Skocz do zawartości

Budzenie światłem


radeq

Rekomendowane odpowiedzi

Próbował ktoś tego naturalnego sposobu wybudzania? 

Ustawiłem sobie wczoraj żeby mi się światło włączyło na ok 30 min przed budzikiem i się obudziłem przed nim. Byłem wyspany i pełny energii, chociaż psychicznie jakoś nie mogłem się podnieść, ale to już chyba kwestia wypracowania nawyku, szczególnie że wstawałem ok 10-11, a teraz budzik na 7.30 miałem nastawiony.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję na dziecku. Na 10-15 min przed wybudzeniem włączam mu lampkę. Odruchowo sam wybudza się z głębokiego snu i do czasu pobudki właściwej jeszcze sobie drzemie. Od czasu jak zacząłem stosować taką procedurę nie mam większych problemów żeby ściągnąć go z łóżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie https://pl.aliexpress.com/item/Sunrise-LED-Lights-with-Digital-Alarm-Clock-Wake-Up-FM-Radio-Colorful-Light/32690193081.html

a zanim paczka przyjdzie to będę dalej programatorem czasowym się "męczył". 

 

Jest jeszcze opcja krajowa http://allegro.pl/philips-wake-up-light-budzik-radio-symulator-switu-i6601295967.html

ale cena trochę ten tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie nie działa , może dlatego że przeważnie wstaję o .... 9 :) Co do budzenia to nigdy nie mam z tym problemu czy to 3 czy 4 kiedy trzeba, jeden budzik i jak w armii na nogi bo gdybym sobie dał czas na drzemki, słynne jeszcze 5 minutek to wtedy jest koszmar. W śnie najważniejsze jest żeby trwał wielokrotność 90 minut i to jest sprawdzone bo tyle potrzeba na cały cykl rem , ram, nie znam się dokładnie jak się to nazywa.  Czyli śpimy godzin 6 albo 7,5 albo 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jaro670 napisał:

bo gdybym sobie dał czas na drzemki, słynne jeszcze 5 minutek to wtedy jest koszmar.

 

No właśnie o to chodzi, żeby nie czuć tego stanu, bo wybudzenie jest mega łagodne bez względu na fazę (wydziela się powoli adrenalina i przechodzimy do ostatniej fazy). Dzisiaj specjalnie zostawiłem rolety otwarte bo poszedłem spać o 2 po całodniowym turnieju, mega wyjebany to zasnąłem chyba od razu. Niecałe 7,5h snu wyszło i zero problemu ze wstaniem (10 min przed budzikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem zapomniałem ustawić lampkę biurkową w górę przez co światło na mnie nie padało i nie obudziłem się. Jak telefon zadzwonił to byłem niewyspany. 

 

Przyszła lampka z Chin. Ogólnie spodziewałem się jakiegoś tandetnego plastiku ale wszystko ładnie wygląda. Lampka działa poprawnie i wybudza.

 

Są dwa minusy:

- nie da się ustawić, żeby najpierw była ciepła barwa i z czasem przechodziła w białą, więc program zaczyna się od 10% mocy białej barwy i leci do 100%,

- budzik dźwiękowy (np szum fal), który pojawia się 30 min po rozpoczęciu wybudzania trwa 2 minuty, wolałbym żeby grało w nieskończoność.

 

Na przyszłość zgłaszaj napisanie postu pod postem moderacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam lampkę ustawioną za głową (nad czubkiem tak jakbym) i oświetla mi sufit (skos jak w poddaszu). Światło nie musi bezpośrednio padać na oczy, ważne, żeby dookoła nas się wystarczająco jasno zrobiło. 

 

A co do philipsa to nie wiem skąd oni tą cenę wzięli, bo  mechanizm działania jest strasznie prosty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 22.02.2017 o 13:08, Mocny Wilk napisał:

Podoba mi się idea takiego budzika, ale mam jedną poważną wątpliwość. Co jeśli będę spał akurat odwrócony plecami do budzika? Wtedy chyba nie zadziała zbyt dobrze? Myślicie, że jest znacząca różnica między tym chińczykiem a dużo droższym Philipsem?

Tak myślę, że poza samym wybudzającym światłem opcją byłoby jednoczesne lekkie podgrzewanie łóżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.