Skocz do zawartości

Eliahu Kugielkopf


Duchowy

Rekomendowane odpowiedzi

1. Autor stwierdza, że w prasie i mediach osoby wypowiadające się przeciw żydom to antysemici. Po pierwsze-o ile wiem Arabowie to też lud semicki, więc takie określenie jest zbyt szerokie. Po drugie, jeśli ktoś dostrzega w działaniu pewnej grupy, a jakimś trafem tą grupę łączy wspólne pochodzenie, coś godnego nagany, to ma prawo to robić i jeśli ma obiektywną rację, to nie jest żadnym anty, tylko po prostu mówi, jak jest. Krytykowanie murzynów za coś, co naprawdę zrobili to nie jest rasizm, krytyka pewnych zjawisk dotyczących żydów to nie antysemityzm, bo krytykuje się zjawisko i osoby, które dopuszczają się danych czynów, a nie cały naród jako taki.

 

2. Użala się, że państwa goszczące żydów nie respektowały niby ich prawa do samostanowienia-przecież chyba oczywiste jest, że skoro uzyskali gościnę w innym kraju niż rodzinny, to powinni się podporządkować i zasymilować, a nie tworzyć własne państwa-niby na czyim terytorium? Niech sobie znajdą niezamieszkałe i tam tworzą, to kompletne niezrozumienie prawa własności państwa goszczącego, co więcej bezczelność. Sam przyznaje, że żydzi często popierali państwa, z którymi robili interesy-no więc to chyba argument na brak lojalności, a nie na lojalność? Autor myśli, że skoro żydzi żyli sobie w Europie, to ''należy'' im się prawo do własnego państwa? A niby dlaczego?

 

3. Autor nie jest w stanie zaprzeczyć istnieniu żydokomuny. Próbuje wyjaśnić nadreprezentację żydów w aparacie władzy komunistycznej tym, że byli zmuszeni, bo istniała komórka indoktrynująca i wynaradawiająca. Logiczną konsekwencją takiego tłumaczenia jest to, że zbrodnie nkwd i stalinizmu, gdzie żydzi ponoć mieli dużo do powiedzenia to skutek tego, że żydów-jako naród najmniej podatny na nacjonalizm-wykorzystano. Mam tylko 1 pytanie-czy w takim razie pełnili tylko rolę wykonawców? Z tego, co mówi Albin Siwak, to może wyglądać nieco inaczej. Zostali zmuszeni i jakimś cudem działali w aparacie zbrodni? No i Polacy i inne narody wg autora nie były poddawane takim naciskom-niech lepiej wyliczy miliony rosyjskich ofiar komuny i porówna. To bezczelność-Polska w czasie wojny chyba jako jedyny kraj miała zakaz ukrywania żydów pod karą śmierci, a mimo to wielu ukrywało, nawet o ile się nie mylę większość sprawiedliwych to Polacy jeśli chodzi o te tytuły przyznawane po wojnie.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
39 minut temu, Strusprawa1 napisał:

 Świetny argument, ośmieszaniem do niczego się nie dochodzi...

Zwyczajnie nie chce mi się nawet komentować tego zakrzywiania i odwracania prawdy w wielu kwestiach które porusza.

Na przykład na temat zmiany nazwisk,co było powszechne po wojnie szczególnie w wojsku i służbach i  żadna to tajemnica, więc dlaczego mówi że to nie tak że to nie prawda?

Nawet jakiś rabin zalecał coś w stylu -zgólcie brody ,ubierajcie i zachowujcie sie jak goje a żydostwo zachowajcie w sercu- piszę z pamieci wiec pewnie nie dosłownie cytuję

A ten gostek temu zaprzecza, przez nie wiedzę ? nie sądzę, więc robi to zupełnie świadomie czyli KŁAMIE

11;25 "Polacy głosują na palikota , no może już nie,ja nie wiem kto tam jest teraz w zas...zastepstwie" przejęzyczenie???

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kryss Wstawił nowy film, to spytaj go.

W tym filmie porównuje polskich narodowców widzących wszędzie Żydów do zachodnich lewicowców pro-palestyńskich, którzy wierzą w socjalizm.

Powrócił.

 

 

W dodatku zauważyłem, że pod tą audycja jest jego komentarz.

 

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Wstawił nowy film, to spytaj go.

Film już oglądałem.

Myślałem o tym, ale żeby nie strzelać "kulą w płot"i zapytać o wiele rzeczy które przedstawia a ja  uważam za nie prawdziwe bądz przeinaczone muszę przejrzeć całą jego twórczość.

Ale słucha się go dobrze, audycje prowadzi czytelnie, więc problemu nie będzie.

A pytań mam sporo, tylko czy zechce odpowiedzieć...zobaczymy.

 

 

4 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Wstawił nowy film, to spytaj go.

Film już oglądałem.

Myślałem o tym, ale żeby nie strzelać "kulą w płot"i zapytać o wiele rzeczy które przedstawia a ja  uważam za nie prawdziwe bądz przeinaczone muszę przejrzeć całą jego twórczość.

Ale słucha się go dobrze, audycje prowadzi czytelnie, więc problemu nie będzie.

A pytań mam sporo, tylko czy zechce odpowiedzieć...zobaczymy.

 

Chodziło Ci o ten komentarz;

Całkiem śmieszny z ciebie goj.

 

Jesli tak wygląda rozmowa z nim to nie sądzę żebym jakąkolwiek odpowiedz otrzymał, ale mimo to spróbuję i się podzielę,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Gadanie o religii spowodowało na moim kanale inwazję filosemickich, protestanckich chrześcijan którzy mocno nadinterpretowywali to co mówiłem. Dlatego pousuwałem filmy. 

A co do "ukrytego sensu" to nie za bardzo da się go wyjaśnić komuś kto nie zna podstaw judaizmu i terminologii. Judaizm nie jest jak inne religie i praktykowanie go polega przede wszystkim na ciągłym uczeniu się a naukę trzeba zacząć od początku, dlatego odpowiedzieć na większość pytań nie sposób bez stosowania grubych uproszczeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.