Skocz do zawartości

On wie jak osiągnąć oświecenie, ucz sie!


Waflo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem na forum nic o tym młodzieńcu. Oświecenie to wszystko czego nam trzeba.

Nie książek, nie artykułów, nie bzdurnego racjonalizowania, przez które zatracamy samych siebie i związki z ludźmi.

Prowadzi kanał Project Find Yourself: TU

Ma kilka coachin'gowych filmów, ale można to olać. Najważniejsze jest zdrowe podejście do wszystkiego.

Czegoś takiego jeszcze w polskim internecie nie spotkałem. Coś na wzór Eckharta Tolle, ale wiedzy o wiele więcej.

Najważniejszy przekaz: osiągnąć stan pustki, codzienna medytacja.

Zobaczcie jak działa 22 letni "umysł" w stanie pustki, wiedza przychodzi sama adekwatnie do potrzeby chwili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświecenie to nie stan umysłu a ducha. Człowiek głęboko oświecony (tak naprawdę i tak raczkuje w całym tym  systemie) jest wstanie czynić naprawdę cuda a całość sprowadza się do bycia. Bycia jednością z każdą istotą i wtedy przychodzi zrozumienia. Ze zrozumieniem przychodzi więcej np. różne lekcje. Ja raz trochę tego liznąłem, no ale jeszcze nie jestem gotowy pojąć. Chwilowy stan a ile ze sobą niesie... 

Edytowane przez Gromisek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waflo napisał:

Oświecenie to wszystko czego nam trzeba.

Gdybyś postanowił spędzić resztę swojego życia w jaskini u podnóża Mount Everestu, masturbując się nad istotą bycia samą w sobie, to jak najbardziej.

Świat, który nas otacza jest fizyczny, nastawiony na materializm, możesz się bronić przed cywilizacją i postępem do momentu gdy skończą się pieniądze albo żarcie w lodówce.

Oświecenie chłopaka z filmu jest dla mnie zbyt delikatne, brak charyzmy, to tak jakbym uprawiał seks po założeniu pięciu prezerwatyw, w obawie że te cztery założone wcześniej jednak pękną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie mam na tyle kompetencji by ocenić tego chłopaka, ale jeśli miałbym strzelać, to jedyne oświecenie jakie on zaznał było wtedy, gdy w nocy wszedł na siku do toalety i oślepiła go żarówka. Wglądy duchowe mógł mieć, ale też nie musiał. Problem z młodymi ludźmi polega na tym, że zachwycają się jakąś ideą bądź książką i ich umysł wchodzi całkowicie w opisany schemat oświecenie. Ale to mija. Leszek Żądło kiedyś mądrą rzecz napisał - że oświecenie można poznać po napięciu pleców. Oświecony jest po prostu wyluzowany, chociaż z drugiej strony Leszek ma taki bebzon, że o luzie nie ma mowy dźwignąć takie cudo.

 

Podkreślam jednak że gdybym spotkał oświeconego, na 99% bym go nie rozpoznał, moja świadomość zbyt mocno jeszcze tkwi w umyśle, więc może coś i tam jest w tym młodzieńcu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Silny napisał:

Pierwszy raz widzę oświeconego z pustym umysłem, który prosi o lajki i suby :>

Bo może.. On się tym wszystkim bawi.

Chce trafić do jak największej liczby odbiorców, a na lajkach i subach tworzona jest popularność. Mądry chłopak.

13 godzin temu, DeMasta napisał:

Gdybyś postanowił spędzić resztę swojego życia w jaskini u podnóża Mount Everestu, masturbując się nad istotą bycia samą w sobie, to jak najbardziej.

Świat, który nas otacza jest fizyczny, nastawiony na materializm, możesz się bronić przed cywilizacją i postępem do momentu gdy skończą się pieniądze albo żarcie w lodówce.

Gdyby nieoświeconego i oświeconego postawić w krytycznej sytuacji np: brak pracy, grupa dresiarzy z siekierami...  taki racjonalizujący pajac, sam na siebie sprowadziłby nieszczęście lub ew, próbował przeżyć. 

Oświecony natomiast wyszedłby z tego z uśmiechem, a nawet tracąc życie nie widziałby w tym tragedii. 

13 godzin temu, piratos napisał:

Te zmienne ujęcia kamery w zaproponowanym filmiku strasznie wkurwiają, przez co nie dałbym rady obejrzeć tego w całości. Szkoda, ale czy na pewno? 

W nowszych filmach jest już normalnie.

 

12 godzin temu, Silny napisał:

Myślę że nie mam na tyle kompetencji by ocenić tego chłopaka, ale jeśli miałbym strzelać, to jedyne oświecenie jakie on zaznał było wtedy, gdy w nocy wszedł na siku do toalety i oślepiła go żarówka. Wglądy duchowe mógł mieć, ale też nie musiał. Problem z młodymi ludźmi polega na tym, że zachwycają się jakąś ideą bądź książką i ich umysł wchodzi całkowicie w opisany schemat oświecenie. Ale to mija. Leszek Żądło kiedyś mądrą rzecz napisał - że oświecenie można poznać po napięciu pleców. Oświecony jest po prostu wyluzowany, chociaż z drugiej strony Leszek ma taki bebzon, że o luzie nie ma mowy dźwignąć takie cudo.

 

Podkreślam jednak że gdybym spotkał oświeconego, na 99% bym go nie rozpoznał, moja świadomość zbyt mocno jeszcze tkwi w umyśle, więc może coś i tam jest w tym młodzieńcu.

Ten Damian jest wyluzowany. Samemu diabłu mógłby się w twarz śmiać. Odkrył że w oświeceniu nie ma lęku.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waflo nie obrażaj się, po prostu tylu jest teraz uśmiechniętych gości nawijających o rozwoju duchowym, że oszaleć można. Ja nie wyczułem w tym młodzieńcu ani wewnętrznej ciszy, ani szczęśliwości - a ocena stanu oświecenia jest czymś niezwykle trudnym, bo właściwie nikt do końca nie wie czym jest ten stan. Wiadomo jedno - jest to absolutne mistrzostwo w dziedzinie życia, istota która wyrwała się ze szponów umysłu i żyje jako własne Istnienie, świadomość, a już nie jako umysł, ego. Niestety, ja tego w tym młodym człowieku nie wyczułem - oczywiście mogę się mylić, ale Ty też weź pod uwagę że możesz się mylić. 

 

Ja np. o suby i lajki nie prosiłem nigdy, bo się wstydziłem. Kto doceni, ten doceni - jak widać u mnie suby lecą, mimo że o nie nie proszę. Tak więc wszystko mi to pachnie gościem, który wyczuł dobre siano na samorozwoju. Warto wspomnieć że lepiej ode mnie mówi, nie mówiąc o mówieniu do kamery, czego ja bym nie zrobił. No ale ja z całą pewnością nie jestem oświecony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Waflo napisał:

Ten Damian jest wyluzowany. Samemu diabłu mógłby się w twarz śmiać. Odkrył że w oświeceniu nie ma lęku.

 

A ten @Damian też jest wyluzowany mimo braku Skody w gazie ale uważa, że raczej nie da się osiągnąć oświecenia w 2 lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mogę i nie będę bronić czegoś czego nie doświadczyłem. Miałem jedynie przebłyski.

Nie ma sensu dyskutować nieoświeconym na temat oświecenia, nikt nic nie wie. Zwłaszcza odpowiadania na uszczypliwości. Temat założyłem żeby się zapoznać, może kogoś zainteresuje.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.