Skocz do zawartości

Trump zaostrza przepisy wizowe wobec Polaków


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia. Trump w czasie kampani prezydenckiej obiecywał Polakom zniesienie wiz do USA i nawet zrobił specjalne spotkanie z Polonia amerykańską, a tu po czasie się jednak okazuje że Trump to zwykły kłamca i zamiast znieść wizy - zaostrzył przepisy wizowe. Ja wiem że decyzja w sprawie wiz nie jest zależna od prezydenta USA a od Kongresu i Senatu. Jednak obecnie Republikanie mają większość w kongresie i senacie więc Trump mógłby chociaż zaproponować taki pomysł a jednak tego nie zrobił.

Link do artykułu na ten temat ---> http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/trump-zaostrza-przepisy-wizowe-takze-dla-polakow/0bnwv7p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, lata mi to koło pędzla, czy zniesie, czy też nie. Wyrobienie wizy do Stanów nie jest problemem, a gdyby znieśli wizy, zwłaszcza w latach 90-tych, mielibyśmy teraz mniej niż 35 mln ludzi. Poza tym Stany są teraz atrakcyjne jedynie dla specjalistów, a nie dla wszystkich jak kiedyś ludzie jechali do Chicago zrywać azbest. Poza tym dla samych Stanów te przepisy są dobre, bo będą mieć mnie szamba u siebie z całego świata. UE zaprasza wszystkich i jest, to co jest. A to, że Trump obiecał.... Tusk obiecywał Irlandię a Wałęsa Japonię, więc...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... te wizy to taki chuj troche. Ludzie lataja tam żeby a) spedzić milo wakacje b ) zostać na stałe na nielegalu c ) posiedzieć troche z rodziną

Jeżeli ktoś będzie chciał tam zostać to albo zielona karta (na którą niemiłosiernie czekam) albo nielegal i tyle. To czy tam sie cos zmieni... przeciez kazdy dobrze wiedział- wizy były, są i będą. Zwłaszcza teraz gdy Trump bierze cały stan za morde bo jak kolega wyżej wspomniał, troche tego szamba sie tam nazbierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, manygguh said:

Szczerze mówiąc, lata mi to koło pędzla, czy zniesie, czy też nie. Wyrobienie wizy do Stanów nie jest problemem, a gdyby znieśli wizy, zwłaszcza w latach 90-tych, mielibyśmy teraz mniej niż 35 mln ludzi. Poza tym Stany są teraz atrakcyjne jedynie dla specjalistów, a nie dla wszystkich jak kiedyś ludzie jechali do Chicago zrywać azbest. Poza tym dla samych Stanów te przepisy są dobre, bo będą mieć mnie szamba u siebie z całego świata. UE zaprasza wszystkich i jest, to co jest. A to, że Trump obiecał.... Tusk obiecywał Irlandię a Wałęsa Japonię, więc...

 

Pełna zgoda. Mam wizę. W USA byłem raz. Jak będę miał potrzebę to pojadę sobie na jakieś kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia do NY, bo zawsze chciałem. Mało kto zwraca uwagę na jeden istotny fakt. Ruch bezwizowy nie oznacza, że automatycznie turysta zostanie do USA wpuszczony. Jest wiele przypadków, że na lotnisku urzędnik decyduje o tym czy kogoś wpuścić czy nie czyli robi to, co w przypadku posiadaczy wiz weryfikuje się w konsulacie. Pozytywne w tym przypadku jest jedynie to, że na wielu europejskich lotniskach weryfikacja odbywa się właśnie w miejscu wylotu, co oszczędza przykrej niespodzianki po spędzeniu kilkunastu godzin w samolocie.

 

Inna zupełnie sprawa to względy prestiżowe. Szczerze mówiąc nie wierzę, że prawdziwą przyczyną problemów w zniesieniu wiz jest liczba odmów, która przekracza jakiś tam próg. Od znajomego, który jest blisko tych spraw wiem, że chodzi raczej o niechęć pewnych środowisk do Polski oraz żądanie tych samych środowisk wypłacenia im kilku miliardów dolarów. Jak na jednego z najwiernieszych sojuszników USA to jesteśmy więc traktowani "per noga" i wciąż jesteśmy zakładnikami historii.

 

Gdybym było ministrem spraw zagranicznych to powiedziałbym, że temat wiz zamykamy. Chcecie nas tak traktować, to proszę, nam to wali. To nawet lepiej bo turyści pojadą zamiast do USA do Hiszpanii, Włoch czy Francji, wolimy wspierać kasą naszych europejskich sąsiadów. A przy najbliższej okazji sprzedać jakiegoś prztyczka w nos...Ale jeśli polityka zagraniczna to robienie każdemu laski jak mawia nasz geniusz dyplomacji to i tak nikt mnie nie posłucha.

Edytowane przez Kleofas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, qbacki napisał:

wprowadzamy wizy dla USA. To byłby strza

Po co? Żeby dokopać prostym Amerykanom (zwłaszcza z polskimi korzeniami)? Czy to sprawi, że coś się zmieni? Niech mają ruch bezwizowy i przyjeżdżają do Polski i zostawiają pieniądze. 

 

20 minut temu, Kleofas napisał:

Od znajomego, który jest blisko tych spraw wiem, że chodzi raczej o niechęć pewnych środowisk do Polski oraz żądanie tych samych środowisk wypłacenia im kilku miliardów dolarów. Jak na jednego z najwiernieszych sojuszników USA to jesteśmy więc traktowani "per noga" i wciąż jesteśmy zakładnikami historii.

Rzeczywiście. Logicznie nie ma żadnych uzasadnień dla wiz. Wręcz przeciwnie, Polonia Amerykańska zabiega o to już od dawna, a nic się nie dzieje. Może właśnie to jest przyczyną:

 

Cytuj

 "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym." Israel Singer Dnia 19 kwietnia 1996r. na Swiatowym Kongresie Żydów

 

Z tego by wynikało, że zniesienie wiz jest mało prawdopodobne oraz że akcje typu ,, Polskie obozy śmierci", ,,Polacy mordowali Żydów..." w największych mediach będą trwać bez końca. Po prostu trzeba wiedzieć kto za tym stoi, a nie obrażać się na polityków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, qbacki said:

Tej sytuacji politycznej i ogolnie stosunkow też nie ma za bardzo sensu poruszać bo każdy wie jak to jest. Jesteśmy poniżani a jeszcze gdzieś tam o coś prosimy.

Jedyna słuszna decyzja w tej sytuacji to: wprowadzamy wizy dla USA. To byłby strzał.

 

To technicznie trudne do wykonania. Jesteśmy częścią Schengen i UE, nie bardzo wiem jak miałoby wyglądać egzekwowanie tego obowiązku.Raczej jeśli już to załatwianie sprawy jako UE a nie osobno jako Polska. Musimy się nauczyć korzystać z tego, że jesteśmy częścią dużego bloku państw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, manygguh napisał:

mielibyśmy teraz mniej niż 35 mln ludzi.

W Polsce to tak powinno być z 12 mln ludzi, gdzie 2 mln powinno pracować w zbrojeniówce, kolejne 2 mln powinno być pod bronią. 4 mln powinno się uczyć albo do bycia pod bronią albo do pracy w zbrojeniówce a ostatnie 4 mln mogłoby być na emeryturze. :D Czy coś pojebałem?

 

Godzinę temu, Kleofas napisał:

 przed Świętami Bożego Narodzenia do NY

NYC serio robi wrażenie. Byłem w podróży przedrozwodowej z EX w czerwcu 2016 - uroczo. Ceny rozkurwiają wszystkie karty kredytowe. Ich POSy zbliżeniowo bez PIN łykają transakcję po 100 USD. Nie wiem jak to możliwe. :D Litrowa woda mineralna 6 USD. Obiad na Mahattanie w byle jakiej knajpie bez szaleństw 100 USD, godzina parkingu strzeżonego 25 USD. Ale nie wiem, czy na sylwestra nie wybiorę się na Time Square, bo tego miejsca nie ogarniam, ale ma swój wyjątkowy urok. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grzenio napisał:

W Polsce to tak powinno być z 12 mln ludzi, gdzie 2 mln powinno pracować w zbrojeniówce, kolejne 2 mln powinno być pod bronią. 4 mln powinno się uczyć albo do bycia pod bronią albo do pracy w zbrojeniówce a ostatnie 4 mln mogłoby być na emeryturze. :D Czy coś pojebałem?

I zmienić nazwę państwa z 'Polska' na 'Republika WSI'

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzenio napisał:

W Polsce to tak powinno być z 12 mln ludzi, gdzie 2 mln powinno pracować w zbrojeniówce, kolejne 2 mln powinno być pod bronią. 4 mln powinno się uczyć albo do bycia pod bronią albo do pracy w zbrojeniówce a ostatnie 4 mln mogłoby być na emeryturze. :D Czy coś pojebałem?

Mi się skojarzyło z planem Hitlera w Min Kampf, który był dla nas przygotowany, tyle że bez ludzi, którzy by się uczyli. Emerytów by nie było, bo nikt by tyle nie dożył. A tak zgadza się sporo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.