Skocz do zawartości

Demaskujemy matrix: lista fałszywych przekonań


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny podpunkt, poruszona już na Forum wiele razy pochodna zasady autorytetów:

 

- Bo w telewizji tak powiedzieli, On się musi na tym znać, co Ty możesz wiedzieć, w tym programie powiedzieli to, w gazecie napisali to..... itp

 

Większość rzeczy jakie Tobie próbuje wcisnąć świat nie są dobre dla Ciebie i nikt tego nie robi z troski o Ciebie. Chodzi tylko o to aby zarobić na Tobie.

 

Krytycyzm - tak negatywnie dzisiaj nacechowane pojęcie a tak ważne...... być krytycznym do tego co widzimy, co Nam mówią do intencji innych. Po prostu analizować a nie przyjmować bezkrytycznie.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najgorszymi orędownikami matrixa są ci którzy  tkwią w gównie po uszy, śmierdzi jak cholera ale będą mówić że to lawenda.

 

Dopiero po paru głębszych jak mój przyjaciel w czasie świąt opowiadał że okazuje się że to nie lawenda. Facet ma kobitę (bez ślubu) i 2 letniego syna i mówi że gdyby nie ten syn to by tą pizdę (jego słowa) już dawno z chaty wyjebał. No niby jest fajnie bo dzieciak zdrowy itp ale gdyby wiedział że będzie jak jest to w życiu by się na dzieciaka nie decydował.  Mieszkają razem kilka lat , od dwóch lat baba nie pracuje , za nic nie płaci i do niczego się nie dokłada a wymagania rosną. O obiedzie w jej wykonaniu już daaawno zapomniał więc pewnie ruchanka też nie ma choć o to nie pytałem. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było jeszcze tego, że będziesz wspaniałym, cudownym, świetnym mężem, jeśli będziesz wyręczał swoją księżniczkę w opiece nad dzieckiem. Wstawaj w nocy, zmieniaj pieluchy nawet częściej niż Twoja zmęczona przecież małżonka, a zostanie Ci to wynagrodzone. Przychodź z pracy i od razu do pieluch.

Dla kobiety (podświadomie oczywiście) facet staje się wtedy taką niańką, mało męską i w ogóle niepociągającą.  W sumie ciężko to pogodzić, jeśli ojciec naprawdę lubi zajmować się swoim dzieckiem...

 

I oczywiście, zostań prawdziwym facetem - bądź osobiście przy porodzie! (Lew Starowicz stanowczo odradza...)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TestosteroneBoy napisał:

"testosteron jest zły, sterydy są złe, męskość jest zła ":) tylko czekać az sterydy(szczególnie testosteron) będzie traktowany jak kokaina, wspomnicie moje słowa

Off-top, post nie w tym dziale co trzeba, popraw się.

As.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, overkill said:

A i do listy fałszywych przekonań :

jak coś robisz dla siebie albo masz jakąś pasję lub coś co cię ciekawi to oczywiście mały chłopiec jesteś (czyli zostaw to gówno bo to nic nie warte , nie ośmieszaj się i dorośnij :P )

I wtedy ta zazdrość w oczach i to niezrozumienie jak to? On robi cos dla siebie, dla własnej przyjemnosci, a mógłby matce nie swoich dzieci wymalowac mieszkanie....

a jak to przynosi zysk... Uuu bol dupy.

Super temat panowie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejna "ludowa mądrość" wpajana głównie przez matki swoim synom ale nie tylko (co najmniej ja tak miałem):

 

Żonie (swojej kobiecie) musisz ufać i być z nią szczery, wszystko jej mówić i nie mieć przed nią żadnych tajemnic.

 

Bez komentarza.

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było ale rozszerzę:

 

Wszczepiana masom wiara w tzw. 'autorytety'. Bo 'autorytet' coś powiedział, coś zrobił, ma taką a nie inną opinię i trzeba to łykać bezrefleksyjnie.

 

Autorytety bądź są celowo kreowane przez mass media będące na usługach nadzorców bądź stają się 'autorytetami' z czystego przypadku. Ot spot losowych okoliczności sprawia, że ktoś staje się 'autorytetem'. Nie ma tu za grosze osobistych zasług - zwykły los ! Potem działa efekt celebryty - są znani z tego że są znani, pokazywani, cytowani itd. Po jakimś czasie nikt już nie wie, skąd wziął się 'fejm' autorytetu - ot pokazują i cytują go tak często że z automatu układ nerwowy mas ludzkim wrzuca go do szufladki 'autorytet i wyrocznia'.

 

S.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, kto pracuje umysłowo jest leniem, ten kto jest bogaty jest złodziejem, dopiero pracownik fizyczny zarabiający 1500 zł miesięcznie jest uczciwym obywatelem, którego nikt nie docenia i nic mu się nie opłaca oraz na nic go nie stać (z wyjątkiem wódki, której pije więcej niż zwykły człowiek robi wdechów i wydechów). 

 

Ten, kto podaje otwarcie FAKTY na temat kobiecej natury, jest przez nie skrzywdzony i mści się na nich. I tak naprawdę w głębi duszy chce mieć dziewczynę, a po nocach płacze do poduszki. 

 

Jak mi się coś przypomni to dopiszę. 

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się policzyć, a więc wraz z kolejnością następne nieprawdy:

 

32. "Gdzieś tam na świecie jest Twoja druga połówka, którą musisz znaleźć i tylko z nią będziesz szczęśliwy, i tylko ją będziesz prawdziwie kochał."

33. Szczęście jako cel, na który musisz zapracować, zasłużyć sobie, ciągle do niego dążyć za wszelką cenę (a nie stan warunkowany własnym wnętrzem).

34. "Nie warto zmieniać raz obranej drogi, przekonania, postanowienia" (np. kierunku studiów).

35. "Człowiek jest istotą społeczną" (dyskusyjne, choć wielu pewnie się zgodzi).

36. "Dzieci nie kłamią". - polecam film "Polowanie" (2012).

37. "Kochaj wszystkich ludzi" (fałszywa duchowość zbudowana na katolicyzmie).

38. "Wszystko, co dajesz, wraca." - ludzie często nadużywają i wykorzystują naszą dobroć i lojalność, jeżeli niewłaściwie nimi dysponujemy.

39. Religia = duchowość.

40. Kiedy ktoś Cię pochwali, powinieneś czuć się dobrze, a gdy ktoś okaże Ci dezaprobatę, musisz czuć się źle lub/i odpowiedzieć tym samym. - w ten sposób uzależniamy swoje emocje, uczucia od innych ludzi i dajemy kontrolować się otoczeniu.

Edytowane przez Asceta
Konieczność dopisania istotnych faktów.
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2016 o 11:25, Rnext napisał:

Długo nie miałem pojęcia w jakim świecie żyją nawet jeszcze nie szczyty "piramidy pokarmowej" i gdzie jest przy nich tzw. "zwykły człowiek". Nie powiem, przeraziło mnie to zderzenie doświadczone na żywo. Samo wyobrażenie o tym jest niczym. To jest dopiero świat równoległy... W pewnym sensie ilustruje to przewrotne porównanie systemu łagru do płotu - wąż się prześliźnie, tygrys przeskoczy ale bydło zostaje w zagrodzie.

 

To trochę offtopic, ale jestem bardzo ciekaw jak wygląda świat po drugiej stronie druta (kolczastego) ;)

 

@Subiektywny: Z niecierpliwością czekam na Twoją relację i podsumowanie korzyści jakie odniosłeś z forum i pracy nad sobą. Motywacji nigdy dość!

 

@Asceta: dzięki za policzenie i dobre nowe punkty! 32-33, 40 - mega! 41, 43 też. Twierdzenie 42 jest niestety prawdziwe dla większości ludzi. Niektórym cipa zasłania wszystko, a mało kto umiałby nie dać się okręcić wokół palca ostrej i profesjonalnej zawodniczce. Mimo to, jeśli ktoś się przejmie tym przekonaniem i przyjmie je jako własne - to będzie spalony na starcie.

 

Kult zakochania i romantyzm=samo zło. To jest akurat właściwe przekonanie, o tych prawdziwych założę kiedyś osobny temat ;) 

Edytowane przez Ziomisław
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2016 o 11:25, Rnext napisał:

Długo nie miałem pojęcia w jakim świecie żyją nawet jeszcze nie szczyty "piramidy pokarmowej" i gdzie jest przy nich tzw. "zwykły człowiek". Nie powiem, przeraziło mnie to zderzenie doświadczone na żywo. Samo wyobrażenie o tym jest niczym. To jest dopiero świat równoległy...

Może coś więcej?

 

 

 

44. Baby mają podzielność uwagi i mogą robić kilka rzeczy na raz i robić je dobrze.

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47. Bądź dobry dla ludzi a oni będą dobrzy dla Ciebie.

 

Większość ludzi chce Cię wykorzystać albo jest blisko Ciebie bo ma z tego wymierne korzyści. Nigdy nie oceniaj ludzi po ich słowach tylko po czynach. Przewiduj ich prawdziwe intencje i zamiary względem Ciebie. To co jest na zewnątrz to najczęściej aranż.

 

Edytowane przez SennaRot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48. Pij mleko będziesz wielki

49. Śniadanie zjedz sam obiad z przyjacielem kolację oddaj wrogowi

50. Chleb, nabiał oraz owoce są zdrowe

51. Nie uprawiaj sportu bo będziesz miał problem ze stawami i kręgosłupem

52. Twoje oceny w szkole determinują Twoją przyszłość

53. Z Twoją urodą nic nie da się zrobić - musisz ją zaakceptować

54. Tylko buce jeżdżą drogimi samochodami - prawdziwie bogaci boją się pokazywać pieniądze

55. Kredyt to nic złego

56. Musisz mieć auto

57. Skończ studia i znajdź dobrą pracę

58. Książki? NUUUUUDA

59. Zawsze pij w święta i sylwestra

60. Soki są zdrowe bo mają dużo witamin

61. Zjedź zawsze wszystkie ziemniaki

62. Zjedz jeszcze za mamusie i tatusia

63. Ogólne pragnienie dobrobytu to grzech - ciesz się, że jesteś zdrowy

64. Masturbacja jest normalna bo wszyscy to robią sami, a jednocześnie jest ona grzechem przeciw Bogu

65. Raz w życiu można się tylko prawdziwie zakochać

66. Wysiłek nie jest dla Ciebie - fizyczny, psychiczny oraz intelektualny

67. Granie w gry całymi dniami jest normalne w moim wieku

68. Carpe Diem można stosować w każdym aspekcie życia, kiedy zmieniasz plany pod wpływem otoczenia

69. W życiu chodzi o przyjemności i jest to ważny aspekt życia

70. Nigdy się nie wychylaj z grupy

71. Bądź lojalny względem wszystkich

72. Oglądanie TV jest dobrym sposobem spędzania czasu

73. Jak dziecko płacze to mu daj co chce

74. Ojciec jest głową rodziny, kobieta szyją

75. "Co Ty byś bez mnie zrobił?"

76. Kieruj się swoimi odczuciami

77. Głos w Twojej głowie to Ty

78. To normalne że jesteś nerwowy

79. Jak nie umiesz się uczyć to jesteś leń

80. Ściąganie jest złe, bo oszukujesz

81. Szkoła jest ważna, musisz mieć ze wszystkiego dobre oceny

82. Masz tak jak ojciec, nic z tym nie zrobisz

83. Nie kłóć się z rodzicami/nauczyciela/księdzem itp

84. Nie podważaj nigdy autorytetów

85. To normalne że chorujesz, jest przecież jesień

86. Na każde przeziębienie bierz tabletki.

 

Edytowane przez GluX
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mordimer napisał:

znaczy się klepać gębą i denerwować otoczenie - zajebista podzielność uwagi :D

 

Laska nawet nie jest w stanie robić loda z jednoczesnym masowaniem ręką ud albo tyłka, idealnie widać kiedy się jej "tryby" przełączają z jednej czynności na drugą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.