Skocz do zawartości

"Wojna to jest cierpienie matek" - ekshumacja żołnierzy wermachtu


DOHC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dziś taka luźna dyskusja, dwutorowa bym powiedział. Trafiłem na taki filmik jako że ciekawią mnie pozostałości wojenne 

 

Jest człowiek który dogląda tego miejsca, opiekuje się itd ale też czy nie uważacie czy to czasem nie za dużo zachodu jak na ludzi niszczących nasz kraj? Do tego koszty spadły na polaków nie niemców, taki grobów jest masa. Niedaleko mnie w lesie są dwie mogiły prawdopodobnie co mówi miejscowa ludność to ruscy, z tym nikt nic nie robi. 

Penie powiecie że groby że szacunek że pamięć, zgoda ale oni nie przyjechali pomagać polakom tylko ich zabijać. 

Co ja bym zrobił? Pewnie poinformował niemców żeby pozabierali truchła lub postawili na swój koszt tabliczkę w stylu "cmentarz niemiecki z IIwś" i tyle, są ważniejsze sprawy.

 

I ten tekst gościa, że najgorsze jest cierpienie matek. Będziesz konał trzy dni no ale cierpienie matki gorsze, logiczne prawda?                     

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko mojej rodzinnej miejscowości też są groby niemieckich żołnierzy.

Lata temu w "trupialni" leżały jeszcze trumny i kości.

Kiedyś też przyjeżdżali niemiaszki i coś z tym robili.

Dziś groby i szczątki są zaniedbane. Zapewne ich bliscy

już nie żyją albo są zbyt starzy by tam jeździć,

a młodzi pewnie mają to w dupie.

 

Ludzie ci przyjeżdżali i mordowali, lecz szczątkom należy się "zwrot do ziemi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Rosji ale Niemcy miały chyba jakaś organizacje co grobami się zajmowała i chyba szczątki były przewożone do Niemiec, nawet cos o tym kiedyś oglądałem. 

W Polsce są cmentarze żołnierzy armii czerwonej jeżeli gdzieś są zwłoki radzieckich żołnierzy to ambasada Rosji powinna tym się zająć i przenieść szczątki na ww cmentarz. (Strona Polska powinna zawiadomić ambasadę.) Takie jest moje zdanie. Może są nieśmiertelniki może ktoś z rodziny żyje i to rodzinę interesuje, mogą mieć w dupie - różne są rodziny. Ale ambasady powinny oczyszczać mogiły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.