Skocz do zawartości

Kobieta w związku z facetem, który ma dziecko/dzieci z ex


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem Samice! Dostałam namiary na wasze forum od znajomego. Temat dzieci jest tematem trudnym a konflikty między byłymi partnerami o dzieciaki jeszcze trudniejszym... I właśnie o tym postanowiłam pisać swoją pracę magisterską. Jestem w związku z facetem, który ma 2 synów w wieku przedszkolnym i szkolnym. Czy znajdzie się tu jakaś samica w takiej samej sytuacji jak moja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Brzytwa zmienił(a) tytuł na Kobieta w związku z facetem, który ma dziecko/dzieci z ex

@magistersamica czemu zwracasz się do samic, to męskie forum, kobiet jest tu stosunkowo niedużo. Zakładam, że do Twojej pracy będzie Ci potrzebna opinia bardziej osób które maja problem podobny do Twojego partnera niż sytuacji dotyczącej Ciebie.  Jesteś tylko obserwatorem, a magisterka ma dotyczyć osób z rozbitych rodzin (związków) w których były dzieci.

 

Zakładam, że zawężasz temat pracy (tak powinno być prawidłowo). Piszesz o partnerze z dwójką dzieci, więc  zapewne do płci  męskiej. Zadaj to pytanie jeszcze raz prawidłowo i komu trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@magistersamica

Już ci piszę, co mój kolega w poście wyżej miał na myśli, tak bardzo łopatologocznie.

 

Otóz Pan @Adolf jest wykształconym dyplomatą z grupy bojowej.

Dyplomacji uczył się na najlepszych uniwersytetach w Europie, a najważniejszy uniwerek to była ulica.

Na ulicy doszlifował swoję umiejętności dyplomatyczne do najwyższego poziomu, dlatego nie wszyscy go rozumieją:).

Ja mam tą unikalną wręcz umiejętność rozumienia Pana @Adolf'a, dlatego udzielę ci pomocy i przetłumaczęB).

 

Przesłanie można wyrazić jednym krótkim zdaniem:

 

Nie zadawaj takich głupich pytań i najlepiej wypie*******j stąd.:lol:

 

Sincerely, qwa jego mać.

SH.

 

 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@magistersamica Jak przez mgłę zdajesz sobie sprawę, o czym chcesz pisać, i jak większość studentów na poziomie magisterki nie potrafisz sklecić tematu pracy. Dwa razy potwierdziłaś, że chcesz pisać o tym o czym Ci zasugerowałam i chyba o tym nawet nie wiesz. Narrator (twórca pracy) jest zawsze obserwatorem, musi być obiektywny, praca jest Twoja,  poglądy jakiś kobiet na zagadnienie nie współ-utworzą jej, badaj doświadczenia a nie przemyślenia i wyobrażenia.

 

Zdecyduj czy chodzi Ci o sytuację psychologiczną (bo nie inna) nowej partnerki mężczyzny, który posiada dzieci z poprzedniego związku, czy o sam konflikt o dzieci pomiędzy ex partnerami, bo to dwie różne kwestie.  Przemyśl sobie to i ogarnij.

 

Kobieta w Twojej sytuacji może przezywać coś takiego jak sprzeczność interesów, i w tym świetle może być osobą wspierającą lub utrudniającą, dzieci zapewne będą miały konflikt lojalności, to ich sytuacja jest zazwyczaj najtrudniejsza w takich koincydencjach.

 

Jeśli partnerzy pozostają w sporze to bywa, że  matka nie chce aby dziecko spotykało się z nowa partnerka, traktując ja jako rywalkę do dziecka(i), może być zazdrosna, lub się obawiać o dzieci, (reakcje nowej partnerki mogą być pozytywne lub negatywne) a ta z kolei chce się przypodobać dzieciom partnera (może robić to mądrze, stopniowo, albo bardzo nieumiejętnie)  albo je neguje, bo chciałaby stworzyć z nowym facetem własna rodzinę i może być też zazdrosna.

 

To są trudne przypadki, musiałabyś uwzględnić skalę dojrzałości emocjonalnej uczestników konfliktu. Po za tym słowo konflikt zawęża w przypadku badań próbę, bo nie zawsze występuje, wszystko zleży od wielu czynników. Nie wiem czy to praca teoretyczna czy badawcza, bo w badawczej musisz uwzględnić dobór próby, wtedy zawężasz. Jeśli chcesz badać kobiety pozostające w takich związkach to szukasz na portalach kobiecych, nie na męskim forum, tu aktywnie udziela się jedynie kilka kobiet, albo nie sprawdziłaś, albo uległaś dezinformacji.

 

Moim zdaniem jeśli skupisz się na sytuacji analogicznej do Twojej, nie znajdziesz odpowiednio dużo literatury, wiem że uczelnie maja wymogi, sprawdź to. Jeśli znasz języki obce zwłaszcza angielski można szukać materiałów w literaturze zagranicznej.

 

Wskazówki, do badania kwestii związanej z Twoją sytuacją, które mogę na szybko udzielić, zamykają się w takich zagadnieniach jak:

 

Z jakich przyczyn rozpada się małżeństwo (związek), nałogi, konflikty charakterologiczne, zdrada?

 

 Kto odszedł od kogo? (poziom konfliktu)

 

Czas po rozstaniu (poziom konfliktu)

 

Czy nowi współpartnerzy byli osobami dla których opuszczono poprzednia partnerkę.

 

Kontekst psychologiczny osoby zdradzonej, opuszczonej

 

Czy osoba mająca pod opieką stałą dzieci pozostaje sama czy wstąpiła w nowy związek

 

Wiek dzieci

 

Reakcje dzieci na rozpad związku.

 

Reakcje dzieci na nowego partnera rodzica.

 

Sposoby wpływania na dzieci przez rodziców w sytuacji konfliktu.

 

Podejście partnera do umacniania kontaktów własnych dzieci z nową partnerką. (bierne, czynne, akceptujące, obojętne, negatywne)

 

Czy nowa partnerka posiada dzieci z innych związków?

 

Czy nowi partnerzy mają wspólne dzieci?

 

Relacje nowych  partnerów na tle konfliktu o dzieci.

 

Współistniejące konflikty ekonomiczno-prawne.

 

Rola dalszej rodziny (tło kulturowe)

 

Światopogląd

 

Sposoby radzenia sobie z sytuacją psychologiczną partnera-ojca

 

Sposoby radzenia sobie z własna trudną sytuacją psychologiczną (konflikt).

 

Zazdrość nowej partnerki o kontakty z ex żoną (partnerką) i z dziećmi.

 

Nowe typy rodzin (dla mnie ściema, ale  patchworki i inne ale trzeba uwzględnić)

 

Sytuacja prawna (Polska) a możliwości (form negocjowania kontaktu lub ich blokowania z drugiej strony)

 

Kampanie alienacyjne, progi utrudniania kontaktów.

 

Jak będziesz robiła badania to może to być dużym plusem. Jeśli zdecydujesz, że chcesz badać kobiety wchodząc w takie relacje, to nie możesz analizować ich poglądu na istniejący konflikt, tylko np.  powinny one dotyczyć doświadczeń nowych współpartnerów w kontekście, pytania badawcze muszą być obiektywne (niezależnie od tego co uważsz na temat swojej indywidualnej sytuacji) i uwzględniać również negatywne podejście nowej partnerki do dzieci z poprzednich związków. Trzeba umieć coś takiego skomponować by intencje badacza nie były jasne a znane jedynie jemu.

 

Tyle mogę doradzić, życzę powodzenia.

 

@Adolf   osobiście nie myślę, że to trolling- świadczy o tym zbyt nieumiejętne podejście, aczkolwiek odesłanie zbłąkanej dziewczyny do innego sektora Internetu to konieczność.

 

Proszę połączyć posty.

 

Scalone. Rx

Na przyszłość - używaj opcji "zgłoś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.