Skocz do zawartości

Jak reklamy przedstawiają mężczyzn i kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio oglądałem sobie telewizornię i obejrzałem parę reklam, które nieźle lasują mózg ludziom. Oto pierwsza z nich:

 

Nie muszę chyba nawet mówić, co tutaj jest nam wciskane i wmawiane na siłę. A teraz czas na drugie farmazonowate coś:

 

Spójrzcie na obraz mężczyzny. Robienie z niego nieudolnego dużego dzieciaka, gdzie dodatkowo mamusia mówi dzieciom żeby... go pilnowały. I teraz pomyślcie sobie ile szkody wyrządziły już takie właśnie wciskanie gówna ludziom do głowy. Jeżeli napotkaliście podobne "reklamy" to możemy tutaj zrobić ich zbiór i zaprezentować w jaki sposób robi się z nas łajzy.

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza reklama, to zenada... Druga natomiast jest calkiem smieszna hehe. Generalnie jak jestem chory, to jestem kompletnie nie do zycia. To, ze jest wszechobecny feminizm w reklamach to juz nie mamy wplywu na to. W agencjach, ktore projektuja reklamy pracuja stulejarze i kobiety. Stad mamy reklamy jakie mamy.

Popatrz na to z innej strony. Czesto kobiety uwielbiaja sie porownywac do kotow - ze dzikie, chodza wlasnymi sciezkami, tajemnicze, nieodgadnione, kuszace, z gracja... Z drugiej strony jedyne co robia calymi dniami to jedza, liza sie po dupie i futrze i sa bezuzyteczne :) Cos w tym musi byc...

Edytowane przez Tomko
  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HORACIOU5 to początek końca tej cywilizacji. Wszystko wywrócone do góry nogami. Całkowicie nowe wzorce. Gigantyczny eksperyment socjotechniczny. Ale spokojnie system zawsze dąży do równowagi. Przewiduję za kilkadziesiąt lat wielką smutę dla świata kobiet. Przyszłym pokoleniom kobiet trzeba będzie tylko współczuć. Ja mam w dupie ten cały społeczno-kulturowy chłam. Robić swoje i nie oglądać się za siebie. Moja rada nie oglądać w ogóle telewizorni a reklamy w necie poczęstować adblockiem. 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę to powtarzał do znudzenia: tyle się mówi o niedojrzałości mężczyzn, o byciu ,,wiecznym chłopcem'' (jakby bycie szczęśliwym człowiekiem wg swojego widzimisię robiło jakąś krzywdę komukolwiek) i tak dalej, a kto płacze na zawołanie gdy nie dostanie tego, co chce? Kto reaguje jak rozwydrzony dzieciak krzykami i awanturami gdy coś się nie spodoba? Kto nie powie wprost jak rozumna istota o co jej chodzi tylko bawi się w jakieś zgadywanki-''domyślanki''? 

 

Chyba wszyscy znają odpowiedzi na te pytania. 

 

Ja generalnie całe to medialne zjawisko mam głęboko powiedzmy, że w dole przy drodze - nie oglądam telewizji w ogóle, mentalność kobiet też mnie niespecjalnie interesuje z przyczyn oczywistych, ale przykre jest to, że feminizacja mediów postępuje coraz bardziej, bo to trafia do podświadomości ludzi a zwłaszcza małych dzieci, które później powielą takie zachowania, jakich ich nauczono. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Geralt telewizornię odpalam tylko jeżeli pojawia się jakiś film, który mnie interesuje. Akurat tak sobie leżałem, oglądałem, załączyło się pasmo reklamowe i zostałem uraczony Berlinkami w sosie Vicksowym. A poza tym jeżeli tylko mogę to unikam TV oraz radia, bo w tym drugim również często gęsto lansowane są treści takie jak zaprezentowane powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext parówki robią w taki sposób że są bezmięsne i nie chodzi mi wcale o tzw parówki wegetariańskie, w dodatku ogromna ilośc ludzi nie czyta etykiety produktów które kupują...

W reklamę ładowaną są potężne pieniądze, bo tylko tak można coś wepchnąć, zrobić z czarnego białe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie - bezwartościowe, odpadowe... 

Tą reklamę robiła jakaś podskórna banda mizoginów i szowinistycznych świń :D

 

Swoją drogą, przyjrzyjcie się czasem wzorcom konsumpcyjnym na taśmie podawczej do kasy. 

 

Acha, w ciągu ostatniego półrocza widziałem w sklepach tylko jedną osobę czytającą etykiety i skład. Co więcej, była to dziewczyna. Z przyjemnością wdałem się z nią w krótką pogawędkę i omal nie zaprosiłem na wodę mineralną. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext i tak oto straciłeś szansę na stanie się dojrzałym i zakochanym człowiekiem :(

 

Siedział tam sobie jakiś mizogin i stwierdził: "Zrobię kobietom niezłego psikusa i stworzę reklamę, która będzie ich przedstawiać jako cudowne... ale jak ktoś się tak zastanowi z czego robi się parówki to... hue hue hue". Geniusz ukrytego przekazu.

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se myślę, że skore te reklamy są na rynku to znaczy, że działają i tak se dalej myślę, że mogą działać na dwa sposoby:

1. produkty spożywcze i leki - odbiorcą w większości przypadków są panie co to nie przepuszczą okazji by się pośmiać z mężczyzn.

2. skoro nas to irytuje to zakładam, że nie tylko nas więc wzbudzają emocję - i o to chodzi.

 

One po prostu są zauważane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o reklamie kuchni Ikea?

Facet chyba singiel, robi kanapki dla dzieci (domyślam się że ojciec dla córek) - nie mając w wielu szufladach odpowiedniego papieru śniadaniowego pakuje im je w opak prezentowe. 

 

No i stwierdzenie lektora - że ich kuchnie są dla tych co chcą żyć po swojemu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie większość reklam w PL kierowana jest do Halinek , Grażynek i Januszów (Do grupy plebejuszy umysłowych  )  ...  promowanie "przebiegłości" albo podśmiechxxków  z Miśków/Januszów 

Zła reklama :  

 

1) 

 

 

 

 

2) Reklamy normalne(wiadomo że chcą sprzedać własny towar ale spoko (promowana rodzina, bez głupkowatych tekstów, ojciec pokazany jako spoko gość!  który lubi luxusowe sprzęty, ale się tym nie chwali jak typowy Janush Bogol , muzyka nienachalna . Nacisk na artyzm : 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Voqlsky ale widzisz tu pewna analogie. Patek i Leica to produkty ekskluzywne. Nie znam i nie spotkalem nikogo kto by uzywal ich zegarkow, bo ceny sa astronomiczne. Uzywam za to na codzien sprzetu mierniczego Leica i powiem smialo, ze jest jak apple - kiedys byl solidny dzis jest przecietny a przeplacony 2x. W innych branzach jest chyba inaczej, bo znajomi fotografowie mowia, ze jest swietny sprzet foto. Wciaz to sprzet eksluzywny. Reklama jest skierowana do ekskluzywnej klienteli. Jak reklamy perfum czy innych torebek i gowien dla kobiet. Czy ktos, kto nie jest czlowiekiem sukcesu kupi taki zegarek? Bedzie bral kredyty?

Roznica w tych reklamach jest taka, ze kredyty, biedronki, zabki, leroy merlin, banki skierowane sa do januszy i frajerow. Reklamy sa perfekcyjnie skierowane do targetu. Idziesz po sklepach, centrach budowlanych i kogo widzisz? Facetow kupujacych cos do domu? Moze jakas czesc. Zazwyczaj to baby za ktorymi facet pcha wozek z farbami/zakupami. Jak na smyczy. To po co dawac jakiegos mena do reklamy promocji w biedrze czy lidlu? Wellman jest zenujaca juz od dawna i jako prowadzaca i w reklamach. Jedzie na tym swoim poczuciu humoru z przed lat. Ostatni dobry program to ona z prokopem na kanapie w MTV prowadzila 15lat temu.

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to w ciekawą stronę dryfuje ten temat, czy reklama z założenia może być dobra?

 

Dla mnie reklama będzie zawsze narzędziem matrixa czyli ma ludzi nakłaniać (ogłupiać) do woli koncernu, firmy itp. czyli do wydania pieniędzy.

Tworzy wzorce i programy, które mają trafić tam gdzie chce pomysłodawca.

 

Można dyskutować nad skutecznością w/w nad użytym schematem manipulacji itp. ale fakt jest taki, że masz zrobić coś co jest na rękę temu kto zapłacił za reklamę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, icman napisał:

W sumie to w ciekawą stronę dryfuje ten temat, czy reklama z założenia może być dobra?

 

Oczywiście, że może. Załóżmy, że chcesz kupić nowy nóż ;) Czy nie jest Ci na rękę, że masz prosty dostęp do wielu sklepów za pomącą ich stron internetowych? Że możesz poczytać recenzje, obejrzeć na youtube, przeczytać specyfikację w bardzo wygodny i przejrzysty sposób? Finalnie, że możesz porównać ceny i wybrać tę odpowiadającą Tobie? To wszystko też są formy reklamy.

 

Aczkolwiek w tym temacie skupiamy się na innego typu reklamach. Te, niezależnie czy potrzebujesz ich czy nie, są Ci na siłę narzucane. Dla mnie taka ingerencja sama w sobie jest zła. Pomijając nawet ich przekaz, skurwysyństwem jest świadome wpychanie czegoś ludziom na siłę, bazując na ich podświadomości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.