Skocz do zawartości

Szwedzkie,Duńskie,Norweskie -Seriale


Voqlsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,wątek o serialach szwedzkich,duńskich,norweskich :

@Mordimer na czacie zapodał link http://kobieta.wp.pl/milosc-po-szwedzku-czyli-co-poszlo-nie-tak-w-kraju-singli-6088984781796481a   jeżeli ktoś chciałby "liznąć"  zobaczyć jak zachowują się kobiety w tamtych krajach to może obejrzeć  te filmy, oczywiście będzie to tylko jakiś ułamek/promil tego co jest w tych krajach.  A dwa są to dobre seriale, z powolną czasem bardzo powolną akcją(flaki z olejem),bez super efektów, jednak ciekawie przedstawiają "relacje" miedzy ludzkie ,styl życia  i "niezależność" nordyckich kobiet.

 

Broen 

 

Livvagtyrne:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o połączenie wątków

 

Mój kumpel mieszkał kilka lat w Szwecji ,chodził tam też do szkoły  . Opisywał głupie zdarzenie ,ktoś namalował/napisał flamastrem na jego szafce szkolnej tekst. Kolega  odpisał ,że jeszcze raz ta osoba to zrobi dostanie w mordę/zęby ....  po godzinie czy dwóch w szkole POLICAJ dywanik u dyrektorki odnotowany w szkolnym dzienniczku uwag  i pogadanka z psychologiem  ,wspólne przeprosiny z tym gościem . 

       Klasa  czy grupa też jakoś była średnio do niego nastawiona po tym zajściu, kumpel im tłumaczył że w PL takie sprawy rozwiązuje się prywatnie a nie cały aparat administracyjny zaangażowany. 

 

W tych serialach ale także  z opowieści kumpla wynikało że część Szwedzów zachowuje się jak ”kalkulatory -ludzie roboty” niema emocji tylko przeliczanie czy to się opłaca, planowanie ,brak spontaniczności ,mają emocje ale bardzo „stłamszone”  reagują  na w artykule od  Mordimera  kobieta pisze:  

 

„Magdalena: Zapytałam mojego chłopaka, Szweda, czy zauważa jakieś różnice między Polkami a Szwedkami. Odpowiedział, że są bardziej egoistyczne. Mojego faceta najbardziej zaskoczyło we mnie, że nie jestem skoncentrowana na sobie w przeciwieństwie do Szwedek, z którymi się spotykał. Zaskoczeniem było dla niego to, że chodzimy za rękę i faktycznie tu pary chodzą raczej obok siebie. Nawet jak idą razem na imprezę, to tak naprawdę idą osobno – ona przychodzi ze swoimi znajomymi, on ze swoimi i spotykają się w przelocie. Dziwi go także, że wstaję rano i przygotowuję mu śniadanie przed wyjściem do pracy, nawet jeśli sama mam na późniejszą godzinę. Twierdzi, że Szwedka by tego nie zrobiła, ale ja nie robię tego z poświęcenia, tylko dlatego, że chcę zrobić dla niego coś miłego. Kiedyś mieliśmy taką sytuację, że to on zrobił coś dla mnie i zaraz podkreślił, że będę musiała się mu odwdzięczyć. Dla mnie to naturalne, że ludzie coś dla siebie robią, ale tutaj nie. Nawet przyjaciele wymieniają się „usługami”. Np. ja podwiozę cię do domu, ale ty za to musisz mi zapłacić albo oddać inna przysługę. Bardzo tego pilnują.”
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ich poprawność polityczna i nadmierny socjal zrobił z nich nieczułych, bezmyślnych i leniwych cyborgów. A te paskudne Szwedki też swoje wysokie wymagania wobec mężczyzn mają. Daje im dwie dekady i witaj kalifacie północy.

c1d5cdef66dc47f2d5cf873d9d90a040.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie podeszła seria Instynkt wilka - Varg Veum - Bitre blomster.

Prywatny detektyw, Varg Veum, rozwiązuje zagadki, trochę powoli, w spokojnym świecie skandynawii.

Kryminał inny, jak te z juesej.

Przypomina klimatem dziewczynę z tatuażem.

 

Edytowane przez kootas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolejny bardzo dobry serial Norweski - "Okkupert" Okupowani (jest z lektorem) , opis: Niedaleka przyszłość -20-30lat Norwegia buduje nowy typ elektrowni "Tor-ową" która zaspokoi całą Norwegię  w energię  , przy okazji premier ogłasza koniec wydobycia ropy i gazu! .W planach są następne elektrownie , które zaspokoiły by UE i Rosję . Na platformach i w kraju pojawiają się "zielone ludziki"  !

 

https://www.youtube.com/watch?v=yfqRRHaFyJg

 

Ciekawy geo-polityczny serial! Pokazujący ,że każde państwo które "wyrwie" się z użytkowania ropy/czy gazu będzie miało kłopoty ze strony sąsiadów ;) 

 

Polecam!

Edytowane przez Voqlsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.