Skocz do zawartości

Bracia Samcy w pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

Średnio co drugi dzień w pracy mam luźniejszy tzn wyrabiam się z robotą i przez 2-3 h się nudzę, często zostaję sam w biurze. Pomyślałem żeby poczytać w tym czasie forum na swoim telefonie (telefon na windowsie) podłączając się do firmowego wifi. Czy da się to zrobić nie pozostawiając w sieci śladu? Nie chciałbym żeby szefostwo zobaczyło czym się interesuję ;)

Od razu uprzedzam pytania o identyfikację telefonu, na 100% będą wiedzieli że to ja bo jestem w naszym wąskim gronie jedynym młodym mężczyzną. Chodzi o to żeby nie wiedzieli co przeglądam. Korci mnie żeby spożytkować ten czas :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mosze Red napisał:

W pracy to się pracuje, a jak nie ma nic do zrobienia to się dokształca w dziedzinach związanych z pracą ;) 

 

To prawda, co ciekawe ja na państwowym teraz mam dużo większy zapierdziel niż kiedyś w korporacji.

Dlatego w robocie prawie nie wchodzę dla przyjemności do internetu. 

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rewter2 napisał:

Jakiś serwer typu: https://www.proxysite.com/pl/

Your IP Address Is:

137.74.154.144

City:Roubaix

State:Nord-Pas-de-Calais

Country:FR

ISP:OVH SAS

 

działa, bo jestem w Hiszpanii

 

Ale lepiej sobie w domu postawić VPN na dowolnym klocku z linux. Tylko na routerze poustawiać porty. Trochę zabawy jest.

Edytowane przez Grzenio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest wiele.

 

1. Możesz ściągnąć TorBrowsera (https://www.torproject.org/projects/torbrowser.html.en), wypakowujesz włączasz zmodyfikowaną przeglądarkę i już serfujesz przez TORa. Do przeglądania forum wystarczy.

2. Możesz użyć proxy polecanego powyżej

3. Mozilla ma socks proxy, można w domu postawić Raspberry Pi i łączyć się do niego za pomocą socks proxy.

3. Możesz użyć VPN'a

 

W domu możesz coś stawiać jak masz publiczne zewnętrzne IP.

Edytowane przez Roark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VPN dziala bo ja tak czytam forum czasem. Angole kurwy blokuja nawet cale portale, jesli sie pojawi slowo "sex" a wszystko po to zeby wyludzic twoje dane osobiste. Tylko to troche mija sie z celem, bo nie chcesz wzbudac zadnych podejzen jednoczesnie logujac sie do sieci firmowej jako Jose z Meksyku. Cos tak srednio troche. Swoja droga chlopaki maja racje - net nie kosztuje duzo na komorki.

Zawsze mozesz sie dowiedziec czy twoje biuro/firma ma informatykow, ktorzy sprawdzaja takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOR jest dobry ale będzie bardzo wolny.

 

Jest rozwiązanie bardzo wygodne ale:

- kosztuje 4zł / miesiac

- dość skomplikowana instalacja ale robisz ją raz

 

Zalety: masz prywatne proxy, pozwala ci bezpiecznie korzystać z internetu w nie zaufanej sieci np. hotel.

 

Szczegółowy opis jak to postawić jest tu:

Jeśli masz jako taką wiedze z IT to polecam drogę samodzielnej konfiguracji i swojego serwera. Serwer za 4zł/miesiąc jest słaby ale wystarczy.

 

https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/twoj-darmowy-prywatny-i-samodzielnie-skonfigurowany-serwer-vpn/

 

 

PS. zarówno wariant proxsy jak i VPN ma taką wadę ze firma będzie wiedziała ze "coś robisz" ale nie będą wiedzieć co. Mozę to zwrócić ich uwagę na ciebie.

Edytowane przez RRRR_WWWW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam vpn w operze jest bardzo dobry.

 

Wprawdzie jest tylko 5 lokalizacji, ale nie ma miesięcznego limitu transferu danych jak w innych darmowych rozwiązaniach.

 

Na dodatek jest to szybki vpn, nawet w porównaniu do komercyjnych rozwiązań tego typu. Można oglądać filmy w 720p na yt, przy 1080 p już przycina, czyli lejek jest i tak dość szeroki. 

 

Otwieracie okno prywatne + włączacie vpn i gotowe.

 

Warto nadmienić, że zamiast wybierania lokalizacji można ustawić opcję "najlepsza lokalizacja" owocuje to tym, że lokalizacja jest wybierana w oparciu o natężenie ruchu, tj. łączy taką drogą aby transfer był jak najszybszy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.