie tak ciekawe i urozmaicone jak moje. Spójrz na mnie, ode mnie zależy los 400 milionów ludzi"

W 1911 z inspiracji Ligi Związkowej wybuchło powstanie w Wuchangu, które zapoczątkowało rewolucję chińską, która doprowadziła do upadku dynastii mandżurskiej.

• Przez Strusprawa1
      Polecam obejrzeć ciekawą prezentację. Myślę, że pasuje to tutaj idealnie, co o tym sądzicie?

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.