Skocz do zawartości

Strona uczuciowa związku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znalazłem właściwszej kategorii dla tego tematu, dlatego też napiszę to tutaj. Na forum, po przeczytaniu kilku tematów, zauważyłem tendencje do uważania związku emocjonalnego z kobietą za wielki błąd. Nie za bardzo to rozumiem, ponieważ moim zdaniem każdy człowiek potrzebuje ciepła, uczucia troski i od czasu do czasu przytulenia. Jak wynika z mojego doświadczenia, nie powinno się jednak z tym przedobrzyć, bo kobieta zaczyna myśleć, że ma całkowitą kontrolę w relacji i nie musi się starać. Jestem ciekaw co macie do powiedzenia na ten temat.

 

Mam 21 lat, więc liczę na wyrozumiałość, jeśli popełniłem jakiś błąd myślowy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lazkru napisał:

Na forum, po przeczytaniu kilku tematów, zauważyłem tendencje do uważania związku emocjonalnego z kobietą za wielki błąd.

 

 

Nie, to nie jest błąd, pod warunkiem, że wiesz jak odpowiednio dawkować te uczucia. 

 

Każdy człowiek, jak wspomniałeś, od czasu do czasu potrzebuje czułości, jednak z kobietami bywa tak, że jak wyłożysz się jej na srebrnej tacy, to po prostu traci Tobą zainteresowanie, i stajesz się marionetką w jej rękach.

 

Poza tym, ja uważam, że coś takiego jak miłość w związku nie istnieje. Początkowo jest hormonalny haj, zauroczenie, kuszenie cipy, później pozostaje tylko i wyłącznie przywiązanie do człowieka (czasami spowodowane kredytem hipotecznym). Najważniejsze to mieć wobec siebie szacunek, być lojalnym wobec partnera, i żyć zgodnie ze sobą. Miłość, to tylko złudzenie, którym karmieni jesteśmy przez media i ludzi bujających w obłokach.

 

To moja luźna interpretacja tematu ;)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lazkru w takim razie niezbyt uważnie czytasz forum. Nikt tutaj nie mówi, że związek z kobietą to błąd. Błędem jest wejście w taki związek bez znajomości zasad i przeświadczeniem że druga osoba da nam szczęście. Nie, nie da. Tylko od Ciebie zależy czy będziesz szczęśliwy czy nie. Druga pułapka, to rozwijanie się pod kobiety a nie dla samego siebie. Wiesz, to taki matrix tylko przykryty ładnymi hasełkami. No, skoro mamy te istotne kwestie już za sobą to jedziemy dalej z tym koksem.

 

Po pierwsze zapoznaj się z wiedzą na temat kobiecych zachowań i jak sobie z nimi radzić. Po drugie dobrze jest wiedzieć jak my reagujemy na poszczególne sytuacje i jak być panem swoich własnych emocji. Po trzecie zauważ, że nikt tutaj nikomu nie narzuca, że ma być sam. Jedyne co Bracia tutaj sugerują to to, żebyś najpierw uzbroił się w wiedzę na temat kobiet i tworzenia z nimi relacji a potem zrobisz z tym co chcesz. Chcesz być w danym momencie sam? Nie ma problemu, droga wolna. Chcesz się bawić w związek? Powodzenia stary! Jeżeli mam Ci zasugerować coś, to zwróć uwagę na ten wątek, który ostatnio założył @Subiektywny:

Masz tutaj ładnie opisane prowadzenie relacji z kobietą (nie chodzi co prawda o związek ale jak przeczytasz to myślę, że zrozumiesz co i jak) w momencie kiedy jesteś świadomy swoich własnych emocji, umiesz nad nimi zapanować i wiesz co Cię czeka, jeżeli tego nie zrobisz. Do tego masz tam też przykłady jak postępować w przypadku pewnych zachowań kobiety. Ponadto zapoznaj się lepiej z tematami założonymi przez @Długowłosy w kwestii prowadzenia relacji oraz tego, jak należy postrzegać samego siebie.

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lazkru Tak trochę przewrotnie (taki żart podszyty prawdą) życzę Ci aby w tym młodym wieku po Twoim "zakochaniu" i całkowitym oddaniu się zostawiła Cię kobieta - no bo jak się inaczej przekonać jak nie na swoim przykładzie. Żebyś cierpiał, zapijał się itd ... (tylko nie przesadzaj ;) - rozumiesz o co chodzi). 

 

To nie będzie złe - wtedy zaczaisz o co chodzi w relacjach damsko - męskich (aha nie oddawaj się w tym młodym wieku finansowo kobiecie!)

Gdy będziesz starszym ta nauka pozwoli Ci na podejmowanie świadomych decyzji dot. związku, dzieci ... i czego tam będziesz chciał. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red zmienił(a) tytuł na Strona uczuciowa związku
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.