Skocz do zawartości

Filmy o niezapomnianym przekazie


ganador

Rekomendowane odpowiedzi

Niesłychanie rzadko film pozostawia mnie na godzinę w fotelu mimo skończonego seansu.

Wymaga od widza maksymalnego skupienia, ale odwdzięcza się ukazaniem tego czym/kim jest człowiek w obliczu podejmowanych przez siebie decyzji.

 

Mr._Nobody_(film_poster).jpg

Edytowane przez DeMasta
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Braci,

        Jeśli mogę się podzielić swoją propozycją na film o "niezapomnianym przekazie", to chciałbym polecić wszystkim film o tytule "The Man from Earth". Jest to produkcja, w której nie uraczymy efektów specjalnych, aczkolwiek sama fabuła odcisnęła na moim (wtedy jeszcze nastoletnim) życiu, bardzo duże piętno. Cała "akcja" toczy się praktycznie w jednym pomieszczeniu i polega na rozmowie grupy przyjaciół - wykładowców akademickich. Przyczyną spotkania jest wyprowadzka jednego z nich, Johna Oldman'a, który dał się poznać swoim przyjaciołom jako historyk. Nie chce on jednak podać przyczyny, dlaczego po 10 latach postanowił nagle się przeprowadzić, nie mówiąc nawet nikomu dokąd zmierza. Postawiony w krzyżowym ogniu pytań wyjawia swoim gościom życiowy sekret. Mianowicie twierdzi, że z niewiadomych mu przyczyn, nie starzeje się i żyje na ziemi od epoki Cro-Magnon. Możliwość prawdziwości owej teorii zostaje poddana analizie, przez odwiedzających go przyjaciół wśród których znajduje się m.in. geolog, biolog, teolog, psycholog. Rozmowa nabiera tempa, gdy wchodzi na tory religii, a szczególnie gdy wychodzi na jaw, że John Oldman "spotkał" podczas swojego długiego życia Jezusa Chrystusa... Reakcje obecnych w pomieszczeniu gości są skrajne. Nie chciałbym spoilerować, jednakże jak już wspominałem, film ten moim zdaniem jest genialny, stanowi skarbnicę tematów do dyskusji i wszystkim polecam go gorąco.

 

Może, któryś z Braci widział już ten film? Chętnie wysłuchałbym waszych opinii na jego temat, reakcji bohaterów na coraz to nowsze fakty podawane przez "Johna", co Wy szanowni Bracia myślicie o zaproponowanej w filmie teorii? 

 

P.S Bardzo proszę wszystkich Braci o wyrozumiałość. Jest to mój pierwszy wpis na forum ( po przywitaniu się rzecz jasna), a ja jestem jeszcze sierściuchem-kotem na forum. Pozdro!

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mateusz z Jeżyc napisał:

Postawiony w krzyżowym ogniu pytań wyjawia swoim gościom życiowy sekret. Mianowicie twierdzi, że z niewiadomych mu przyczyn, nie starzeje się i żyje na ziemi od epoki Cro-Magnon. Możliwość prawdziwości owej teorii zostaje poddana analizie, przez odwiedzających go przyjaciół wśród których znajduje się m.in. geolog, biolog, teolog, psycholog. Rozmowa nabiera tempa, gdy wchodzi na tory religii, a szczególnie gdy wychodzi na jaw, że John Oldman "spotkał" podczas swojego długiego życia Jezusa Chrystusa... Reakcje obecnych w pomieszczeniu gości są skrajne.

Brzmi zajebiście. Nigdy o tym nie słyszałem. Na pewno obejrzę jak będę miał więcej czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam film oparty na autentycznych wydarzeniach pt. "Orp Orzeł". Kręcony ponad pół wieku temu, lecz tak czy siak według mnie to najlepszy polski film wojenny.

Kto jeszcze nie zna historii tego okrętu podwodnego to polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 gniewnych ludzi. 

 

Świetny film, gdzie zbiera się grupa mężczyzn w trakcie rozprawy sądowej, aby zadecydować czy oskarżony jest winny. 

 

Zajebista analiza, starcie różnych typów osobowości, spojrzenie z różnych perspektyw na jedną sprawę. 

 

Film jak dla mnie petarda, mimo, że polega na gadaninie w pokoju. Polecam, jak ktoś jeszcze nie widział. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Fajny temat :)

Ja to widzę tak:

 

Przemiany u mężczyzny w obliczu samotności i codziennej walki o przetrwanie oraz rezygnacja z miłości .

 

 

Zasady i wartości niezmienne od lat oraz zgorzkniałość spowodowana doświadczeniami z wojny.

To takie przykłady pierwsze z brzegu :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Moje trzy typy to:

 

Good Will Hunting/Buntownik z Wyboru - Matt Damon jako niepozorny geniusz i Robin Williams jako leczący go psychiatra. Wspaniałe sceny z udziałem tej dwójki.

 

American History X/Więzień Nienawiści - dawniej fanatyczny neonazista wychodzi z więzienia. Próbuje przekonać młodszego brata by nie szedł w jego ślady. W rolach głównych Edward Norton i Edward Furlong.

 

In the Name of the Father/W Imię Ojca - młody Irlandczyk wraz z ojcem trafiają do więzienia, skazani za zamach bombowy. W walce o wolność pomaga im prawniczka grana przez Emmę Thompson. W roli głównej Daniel Day-Lewis. Klimatyczny film pokazujący Anglię lat 70-tych, w tym IRA i dzieci kwiaty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 16.02.2017 o 23:31, Mateusz z Jeżyc napisał:

Może, któryś z Braci widział już ten film? Chętnie wysłuchałbym waszych opinii na jego temat, reakcji bohaterów na coraz to nowsze fakty podawane przez "Johna", co Wy szanowni Bracia myślicie o zaproponowanej w filmie teorii?

Właśnie obejrzałem ten film... robi wrażenie :)

Od razu skojarzyła mi się ta książka https://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046598/jean_d_ormesson_historia_zyda_wiecznego_tulacza,343105.html

Zastanawiam się jakie ja bym zadał pytania gdybym spotkał takiego gościa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.