Skocz do zawartości

Rozwój mojego życia zawodowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem od kilku lat stałym czytelnikiem książek i blogu pana Marka. Od Kiedy pamiętam interesowałem się  tematyką relacji partnerskich i seksualnych. Obecnie studiuje psychologię, gdzie duży nacisk kładę na tematykę seksualności człowiek i psychologię ewolucyjną. Psychologia ewolucyjna jest dla mnie podstawą na moich studiach dla mnie. Planuje w przyszłości zostać psychologiem, który zajmuje się głownie problemami mężczyzn, gdyż ta działka jest w Polsce według mnie bardzo zaniedbana.

 

Mam pytanie:

W jakich obszarach nauki oprócz psychologii, powinien się rozwijać aby być kompetentnym pomagać facetom w dzisiejszych czasach, i już na początku mieć opinie kogoś to zna się na temacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-trening siłowy - wpływ na psychikę i organizm mężczyzny

-hormony - wpływ na psychikę i samopoczucie - szczególnie zakres: testosteron, progesteron, nadnercza, tarczyca

-dietoterapia - wpływ na psychikę i samopoczucie - szczególnie wpływ tłuszczu na funkcjonowanie hormonów w ciele oraz sam zakres jelit i wszystkich chorób z nim związanych

-NLP - jak przekształcanie stosunku do danej materii może zmienić funkcjonowanie mężczyzny

-uwalnianie emocji - poradzenie sobie ze złogiem emocjonalnym w naszym ciele

 

Edytowane przez GluX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, GluX napisał:

-NLP - jak przekształcanie stosunku do danej materii może zmienić funkcjonowanie mężczyzny

 

Możesz @Glux polecić jakieś książki z tego tematu?

Edytowane przez SennaRot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam do tego gry statusowe i sporty walki. Najlepiej uderzane.

 

Hormony jak najbardziej. Chociaż https://www.amazon.com/gp/product/0966223128/ref=s9_simh_gw_p14_d0_i1?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0ANYGN0VVJP2TK1MY24T&pf_rd_t=101&pf_rd_p=470938631&pf_rd_i=507846 na początek, żebyś na męskie problemy nie patrzył wyłącznie od strony psychiki. Sporo pieniędzy i czasu bym zaoszczędził, gdyby moi lekarze "specjaliści" byli otwarci na różne drogi do zdrowia - nie tylko te wynikające z tego co wkute na studiach i jest w nazwie ich specjalizacji.

 

Ja to jeszcze sobie doszukam informacji, ale jak pomyślę, ilu pacjentów może cierpieć przez takiego ignoranta...

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SennaRot napisał:

 

Możesz @Glux polecić jakieś książki z tego tematu?

 

NLP warto poznać ale również warto poczytać krytyczne na jego temat arty / ksiązki.

 

EDIT:

Tu jeszcze taka ciekawostka, która zawsze intrygowała mnie na ile w tym prawdy a na ile ściemy czyli Speed Seduction Rossa Jeffriesa (pokrewne z NLP):

 

Cytuj

Who Is Ross Jeffries?

Ross Jeffries™ is the founder, creator and Master Teacher of the worldwide seduction community. Featured as the mentor to Neil Strauss in the best-selling book, “The Game”, RJ has taught, coached, and mentored thousands of men around the world, since 1991, guiding them to the success with women they truly desire and deserve.

Speed Seduction® shows you how to succeed with the women you really want, predictably and reliably, without guesswork or games - respecting yourself and the women you enjoy.

Forget the copycats and learn from the original – RJ!

http://www.seduction.com/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.