Skocz do zawartości

Uważajcie na nagrywanie, 100 razy było, ale...


Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, 100 razy już o tym było , ale naprawdę...uważajcie na nagrywanie !

ZAWSZE bądźcie czujni!

Nie dajcie się sprowokować, pamiętajcie że one mają już przygotowane dyktafony, a nawet szkic, jak to wszystko ma wyglądać...

Co powiedzą, żeby Was zabolało , żebyście eksplodowali, żeby Was szlag trafił...

 

Ja sam zostałem kiedyś perfidnie nagrany, gdzie na 100% Ex sprowokowała całą sytuację, od początku do końca...

 

Teraz dzwonił do mnie kolega, jego znajomy też został nagrany...

Mało tego, dostał po tym nagraniu sądowy zakaz zbliżania się do swojego domu, zakaz kontaktów z dzieckiem ,itp.

 

Raz na kilka lat dał się ponieść emocjom, spokojny gość, no ale raz poniosło.....efekty opłakane...

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja kontaktuję się z ex co do dziecka tylko mailowo lub smsowo.

Każda zdanie ważę, pokazuję troskę o dziecko (bo taką też mam), oferuje się, że odbiorę z zajęć edukacyjnych.

Polecam - nawet na nerwie można ochłonąć chwilę i wstukać w klawiaturę już spokojne słowa. 

 

Maile i sms oczywiście do archiwum - w razie czego. Nie ufam tej kobiecie za grosz. 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas temu wspomniałem o tym, że one potrafią podminować faceta tylko po to, aby wybuchł w odpowiednim momencie - na przykład na obiadku u mamusi. Wtedy ona pokazuje całemu światu, jaki to on jest zły. One są zdolne do wszystkiego.

Mnie ex oskarżała w sądzie o to, że pytam o zdrowie dziecka niby wysyłając po kilkadziesiąt smsów dziennie (co jest kłamstwem, bo było max 3, w porywach 5). Niby ją nękam.

Zadaję tylko konkretne pytania w konkretnej sprawie, gdzie są możliwe tylko dwie odpowiedzi "tak" lub "nie". Jeśli chcę czegoś od niej, to wymieniam konkretnie swoje oczekiwania. Wszystkie rozmowy są nagrywane. Jeśli nie odbiera telefonu, to i tak nagrywa się komunikat "abonent jest czasowo niedostępny". Nagrania są archiwizowane, do tego lista połączeń i w razie potrzeby - wykaz od operatora.
 

 

Już dawno policjanci radzili mi nagrywanie ex i unikanie bezpośredniego kontaktu z nią.

Od dawna nie pozwala mi wejść do klatki, gdy odbieram córkę i przywożę ją do niej. W sumie, to nawet lepiej. Wszyscy widzą, co ona odpierdala, a ja mam dowody na przyszłość, gdyby córka miała wątpliwości co do swojej kochanej "mamusi". Wiem, czemu to służy. To jest takie odwrócenie kota ogonem. Nie ma mi nic do zarzucenia, to prowadzi grę na zasadzie "nie wpuszczę go, bo jest zły". No i niektórzy debile uważają jeszcze, że ma powody, aby tak robić... tylko tych powodów nigdy nie przedstawiła ani niczego nie udowodniła ;)
 

Z babami jest coraz gorzej. Za dużo dostały. Teraz wykorzystują to przeciwko mężczyznom. Nie rozumieją, że tym samym kopią dla siebie grób. Jak tak dalej pójdzie, to żaden mężczyzna nie poda nawet ręki babie, bo będzie się bał, że ta posądzi go o przemoc.


@ReddAnthony Kiedy poznałem, jak to wszystko wygląda, to naprawdę nie dziwi mnie to, że niektórym byłym żonom przydarzają się jakieś wypadki. Niczego nie sugeruję, po prostu mnie to nie dziwi.

Edytowane przez Dobi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem @RedBull1973, dlatego od jakiegoś czasu, staram się podchodzić na chłodno, choć emocje  gotują się we mnie.

Nie sądzę aby mnie nagrywała, nawet jak wybuchnę czasami, to w treści zawsze:D mówię, że to ona doprowadza do próby wywołania awantury.

 

Ile to razy tu też było pisane, żebyśmy się chronili również, poprzez nagrywanie.

Ja stosuję przede wszystkim video;).

Do jasnej cholery czy kamerka szpiegowska jest aż taka droga, dołóżmy do tego mikrofon i mamy całkiem fajną linię obrony.

Gdyby babie odbiło i zachciało jej się grać nagraniami, to w krótkiej rozmowie daję jej do zrozumienia i pokazania:D,

co znajomi mogą zobaczyć (np. z pracy), mężowie koleżanek z fejsa, potencjalny pracodawca itd.

Pokazuję jej tylko próbkę, której zapewniam was, nikomu by nie chciała pokazać;).

 

Po czymś takim pewnie dałaby sobie spokój, ale jak mimo to wykorzystałaby nagranie przeciwko nam, to na skrzynkach mailowych kolegów,

stole kierownika zakładu pracu, itd. wylądowałyby zdjęcia lub video, albo jedno i drugie po którym pewnie zapadłaby sie pod ziemię:D.

 

Nie było mi jeszcze okazji z tego korzystać i miejmy nadzieję, że nie będzie trzeba.

Wiem, że to nieetyczne i nie do końca zgodne z prawem ale takie materiały można wysłać całkiem anonimowo.

Taka zemsta na zimno jak już nic nie zdołamy osiągnąć porozumieniem.

 

Jakie to materiały foto, video i w jakich okolicznosciach - tego chyba nie muszę tłumaczyć.

 

Samicy zawsze chodzi o reputację i to jest jej najsłabszy punkt:D.

Patologii nie uwzględniam.

 

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch lat nagrywam każde spotkanie z ex podczas odbierania i oddawania jej dziecka :) Ona skarży się w sądach, że ją nagrywam, że to ją stresuje, że jestem zły... ale w dupie to mam. To ja mam czuć się bezpiecznie. Gdyby niczego nie odwalała, to nie przeszkadzałoby jej to, że nagrywam :)

Niczego nie ukrywam, nagrywam telefonem, świecę lampą prosto w ryj. Niech widzi :) 
Czasami zadaję konkretne pytania i nagrywam jej brak reakcji. Później pozbieram to sobie wszystko w całość, odpowiednio o piszę i pójdę z tym do sądu.
Jak dzieckiem może zajmować się ktoś, z kim nie ma żadnego kontaktu? No w Polsce może, ale jakiś tam argument przeciwko niej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dobi napisał:

Później pozbieram to sobie wszystko w całość, odpowiednio o piszę i pójdę z tym do sądu.

 

Pamiętaj, porób kilka kopii, zaszyfruj na dysku pod inna nazwą jakąś debilną, przenieś na każdy dysk zewnętrzny i aby nie było

paranoicznie:) wyślij jeszcze na 2 serwery hostingowe. Tak na wszelki wypadek jakby ci zaginęło w domciu.:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też robię :) Dane są zachowane w kilku różnych miejscach, w tym na dysku sieciowym. To zbyt cenny materiały, abym mógł sobie pozwolić na jego stratę ;) 

Poza tym jest to kawał historii, z którym kiedyś być może dziecko zechce się zapoznać. Powinno wiedzieć, jaka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiła taki zanim zacząłem ją nagrywać :)

Ona i tak wymyśliłaby swoje uzasadnienie. Dziecko ma dwoje rodziców. Koniec tematu! Jeśli ona tego nie rozumie, to co z niej za matka?

Sądzę, że gdybym jej nie nagrywał, to odwalałaby bardzo ciekawe akcje. Skoro policjanci po krótkiej rozmowie z nią radzili mi unikanie bezpośredniego kontaktu i nagrywanie, jeśli ona jest w pobliżu, to coś jest na rzeczy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chciałabym nadmienić o bardzo istotnym chronieniu swoich haseł, dostępów - do telefonu, komputera, e-maila itd. Wiem, że to nie odpowiedni wątek, podobnego nie ma i nowego założyć nie mogę. 

 

Z moich obserwacji wynika, że ludzie są bardzo nieuważni pod tym względem. Podam kilka reguł, które pozwolą nam na to, żeby nikt oprócz was nie miał dostępu do Waszej prywatności.

 

1. Dostęp na telefon powinno być cyfrowe a nie wzorem. Powodem przede wszystkim jest fakt, że stosując wzór zostawia się często na ekranie ślad tłusty, który pod kątem można zobaczyć. 

2. Wpisując hasło rób to w taki sposób aby inne osoby tego nie widziały. Najbardziej optymalnie jest jak wpisując hasło masz osoby w polu swojego widzenia. 

3. Warto zmieniać hasła raz na jakiś czas.

4. Hasła zapamiętujemy, do różnych kont mamy różne. 

5. Jeżeli już hasła ustawiamy, aby się automatycznie zapisywały w przeglądarce musimy pamiętać o tym, żeby blokować za każdym razem komputer, jeśli wiemy, że ktoś może wykorzystać sytuację. 

6. Używamy kreatywności przy tworzeniu haseł. Mam na to patent taki, że tworzę sobie nieistniejące, skomplikowane słowo jako bazę. Bazę modyfikuję dodając różne elementy (liczby, cyfry, znaki specjalne). 

7. Szczególnie Panowie i Panie proszę być ostrożnym w chwilach gdy jesteście mniej uważni - zaspani, podchmieleni itd. Wtedy najłatwiej zdobyć dostępy do Waszych kont.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka.

 

Hasła przede wszystkim muszą być DŁUGIE. Niekoniecznie musi to być zlepek losowych znaków otrzymywanych z password generator'a.

Dobra metodą jest wzięcie sobie 4-5 losowych słów a następnie zmodyfikowanie ich przez podmianę liter na cyfry i znaki specjalne, lub jeszcze lepiej - wstawienie tych znaków w środku wyrazu.

W odróżnieniu od generatorów takie hasło jest łatwiejsze do zapamiętania.

 

W przypadku kiedy mamy dużo haseł polecam zacząć używać managera haseł, przykładowo: KeePass2 (mały program o linuxowym rodowodzie, wersje portable na pendrivy)

 

O hasłach i metodzie wyboru:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwi hakerzy mają hasło abc123 bo wiedzą, że jak ktoś będzie się chciał włamać to i tak się włamie.

 

A technik aby się komuś wjebać gdziekolwiek, to można by nowy wątek założyć na to.  Prawdę pisze @Selqet, że ogólnie trzeba być ostrożnym, bo najsłabszym ogniwem zawsze pozostaje człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo zdanie co @Grzenio

Stąd stałe hasła od wielu lat. Nawet brak antywirusa od 6 lat i wszystko gra. Znam sporo podstaw z socjotechniki i to w zupełności wystarcza. Jedynie trzeba uważać na zainfekowane pendrive, ale jeżeli coś zostanie przemycone to i tak widać to w procesach. Podstawa to głowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakerzy hakerami. Bardziej osobiście bym się skupiła na tym, żeby dostępów nie poznały osoby bliskie. Często się wydaje, że tego ktoś nie wykorzysta. Okazja czyni złodzieja.

 

Punkt np. 1 o tym, żeby nie wybierać hasła wzorem na telefon powstał wtedy jak kolegę nakryłam na oglądaniu mojego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2017 o 10:05, Selqet napisał:

Chciałabym nadmienić o bardzo istotnym chronieniu swoich haseł, dostępów - do telefonu, komputera, e-maila itd. Wiem, że to nie odpowiedni wątek, podobnego nie ma i nowego założyć nie mogę. 

 

Z moich obserwacji wynika, że ludzie są bardzo nieuważni pod tym względem. Podam kilka reguł, które pozwolą nam na to, żeby nikt oprócz was nie miał dostępu do Waszej prywatności.

 

1. Dostęp na telefon powinno być cyfrowe a nie wzorem. Powodem przede wszystkim jest fakt, że stosując wzór zostawia się często na ekranie ślad tłusty, który pod kątem można zobaczyć. 

2. Wpisując hasło rób to w taki sposób aby inne osoby tego nie widziały. Najbardziej optymalnie jest jak wpisując hasło masz osoby w polu swojego widzenia. 

3. Warto zmieniać hasła raz na jakiś czas.

4. Hasła zapamiętujemy, do różnych kont mamy różne. 

5. Jeżeli już hasła ustawiamy, aby się automatycznie zapisywały w przeglądarce musimy pamiętać o tym, żeby blokować za każdym razem komputer, jeśli wiemy, że ktoś może wykorzystać sytuację. 

6. Używamy kreatywności przy tworzeniu haseł. Mam na to patent taki, że tworzę sobie nieistniejące, skomplikowane słowo jako bazę. Bazę modyfikuję dodając różne elementy (liczby, cyfry, znaki specjalne). 

7. Szczególnie Panowie i Panie proszę być ostrożnym w chwilach gdy jesteście mniej uważni - zaspani, podchmieleni itd. Wtedy najłatwiej zdobyć dostępy do Waszych kont.

 

 

 

 

 

@dr Mordechaj B'rzyt-wa To kobieta może pisać poza rezerwatem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Beno napisał:

To kobieta może pisać poza rezerwatem? :)

 

Guru w chwili słabości pozwolił im pisać w "manipulacje i obrona", z dobrych źródeł wiem, że do tej pory żałuje, ale słowo się rzekło. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2017 o 11:08, Mosze Red napisał:

 

Guru w chwili słabości pozwolił im pisać w "manipulacje i obrona", z dobrych źródeł wiem, że do tej pory żałuje, ale słowo się rzekło. 

 

Dasz im palec... a za pół roku będzie to forum integracyjne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.