Skocz do zawartości

Antyvirus i nawigacja dla srajfona


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Co do navi to sam używam apki Yanosik'a. Jest przy tym bieżące info o wypadkach, łapankach i radarach. Co więcej userzy mogą zgłaszać zdarzenia drogowe. Mnie bardzo pasuje, choć ja w sumie mało jeżdżę.

W kwestii antywira, oficjalnie iOS'owi nic nie grozi. Apple pousuwało (ponoć, bo nie sprawdzam nawet) z AppStore aplikacje "antywirusowe" argumentując że powodują mylne wyobrażenie jakoby iOS nie był bezpieczny. Moja przygoda z iOS to ładnych parę lat - raczej nigdy nie złapałem żadnego syfa ani moje nagie fotki do sieci nie wyciekły ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam maps.me oraz Google Maps. Obie te aplikacje umożliwiają pracę w trybie offline. Z tym że musimy wpierw ściągnąć dany fragment mapy. Przydatne za granicą bo nie musimy płacić za roaming. Co ciekawe Google Maps nie działa w trybie offline w niektórych krajach, pewnie chodzi o jakieś regulacje prawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedlem na wikipedie.

"iPhone działa na systemie operacyjnym Apple iOS, bazujący na rdzeniu Mac OS X 10.5"

 

MAC OS to linux, jakby nie liczyc rzezbie w MAC-ach od roku wiec wiem.

Android to tez linux choc jest bardzo zmodyfikowany ale to oczywiste, ma robic inne rzeczy niz system na komputerze.

Nikt nie szuka antywirusa na linuxa, na nim sa inne pulapki.

Nawigacja - kazdy lubi swoja albo ja zmienia.

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Sorry ale google maps to szajs totalny - nie ma żadnych innych dróg fizycznie narysowanych po za drogowymi (więc opcje oferowane przez google jak trasa rowerowa czy piesza tracą sens), zdarzają się pomyłki w numeracji i to w ich własnym kraju, w polsce często drogi rozmijają się o kilometr od rzeczywistej lokalizacji.

 

Tylko Osmand. Ale ta dla IOS jest nieco zaniedbana więc nie dla psa ;)

 

Ogólnie OpenStreetMap to najlepsze mapy na rynku, DARMOWE i edytowane przez wolontariuszy jak wikipedia, zwłaszcza zagraniczne. Wadą jest to że jak chce się pomieścić np. całą europę to trzeba mieć kartę ostatnio nawet do 64 GB - cena dokładności map. A moje słowa w każdej chwili mogą się zdeaktualizować, wystarczy wejść na geofabrik.

 

ps. dlaczego tego srajfona jeszcze nie sprzedałeś?

Edytowane przez SnqGrqDs1A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.