Skocz do zawartości

Jaką witaminę wybrać i kupić?


nefi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa.

Mam parę pytań.

Jakie witaminy polecacie brać na co dzień?

Czy takie combo jest dobre? Witamina c + d3 + k2 + omega 3, czy może c + omega 3 ? Inna opcja?

Jakie produkty polecacie kupić?

 

Dziękuję z góry za poświęcony mi czas.

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamina C nadal dyskusyjna, ale jeżeli zażywasz to automatycznie spożywaj więcej wody, by zanadto nie wytrącały się kamienie w nerkach (tak pisząc bardzo skrótowo). Witamina D3 jak najbardziej jesienią, zimą i wczesną wiosną. Lato można raczej odpuścić, chyba że nie jesteś zwolennikiem słońca i celowo utrzymujesz kolor skóry syna młynarza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Vitalpak z KFD. Są to witaminy i minerały rozpuszczalne w wodzie. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach polecam stosować ostrożniej ponieważ zbyt duża ich ilość może przynieść efekt odwrotny od oczekiwanego. Nie zapomnij także o zbilansowanej diecie która jest podstawą dobrego samopoczucia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam zapoznać się z opiniami Zięby, na YT masz dużo wywiadów z nim, warto go posłuchać. 

Osobiście stosuję d3 oraz k2 osobno w tabletkach firmy Now Foods. 

We wszelkiej maści combo, gdzie wystarczy jedna tabletka i po problemie nie wierzę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem strasznym anemikiem, nie wierzyłem że branie witamin cokolwiek pomoże. Ale dużo czytałem na ten temat, wprowadzałem w życie i teraz wyniki badać mam lepsze niż kiedykolwiek. Czy pomogło branie witamin? Moim zdaniem na pewno tak. Ale każdą witaminę trzeba brać osobno. Wszelkie multiwitaminy mają zbyt małe dawki, nawet jeśli na ulotce pisze że zaspokajają 100% dziennego zapotrzebowania. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Pyrrus napisał:

Kiedyś byłem strasznym anemikiem, nie wierzyłem że branie witamin cokolwiek pomoże. Ale dużo czytałem na ten temat, wprowadzałem w życie i teraz wyniki badać mam lepsze niż kiedykolwiek. Czy pomogło branie witamin? Moim zdaniem na pewno tak. Ale każdą witaminę trzeba brać osobno. Wszelkie multiwitaminy mają zbyt małe dawki, nawet jeśli na ulotce pisze że zaspokajają 100% dziennego zapotrzebowania. 

 

A zmiana jedzenia by nie pomogła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pyrrus napisał:

Pewnie by pomogła, ale trudno byłoby mi każdego dnia przygotować i jeść pełnowartościowe posiłki. 

Czyli jak wygląda Twój dzień kiedy są niepełnowartościowe posiłki? W sensie co jesz. 

Edytowane przez radeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.