Skocz do zawartości

Auto dla niezdecydowanego 35latka


Waflo

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w takim wieku ze już nie wiem na co sie decydować.

Do tej pory jeździłem sportowym coupe, jednak wyrosłem z niego i troche głupio mi jeździć młodzieżowym autem, oddam młodemu kierowcy.

Po głowie chodzi mi mocarne Clio 3 Sport, śmiesznie małe niskie gokartowate autko (ew punto Evo, Corsa OPC). Społecznie "powinienem" mieć statecznego Lancera z 2010r 1.8 z gazem. Serce (oj głupie) podpowiada Alfe 159 1.8MPI.

Dwie strony biegunów. Jak znaleźć złoty środek? Jestem wysoki prawie 190 cm, pojawiają sie siwe włoski - jak ja bede pasował do małego autka :P

Myślałem o niepozornej srebrnej Astrze OPC 2.0. Ufam Oplom więc to jest pewna opcja, ale z drugiej strony chcę stracić przywiazanie do posiadania fajnego auta, przedłużania sobie fiutka i tego nadętego ego gdy nim jeżdżę -męczy mnie to już.

Wypadało by wybrać pospolitego golfa czy astrę...

Totalnie głupieję. SUV'y czy 4 drzwiowe sedany zostawiłbym sobie gdy skończe 40stkę.

 

Jest jeszcze opcja kupienia youngtimera, (pod wpływem postu Aroxa). Uwielbiałem BMW E28, E30 z R6 i dźwiękiem silnika. (Szczególnie E28, stare Sierry też są ok).

Jednak ciarki mnie przechodzą gdy pomyślę o wydaniu 20tys w niepewne 30 paro letnie auto, które ma być do jazdy na codzień i dojechać ma wszędzie, a co z klimą :P

 

1.Clio Sport, Corsa, Punto Evo 

2.Astra OPC

3.Lancer 1.8

4.Alfa 159

5.BMW E28

6. Subaru Impreza WRX

....

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydujesz się na Alfe 159, to tylko z silnikiem 1.9 JTDm, to jest najlepszy silnik w tym modelu, całkowicie odradzam silnik 3.2, pojemność i moc kompletnie nie przekładają sie na wrażenia z jazdy i osiągi, w silnik 1,9 ma 150 km także jest spoko...:)

Zgrabne auto i bardzo ładne :)

 

Edytowane przez Assasyn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waflo, jeżeli zdecydujesz się na youngtimera to zapomnij o jak to określiłeś "utracie przywiązania do posiadania fajnego auta". Będzie tylko gorzej, to jest jak choroba, uzależnienie. Sam mam BMW e30, tu nie będzie Ci przeszkadzać brak klimy, a jedna nieoryginalna śrubka. Do jazdy na co dzień i dojechać ma wszędzie? Zapomnij, wkrótce auto wstawisz na każdą zimę do garażu i nawet w deszcz będzie Ci szkoda jeździć. Youngtimer jak najbardziej, ale jako drugie auto.

Szukaj auta z segmentu D lub E, w takim którym będziesz dobrze się czuł. Mitsubishi Lancer w sumie też niegłupi (klasa C), pierdopędy typu Clio bym sobie odpuścił.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przejechałem się leciwą Imprezą WRX. Moje auto jest zdecydowanie nowocześniejsze, wygodniejsze, bardziej ekonomiczne itd. ALE się zakochałem. Chyba mógłbym się zamienić. Kawał dobrej japońskiej technologii. Podstawowe rzeczy są typu klima, automatyczne szyby, radio. No i po co więcej? :D A praca silnika i napęd sprawiają, że mi staje. A jak za małe, to jest jeszcze Forester. Tam już w środku bardziej miejsko. Ja się w przyszłości przesiąde do tej stajni, nawet kosztem rocznika, jeśli bedzie trzeba.

 

A tak poza tym, przy wyborze auta, ja się kieruję głównie dwoma rzeczami. Jak mi się tym jeździ/jak się czuję w środku za kierownicą oraz jakie koszty jestem w stanie zaakceptować. Dlatego najlepiej przejechać się wieloma autami, w szczególności tymi co Cię interesują w najbliższych komisach w Twoim mieście. Będziesz już wtedy wiedział czego szukać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ReddAnthony napisał:

BMW E60 , ludzie zdecydują za Ciebie jak sam nie potrafisz:D

Moze dla ciebie. Ja bym sie wstydzil do tego wsiasc. Plastic fantastic. Bmw od 98 do 2013 to horror.

 

Godzinę temu, Adolf napisał:

   Jak chcesz 30 letnie niezawodne autko w cenie około 20 k. To tylko:

 

Znalezione obrazy dla zapytania mercedes w124 coupe

 

    Mmmm........ Sam miód i kaszanka.:)

Mam już coupe.

 

Godzinę temu, Horus napisał:

@Waflo, jeżeli zdecydujesz się na youngtimera to zapomnij o jak to określiłeś "utracie przywiązania do posiadania fajnego auta". Będzie tylko gorzej, to jest jak choroba, uzależnienie. Sam mam BMW e30, tu nie będzie Ci przeszkadzać brak klimy, a jedna nieoryginalna śrubka. Do jazdy na co dzień i dojechać ma wszędzie? Zapomnij, wkrótce auto wstawisz na każdą zimę do garażu i nawet w deszcz będzie Ci szkoda jeździć. Youngtimer jak najbardziej, ale jako drugie auto.

Szukaj auta z segmentu D lub E, w takim którym będziesz dobrze się czuł. Mitsubishi Lancer w sumie też niegłupi (klasa C), pierdopędy typu Clio bym sobie odpuścił.

 

I tu kolega wie co pisze!

Brawo o taka odpowiedź mi chodzilo. 

Czyli jednak rozsądek górą. Obecne auto kupowałem rozsądnie i po 6 latach to doceniam. Lancer ceny serwisu ma rownież rozsadne oprócz sprzegla 2800 zamiennik.

Ale jak pogodzic go z odrobiną emocji w kwocie do 30tys. Astra h opc, focus rs. Tylko ze pojemnosc do 2 litrów. Diesla nie akceptuje.

Roczniki od 2007.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych sześciu,  które wypunktowałeś wybrałbym Alfe Romeo 159 1.8 lub subaru imprezę wrx (tylko te cholerne obracające się panewki i remont silnika za około 10 tyś. zł). Zważywszy na niepewność czasów,  które  nadchodzą teraz wybrałbym cztero napędowe auto ze zdolnościami terenowymi. Np. Jeep grand cherokee, vw touareg 3.2 lpg, toyota Land cruiser,  nissan patrol,  subaru outback lub Mitsubishi pajero. Duży może wiecej. Lancerem takim jeździłem. Do bólu poprawny samochód, lecz brakuje mu tego dopisku z tyłu evo z którym  już niestety kosztuje 70 tyś. zł. Zwykla wersja niczym nie zachwyca. 

Edytowane przez Lukulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może honda accord lub civic - niby zwykłe popierdówki, ale silnik vtec jak się przyciśnie to daje rady wyciskając do 7 koła obrotów, a i chwalone są za małą awaryjność.

 

Co do "staruszków" , to przytoczę zasłyszaną historię z loszką w tle:)

 

Gość kupił córce za obronę dyplomu (nie pytałem czy marketing w Częstochowie) gwiazde W124 prrzed liftem, czyli jeszcze na wąskiej listwie, ale w stanie bardzo dobrym, z małym przebiegiem  i co za tym idzie pięknie się prezentującym.

 

Loszka z takie prezentu nie była zadowolona i stwierdziła, że "ona starym gratem nie będzie jeździła", ale nastąpił taki dzień, gdy wsiadła w to paścisko i pojechała na miasto, bo inne samochody były zajęte.

 

Po powrocie samica pyta ojca 'dlaczego wszyscy na mnie się patrzyli?"

 

Odp. "nie na ciebie głupia, ale na samochód się patrzyli"

 

 

 

Wszyscy zapomnieli o najlepszej propozycji -  FABIA LPG!!!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Silny napisał:

A może sonata 3.3 litra, 250 kucy? Wsadzasz LPGi szybko, i bezpiecznie, i tanio - no i nie kradną tego.

Tylko części nie ma do tego :)

Tzn. są i to bardzo tanie, ale... na końcu świata i trzeba je stamtąd sprowadzać, a to już tanie nie jest. Bo to z USA jest, w Europie tego nie sprzedają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Romek napisał:

Gość kupił córce za obronę dyplomu (nie pytałem czy marketing w Częstochowie) gwiazde W124 prrzed liftem, czyli jeszcze na wąskiej listwie, ale w stanie bardzo dobrym, z małym przebiegiem  i co za tym idzie pięknie się prezentującym.

 

Co to za zawodnik był @Romek, jak mógł dać córce takie dzieło sztuki.

Niech gówniara ogląda i pastuje.

 

Ty tak na serio, są tacy jeszcze niepełnosprawni ?.

SH.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wybór padł na Astrę J. > Przykład

Jeszcze tego samego dnia wahałem się czy brać Lancera. Dlaczego Opel? 

Zwykły, uniwersalny samochód, w którym można czuć się anonimowo.

Silniczek miał być i jest 1.6 wolnossący 115 KM.

Prostota a zarazem wygoda, dobre wygłuszenie, miłe wnętrze. Trochę słaba widocznosć.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.