Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Assasyn

Waśnie między braćmi i mój apel.

89 postów w tym temacie

Oj Bracia Bracia, jak macie jakieś wąty ze sobą to na priwie je rozwiązujcie, miejcie godność i nie pierzcie swoich brudów publicznie.

Podpisuję się wszystkimi racicami pod postem @Adolfa, @GluX uspokój się i nie świruj :)  To jest tylko internet, to nie jest Twoje prawdziwe życie, nie ma co się stresować, że ktoś nas (a właściwie nasz nick i przypisany awatar) nie lubi, to nie ma żadnego wpływu na "real". Radzę to w sumie każdemu z Nas (o ile nie podaliśmy publicznie swoich danych osobowych), byśmy mieli dystans do tego co o Nas piszą w necie i nie fochali się "bo ktoś brzydko o mnie napisał". Oczywiście wykluczam tutaj cały konflikt Guru i skodofila, to jest całkiem inna sprawa.
@GluX, miałem okazję pospędzać z Tobą trochę czasu, dzięki za darmowy trening personalny na siłce przez te kilka tygodni oraz obudzenie we mnie ponownej chęci do ćwiczenia, także dziękuję za okazany szacunek wobec mnie, mimo że asem siłowni nie jestem. Mam nadzieję, że jednak ogarniesz się, pójdziesz za radą @Adolfa i wrócisz na forum, bo Twoje rady są cenne. A sprawy prywatne z administracją załatw z nimi samymi. Podajcie sobie ręce i zapomnijcie o sprawie.

@Mnemonic no masz rację z tymi cyklicznymi dramami, aż żałuję, że pojedynkowanie się jest zakazane, tyle sporów udałoby się szybko rozwiązać ;)@Silny zna już boks, to by jeszcze poćwiczył szermierkę oraz strzelectwo i forum nie byłoby już niczym zagrożone :D 

5 osób lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Weźcie dzieci już dorośnijcie.

Na forum jest dość sprecyzowany regulamin i każdy pisząc zobowiązał się go przestrzegać.

Nie może być taki burdel jak w prawdziwym życiu jest obecne omijanie prawa, że "tygrys przeskoczy, wąż się prześliźnie a barany zostaną za płotem".

Dopóki forum było w okresie "niemowlęcym" jakoś to uszło, ale obecnie jeżeli ma być na poziomie trzeba trzymać dyscyplinę bo się zrobi burdel.

Sprawy służbowe i organizacyjne  powinno się omawiać na wydzielonej zamkniętej części, a ws propagowania na forum treści kontrowersyjnych z danym użytkownikiem na priv.

W firmach kadra kierownicza nie omawia spraw w obecności podległych pracowników i nie pyta ich o zdanie.

Niby traktujemy się jak "bracia", ale hierarchia jest i co jest omawiane na "wyższym szczeblu" niech tam pozostanie.

7 osób lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Dzień dobry Panowie,

U Was też tak mroźno? A zapylenie przekracza ponad 10 razy dopuszczalne normy ? ;)

Wychodząc w czwartek z pracy stwierdziłem, że dam odpocząć oczom od kompa na te trzy dni. Wchodzę dziś do BS i czuję się nieco zaskoczony.

Tylko nieco, bo już w takim wieku jestem że totalnie zaskoczyć mnie trudno. Ale to dygresja.

Jest rzeczą powszechnie panującą w naturze, że każdy ruch masowy, oprócz haseł które łączą ową masę ma też kilka różnych 'frakcji'. Wiadomo,

ilu ludzi tyle poglądów. Jako przykład można podać choćby historyczne ujęcie partii bolszewickiej w Rosji (i mnogość jej 'frakcji'), polską

Solidarność w szczycie jej rozwoju czy choćby aktualnie medialny KOD.

Po co ten wstęp?

Bo jest rzeczą oczywistą, że na forum, poza głównym rdzeniem ideologicznym łączącym wszystkich, są też poszczególne frakcje - które w sposób

zasadniczy różnią się do do metod, sposobów oraz poglądów jak ów cel można i należy osiągnąć. Jedną frakcję nazwałbym, z uśmiechem,

frakcją 'mózgowców-rozkminiaczy-myślicieli-jajogłowych' a drugą frakcją 'mięśniaków-działaczy-jeb_z_dzidy'. Nazwy żartobliwe :) Nawet nie próbuję w najmniejszym stopniu

gloryfikować lub oceniać negatywnie którejkolwiek z nich. Zaraz rozwinę dlaczego ...

... ano dlatego, że przychodząc na to forum i rejestrując się byłem człowiekiem z wypracowanym przez lata i napiszmy to szczerze - skostniałym systemem

poglądów. Do dziś pamiętam moje szczere niezrozumienie wielu, ale to wielu poruszanych tematów oraz spojrzenia na nie. Na początku, owszem, reagowałem

na zasadzie 'co ten gość pisze?' a treści które pasowały do mojego światopoglądu kwitowałem 'no! prawda! dobrze napisane!'. Dość szybko jednak

zorientowałem się, że taka postawa do niczego nie prowadzi. Przyszedłem tu po wiedzę oraz wymianę doświadczeń. Przyszedłem, bo mój wcześniejszy

sztywny system poglądów/działań/postaw nie dawał mi tego, co od niego oczekiwałem. Rzeczą oczywistą jak jutrzejszy wschód słońca było to, że

należy 'otworzyć się' na inne spojrzenie. I od tego czasu posty czy pisząc szerzej - wątki, które kiedyś kwitowałem 'WTF?' zacząłem czytać dwa razy, trzy raz. A nawet więcej - tak

by w miarę możliwości zbliżyć się do esencji tego, co 'autor miał na myśli'.

Długofalowe skutki były więcej niż pozytywne.

To nawet nie było wyjście poza strefę komfortu, choć może w jakiejś drobnej mierze również i to. To było otworzenie się na poznanie innej percepcji spojrzenia na dane zagadnienie.

Nie bez kozery piszę czasami żartobliwie, że jestem mentalnym kupcem-Żydem, bo z zebranej na forum wiedzy staram się wyciągnąć wszystko co najlepsze dla siebie. Adaptować i kształtować to do moich naturalnym predyspozycji a później wykorzystywać w życiu. Powtórzę się - skutki i efekty więcej niż pozytywne.

Przy okazji taka drobna dygresja. Często-gęsto łapię się na tym, że nie znając danego użytkownika, jestem pi-razy-drzwi w stanie wydedukować ze sposobu jego pisania oraz prezentowanego światopoglądu dwóch rzecz:

1) jego wieku oraz doświadczenia życiowego

2) mniej więcej środowiska z jakiego się wywodzi.

Co w żaden sposób nie szufladkuje mojego sposobu oceny tego, co dany użytkownik chce przekazać. Nie lubiłem tylko jednej rzeczy - ekstremalnych skrajność serwowanych z klapkami na oczach i bezpośrednią agresją wobec każdego kto ma inny pogląd. Był tu kiedyś pewien randomowy użytkownik (już go nie ma) co to w awatarze miał ściśniętą pięść a poglądy zaczynały się i kończyły na pierdolnięciu oponenta pięścią w twarz. I w życiu i na forum. Młody, swoją drogą ... I powiem szczerze - jest to jeden jedyny typ człowieka, jakiego organicznie nie trawię.

Co nie oznacza, że chcę i żądam dla niego bana. Absolutnie! Po prostu po jakimś czasie taki 'pistolet' jest przeze mnie ignorowany - nie wchodzę w nim w interakcje bo nie ma sensu.

Panowie,

Co do zasad.

Regulamin jest od tego by go przestrzegać. Ja wiem, że znany jest również i praktykowany pogląd 'zasady są od tego by je łapać/omijać' ale doprowadza zawsze do jednego - na dłuższą metę do permanentnego burdelu.

Jak ktoś ma problemy z EGO i wszędzie musi dopisać swoje 'kurwa, mylicie się, ja wiem kurwa lepiej!' to jest to jego sprawa. Ale niech ma świadomość, że napisanie powyższego bez solidnej argumentacji (i rzeczowej!) jest niczym innym jak zamanifestowaniem swojej obecności na wytwornym przyjęciu w ambasadzie poprzez spektakularne pierdnięcie. Może to i zwraca uwagę ale ani chwały ani prestiżu pierdnącemu nie przynosi. Wręcz przeciwnie.

Na tym forum jest miejsce dla wszystkich. Wystarczy jako-taka wpasować się w ramy wyznaczone przez regulamin.

Co do głosów, a pojawiają się takie, że napisałem coś innego niż 'utrwalona i słuszna linia forumowej partii' skutkiem czego mnie zakrzyczano. I w czym problem, że Cię 'zakrzyczano' ? Bracie! Jesteś mężczyzną! Wyraziłeś swoje zdanie więc miej świadomość, że będą tacy co poklepią za nie po ramieniu i tacy, którzy skrytykują. No niestety, takie jest życie.

Nawet lepiej, że nie tylko klepią po ramieniu bo owa krytyka to szansa na spojrzenie szerzej na swój własny pogląd w zagadnieniu. Polecam z całego serca ! Osobiście parę razy zostałem pojechany jak T-72 po trafieniu z RPG-29 i co? I nic. Argumenty, które uznałem za rzeczowe - pochyliłem się nad nimi. Argumenty z rodziny 'a tak! bo JA tam mówię i chuj!' - omiotłem wzrokiem i przeszedłem dalej. I tyle. A może zarazem aż tyle ...

Nie będę apelował o spokój i rozsądek - bo każdy ma własny rozum i działa jak mu ów rozum podpowiada, raz lepiej a raz gorzej.

A co do forum @Silnyto kiedyś już bodajże Ci wspominałem ale dziś powtórzę - może warto przemyśleć choć częściowe zarabianie na nim poprzez męskie reklamy. Nieagresywanie, nie wywalające się na pół ekranu - ale jakieś niewielkie, nie rzucające się strasznie w oczy.

Pozdrawiam Braci niezależnie od frakcji,

Czerpiący z Waszego doświadczenia - S.

PS. Dobry wątek @Assasyn- dobrze że go założyłeś.

Edytowane przez Subiektywny
18 osób lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat mający zapieczętować zgodę stał się żyznym gruntem pod kolejne utarczki. Naprawdę wśród facetów, którzy twierdzą, że pracują all day all night znajduje się jeszcze jakikolwiek czas na spory na płaszczyźnie personalnej???

Chyba ludzkim problemem jest to, że zapominamy o najprostszych, wręcz wyświechtanych, regułach i powiedzeniach (coś jak "nigdy się nie poddawaj"), więc może warto napisać raz jeszcze:

- dyskusja, nie kłótnia

- argumenty, nie wycieczki personalne

- merytoryka i logika, nie erystyka i emocje

- kultura, nie chlew

- pokora, nie ignorancja

- szacunek, nie lekceważenie

Chyba prościej się nie da :D

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@subiektywny popełnił najlepszy post so far! Moim skromnym zdaniem - brawo!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w praktyce tylko czytam od czasu do czasu forum, z takiego punktu widzenia delikatne reklamy wcale by nie przeszkadzały, a jeśli pomagałyby utrzymać forum i jeszcze napędzać inne pomysły dla dobra ogółu to super. Nawet mógłby powstać specjalny płatny dział na forum z postami od reklamodawców.

Prędzej zakazałbym wielkich obrazków i GIFów w podpisach, bo zajmują miejsce niepotrzebnie.

Co do Gluxa jak dla mnie to mógłby mieć dział o żywieniu pod sobą i tylko ten dział i byłby ekspertem. Super wejście w branże coachingu, wszyscy byliby zadowoleni. Forum to tylko forum i nie ma co zastanawiac sie nad politycznymi ideologiami :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
35 minut temu, Niose napisał:

Nawet mógłby powstać specjalny płatny dział na forum z postami od reklamodawców.

Pytanie, kto by teksty od sponsora weryfikował. Bo nie ma co się oszukiwać ale business is business.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mogę weryfikować. Za odpowiednią opłatą przepuszczę każde gówno a potem Subiektywny będzie znajdował podstawę prawną zdjęcia tego syfu przez moderację.

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Niose napisał:

Prędzej zakazałbym wielkich obrazków i GIFów w podpisach, bo zajmują miejsce niepotrzebnie.

W prawym, górnym, rogu każdej sygnatury klikasz na strzałkę i ustawiasz wyłączenie wyświetlania sygnatur - albo jednego użytkownika albo wszystkich.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja może z innej beczki:

Wszystko jest takie jakie ma być bo to jakie jest, jest doskonałe.

Tak mi się jakoś skojarzyło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Niose napisał:

Forum to tylko forum i nie ma co zastanawiac sie nad politycznymi ideologiami :)

To, że Ty się nie zastanawiasz, to nie znaczy, że inni też nie będą się zastanawiać.

Twoje wyobrażenie odnośnie Forum, jest tylko Twoim wyobrażeniem o Forum.

Twoje chciejstwa odnośnie Forum, są tylko Twoimi chciejstwami odnośnie Forum.

Praktyka wygląda tak, że to założyciel i inwestor ma decydujący głos do czego Forum służy, czym jest, w jaką stronę się rozwija i czy służy bądź nie służy do rozpatrywania jak to kwieciście określasz 'ideologii politycznych'.

Sugestie zarówno Moderacji jak i Użytkowników są ważnymi, bo ważnymi ale tylko sugestiami.

Pojęcie 'ideologii politycznych służy Tobie do ukrycia powyższych faktów, co jest po prostu oszustwem i manipulacją.

Spróbuj założyć własne Forum i za nie płacić, to może sobie zrobimy tam z ziomeczkami małą wycieczkę, żeby 'wyjaśnić' Tobie że na własnym podwórku opłaconym własnymi pieniędzmi uprawiasz 'ideologię polityczną' która tak na prawdę nie jest ważna, bo ważniejsze jest to że sobie dobrze śmieszkujemy.

6 osób lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłopcy- upuściliście nieco powietrza, ciśnienie spadło ,to przestańcie walić piaskiem po oczach.

Wracamy do foremek,wiaderek i zabawy, aż znów wykopiemy jakieś kocie gówno i obsypiemy się piaskiem.:P

Chyba że ktoś woli taką piaskownice

Podobny obraz:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Świetny temat @Assasyn.

Osobiście martwi mnie sposób rozwiązywania sporów. Jest za dużo emocji w przesłaniach typu: nie fikaj, co to czytać nie umiesz. W moim odczuciu to forum za myśl przewodnią przyjęło wsparcie mężczyzn, rzeczową wymianę zdań i krzewienie szeroko rozumianej wiedzy naukowej, niejednokrotnie potwierdzonej empirycznie. Niejednokrotnie mam wrażenie, że dana osoba jedno pisze (np. o pracy z emocjami), a drugie robi - miesiąc w miesiąc tak samo. Nie chodzi mi o to by nie reagować, ale by robić to z minimalnym nakładem złości.

Dla mnie to forum to niesamowita kopalnia wiedzy. O ludziach, psychice, budowie świata. Pomimo wielu zainteresowań i ogromnego rozwoju, który we mnie nastąpił, nie jestem w stanie z pewnymi użytkownikami nawet rozpocząć rzeczowej polemiki. Mam pełną świadomość, że wybijające się jednostki będą próbowały narzucić swoje reguły. Tak zawsze się dzieje jeżeli dana osoba świadomie wybija się z tłumu. Ale polemika musi być bardziej rzeczowa, ze zrozumieniem że druga osoba mając inne poglądy może tak czynić z niewiedzy, a nie zwykłej złośliwości. Czyje jest to zadanie? Myślę, że Modów i starszych forumowiczów.

ps. Mam nadzieję, że @GluX nie zrezygnuje z aktywności, a jedynie da sobie i Nam czas na nabranie dystansu do całej sprawy. Po innych forumowiczach, którzy zostali zbanowani bardzo często było widać, że coś jest nie tak, że gdzieś było drugie dno i to pomimo ich ogromnego wkładu w krzewienie wiedzy na poziomie niejednokrotnie akademickim.

Pozdrawiam i życzę udanego dnia.

Edytowane przez Miner
1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie, co do wiedzy @GluX to ja was proszę tylko o jedno - wpiszcie na youtube "sarmy" i posłuchajcie co Glux PROMOWAŁ i ZACHWALAŁ, oraz zapytajcie znajomego lekarza o branie leku na wspomaganie rzucania palenia desmoxan - jako spalacza tłuszczu, bo ja tak właśnie zrobiłem. Odpowiedzi które uzyskacie jasno wam wskażą, że ten młody 20 kilkuletni mężczyzna ma tyle z akademicką, profesjonalną wiedzą wspólnego, co krzesło z krzesłem elektrycznym. Powstaje pytanie, ilu naiwnym z forum zaszkodził? I to jest moja wina, że odpowiednio wcześniej nie zareagowałem - i za to jestem na siebie wściekły.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach