Skocz do zawartości

Filmy o niezapomnianym przekazie


ganador

Rekomendowane odpowiedzi

Film nakręcony prawie 30 lat temu, prawdopodobnie jeden z pierwszych jaki oglądałem za młodu, który zrobił na mnie piorunujące wrażenie  każąc zastanowić się nad tym co tak naprawdę dzieje się wokół mnie. Z dzisiejszego punktu widzenia przypomina trochę kino klasy "B" ale jak dla mnie to klasyk gatunku :)

No i na końcu oczywiście akcent aby nie ufać kobiecie bo wbije Ci przysłowiowy nóż w plecy.

 

Oni żyją / They Live (1988)

https://www.cda.pl/video/7017041b?wersja=720p

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

MAGNAT  Reżyser: Filip Bajon Muzyka: Jerzy Satanowski Rok produkcji: 1986r.

 

Saga rodu arystokratów niemieckich żyjących na kresach zachodnich, pokazana na tle przełomowych wydarzeń dziejowych. Scenariusz powstał na podstawie historycznych przekazów związanych z rodem książąt pszczyńskich von Pless. Miłość, zdrada, walka o zachowanie rodowej fortuny i pozycji, dramaty i skandale oraz wzajemne relacje polsko-niemieckie i doniosłe wydarzenia dziejowe odciskające swoje piętno na losach jednostek tworzą fabułę filmu.

 

POZNAŃ '56  Reżyser: Filip Bajon 

Film ukazuje doniosłe i tragiczne dzieje poznańskiego powstania w 1956 roku. Pamięć reżysera, który w tym czasie był dziewięcioletnim chłopcem, stanowi jedyną kanwę scenariusza. Głównymi bohaterami czarno-białego filmu są dwaj chłopcy w wieku dziesięciu i dwunastu lat. Z ich perspektywy widz śledzi rozwój wydarzeń. 

 

 

Umarli rzucają cień (1978)

Sensacyjny dramat psychologiczny, dotyczący działalności Gwardii Ludowej na Śląsku, przedstawia od strony ludzkich charakterów i postaw historię prowokacji agentów gestapo, przenikających w szeregi podziemia. Mały, już po zakończeniu wojny, stara się odnaleźć i wymierzyć sprawiedliwość tym, którzy w czasie okupacji byli prowokatorami, współpracowali z Gestapo i winni są śmierci wielu członków podziemnej PPR na Śląsku

 

 

 

Edytowane przez Les
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.