Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym prosić was o radę w sprawie dosyć delikatnej. Postaram się opisać sytuację najbardziej obiektywnie jak mogę.

 

Moi rodzice mają od około 4 lat przepychają się w sprawie rozwodowej. Wszystkie ich dzieci stoją po stronie ojca - już każde z nas mieszka już poza domem oraz dysponuje jakimiś dowodami (nagrania,smsy itd) , które jasno pokazują, że matka powinna być odsunięta od prawa nad opieki nad najmłodszym synem (8 lat). Mimo tych faktów, sąd nie przydzielił ojcu prawa do wyłącznej opieki nad synem. 

 

Sprawa się w nowym roku skomplikowała. Ojciec bardzo mocno upadł na zdrowiu i czeka go co najmniej roczna rehabilitacja i ograniczenie rzecz jasna stresu do minimum.

 

Powiem wprost, że na sprawach prawnych totalnie się nie znam. Przez powyżej wspomniane wydarzenie, chyba najbardziej optymalnie byłoby jakbym postarała się o wyłączność w opiece nad bratem. Przede wszystkim z tego względu, że jestem najbardziej usamodzielnioną osobą w rodzinie, poza ojcem oczywiście. Od czasu liceum pracuje i nie wybrzydzałam jeśli chodzi o stanowiska, co było to robiłam. Oszczędności mam, stabilną pracę, mieszkanie wynajmowane pozwala na zamieszkanie nawet 2 dodatkowych osób.  Trochę obawiam się, że ze względu, na młody wiek (24) sąd może źle patrzeć na to. Ale też z drugiej strony dysponuje dowodami na to, że od 5 lat samodzielnie się utrzymuję. 

 

Nawet zakładając to, żeby walczyć o normalność dla brata muszę dysponować jeszcze większymi dowodami. Zastanawiam się nad zainstalowaniem na stałe mikrofonu, ale czy jest możliwość ściągać dane na odległość, mieszkam 200 km od domu rodzinnego. 

 

Czy na moim miejscu byście się pakowali w sprawy rodziców?

 

Czy jest jakaś szansa na to, że sąd by mi przyznał prawa do opieki? Znacie takie sytuacje? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo nastawienie bojowe nie wystarczy jeśli ma się niedopracowaną strategię.

 

Od kwestii czysto technicznej - rejestrowania rozmów na odległość, czy jest ktoś w posiadaniu wiedzy, czy jakieś urządzenie jest w stanie np. przez 2 -3 tygodnie w pamięci rejestrować dane? Jesteście w stanie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał pozyskany nielegalnie może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Jesteś osobą pełnoletnią i samodzielną, masz prawo:

- składać zeznania w sądzie, na policji lub innych organach;

- złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa lub innego czynu karalnego;

W sądach ważniejsi są świadkowie i opinie biegłych, składaj zeznania, wskazuj świadków, porusz instytucje pomocy rodzinie. Jeśli w grę wchodzi przemoc fizyczna bądź psychiczna - natychmiast zgłosić sprawę na Policję.

Sięgając po nielegalne atrybuty sama kopiesz dół pod sobą i ojcem.

 

Nie jesteśmy na Twoim miejscu, więc nikt nie powie Ci czy należy angażować się w konflikt pomiędzy rodzicami. Generalnie nie. Ale jeśli w grę wchodzi przemoc, patologia, Twoje rodzeństwo jest zaniedbywane lub co gorsza zagrożone jest jego zdrowie lub nawet życie - bezwzględnie tak.

Edytowane przez Mnemonic
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.