Skocz do zawartości

Strata prawie stu tysięcy wyświetleń na Youtube


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Do kozaków w sprawach internetowych. Dwa dni temu miałem przez chyba dwa albo trzy dni - stałą liczbę wyświetleń mojego kanału, czyli 999 tysięcy z hakiem (osiemset coś). Dwa dni temu nagle patrzę, a zrobiło się 912 tysięcy. Piszę do YT a oni chcą ode mnie screena - ale skąd mam go mieć?

 

Nigdy nie podejrzewałem nawet, że może zniknąć 10% wyświetleń? Jakim cudem? Gdybym wiedział że tak się może stać, to bym to screenował, a tak wychodzę na mitomana. Ma ktoś może taki zrzut ekranu, albo wie jak sprawdzić stan wyświetleń w ciągu ostatniego tygodnia, dwóch - żeby im udowodnić że tyle naprawdę miałem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się chyba psuje na YT, bo jak wyłączam adnotacje, to one i tak tam są (chyba, że powyłączam po kolei każdą jedną, ale nie wszystkie się da). 

 

A może to półprofesor kradnie wyświetlenia? No dobra, bez żartów. Mi to wygląda na jakieś błędy ''u źródła'', skoro inne kwestie jak wspomniane przez mnie adnotacje też ''klękają''. Ale nie znam się na tym więc tak tylko przypuszczam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spraw technicznych nie znam.

Tylko krótka informacja ode mnie dot. liczby wyświetleń - liczba wyświetleń to nie liczba osób które odsłuchały audycję.

Sam niektórych słucham kilkukrotnie (a czasami do nich wracam) stąd nabijam licznik wyświetleń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z tym YT ale nie Ty pierwszy Marku masz takie, "przygody" masę ludzi - ma to samo - nigdy nie poznałem odpowiedzi o co loto - ale po ilości danych na YT te algorytmy naliczeń mogą nie dawać rady.... Albo reptilianie.

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh Marek od 1 000 000 wy świetleń zaczynają się programy partnerskie do zarabiania na YT.

 

Jakaś loszka w YT moderacji nie lubi twoich niepoprawnych treści i ci utrąciła wyświetlenia tuż przed osiągnięciem progu, żebyś nie mógł zarabiać (oczywiście i tak byś nie korzystał bo nie chcesz reklam na kanale).

 

Gdybyś nie zauważył i nie wysłał zgłoszenia to takie utrącanie miało by miejsce kilka razy zapewne ;) 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednego IP można słuchać milion razy a nabije jedno wyświetlenie. Oni mi piszą że aktualizują te wyświetlenia co parę dni, odtrącają złe, spoko - ale ja 912 tysięcy miałem z półtora miesiąca temu już.

 

Tragedii nie ma, ale trochę szkoda że skasowali mi 10% popularności. W analytics u nich wszystko gra, no ale to chyba oczywiste? Jakby robili w ciula ludzi, to nie tak że ich narzędzie by to pokazywało. Wiele osób widziało że brakuje mi kilkunastu wyświetleń do miliona, ale screena nie mam, bo przez głowę mi nie przeszło że tak się może zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mosze Red napisał:

Ehh Marek od 1 000 000 wy świetleń zaczynają się programy partnerskie do zarabiania na YT.

 

Jakaś loszka w YT moderacji nie lubi twoich niepoprawnych treści i ci utrąciła wyświetlenia tuż przed osiągnięciem progu, żebyś nie mógł zarabiać (oczywiście i tak byś nie korzystał bo nie chcesz reklam na kanale).

 

 

Podejrzewam, że oprócz tego co pisze MR chcą byś jeszcze raz przeszedł przez próg 999 ;) a to całkiem zacny napitek na zimę od sąsiadów znad Niemna.

 

Znalezione obrazy dla zapytania 999 alkohol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, DeMasta napisał:

@Silny https://socialblade.com/youtube/channel/UCH-amtPq9AFbVF2JBbhTiyQ 

W tabelce "video views" masz -86,979 wyświetleń, wszystko czarno na białym :)

 

Dzięki, czyli oni mi zabrali wyświetlenia? No to fajnie chociaż że to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego screena można spreparować zaznaczając liczbę wyświetleń i klikając Zbadaj potem w kodzie źródłowym podmienić tą liczbę na inną, (przeglądarki bazujące na silniku Chromium,  zeta)

Od razu mówię, że sposób jest "nieuczciwy", ale skoro miałeś pewność, że tak było...

 

Chciałem dodać plik jako załącznik, ale wyskakuje mi Błąd dodawania.

Link do przykładu: Zrzutekranuz2017-01-2614-52-10.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YouTube regularnie usuwa nieaktywne subskrypcje ,tak wiec to może być odpowiedzialne za znikniecie części wyświetleń np. ja zalogowałem się na swoje konto na YT żeby zasubskrybowac twój kanał ,ale audycji słucham już jako użytkownik wylogowany tak wiec algorytmy YT widzą nieaktywną subskrypcje bo na konto wchodzę może raz na rok. Tak wiec pozostałe mechanizmy YT tną wyświetlenia np z względów na zmianę w polityce reklamowej. (Teraz YT patrzy na czas oglądalności materiałów a nie wyświetlenia w celu wyeliminowania clickbaitów) Przydarza się to wszystkim YouTuberom(np. taki moloch jak Pewdiepie stracił w jeden dzień pół miliona subskrypcji a co za tym idzie i wyświetleń) tak wiec nie ma się czym przejmować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ethereal ma rację. Youtube co jakiś czas usuwa subskrybcje z kont użytkowników które od dawna nie są używane jak i usuwa same konta. Dodatkowo chciałbym powiedzieć że ten problem jest obecny od 2016 roku na Youtube. Największy na świecie Youtuber (pod względem subów) - PewDiePie poruszył podobną kwestię  w swoich filmach (Link poniżej). Dodatkowo wchodzi także kwestia tego że subskrybcje i wyświetlenia można sobie kupić od Youtube przez co ten serwis musi zabrać komuś wyświetlenia aby móc je dać osobie która za to zapłaciła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Duchowy napisał:

Dodatkowo wchodzi także kwestia tego że subskrybcje i wyświetlenia można sobie kupić od Youtube przez co ten serwis musi zabrać komuś wyświetlenia aby móc je dać osobie która za to zapłaciła.

 

Jakieś źródło?

 

EDIT: W sumie nie wiem po co to napisałem skoro prawdopodobnie jesteś trollem.

Edytowane przez Inny i Wyjątkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Inny i Wyjątkowy napisał:

 

Jakieś źródło?

 

EDIT: W sumie nie wiem po co to napisałem skoro prawdopodobnie jesteś trollem.

Nie jestem trollem. A oto dowody tego co wcześniej pisałem (źródła)

1. http://natemat.pl/49083,youtube-wprowadza-platne-subskrypcje-poczatek-rewolucji-spokojnie-do-polski-i-tak-wszystko-dociera-z-opoznieniem

2. http://letsplej.pl/t-59200-yt-zabiera-wyswietlenia 

Proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Pani z youtube mi tak odpisała:

 

Witaj Marek!


Dziękuję za odpowiedzi.
 
Gdybyś miał poważne wątpliwości prześlij mi zrzut ekranowy wykresu Analytics z porównaniem. Sprawdzę na czym opierasz swoje obawy.
 
Będę czekać na odpowiedź.
 
Pozdrawiam.
 
Claudia
Google YouTube Team

 

 

 

Oczywiście ich analytics potwierdza ich słowa - a jest coś czym mogę tej Pani udowodnić, że faktycznie miałem więcej subów? Może być to co wkleił @DeMasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawię odrobiona strata 960tys. na obecną chwilę, no ale wiadomo i tak boli 10% wyświetleń to bardzo dużo na kanał twojego kalibru. Jedyne z czego się idzie teraz cieszyć, że szybko odrabiasz stratę i chyba powoli, ale miarowo rośnie oglądalność. Po pewnym czasie będą duże zasięgi ^^ (oby). A innych stron analizujących pewnie nie uznają... Bo przecież może ktoś coś tam zmajstrował? Ale jakbyś podesłał do 3 i więcej stron to kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.