Skocz do zawartości

Bieganie - urazy


marios27

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano bracia :)

Dzisiaj wziąłem udział w  V edycji Biegu Tropem Wilczym w Warszawie na dystansie 5km. Tydzień temu na Biegu Wedla 9 km przebiegłem. W obu doznałem lekkich urazów mięśnia dwugłowego uda naciągnąłem a dzisiaj coś strzeliło mi w prawej łydce. Narzekam też na lewą łydkę (ten sam problem co z prawą) Rozgrzewkę robię, rozciąganie też. Po porzednim biegu tydzień odpuściłem na regeneracje i leczenia dwugłowego uda ale to tak to trenuje 2 razy w tyg po 10km plus siłownia i kalistenika. Pewne jest że złoże wizytę u lekarza żeby dowiedzieć się co i jak bo od dłuższego czasu mam z tym problem. Miał ktoś coś takiego lub orientuje się jakie błędy popełniam? Może złe obuwie, ćwiczenia czy technika biegu?

Pozdro  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marios27 napisał:

Zwykłe

 

To masz odpowiedź skąd urazy !!! Za takie coś to ci się mocny opierdziel należy. Jeżeli chcesz dalej biegać musisz kupić buty do biegania z amortyzacją, poczytaj o tym. To częsty błąd początkujących, jak widzę takich/takie na treningu zawsze zwracam im na to uwagę. 

 

 

Jakbyś miał pytania, pisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marios27 napisał:

@Conrad Właśnie o to biega że cenowo nie jestem w stanie sprostać żeby zakupić jakieś konkretne obuwie

 

Ortopedom zostawisz więcej w tej sytuacji. Nie musisz kupować butów drogich, poczytaj w necie o tanich butach do biegania z amortyzacją. Powinni być w Twoim zasiegu. Sam nie kupuje butów z górnej półki, często w przecenach. Trzeba też pamietac, że obuwie ma swój przebieg, po którym trzeba kupić następne, pomimo, że stare wyglądają jak nowe. Ja treningowki zmieniam co 850km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do treningu używam buty "biegówki" firmy nike kupiłem na allegro za 130 złotych i bardzo dobrze się sprawują ! Mam już je 3 lata, trochę już się podeszwa starła od boksu ale naprawdę można kupić dobre obuwie do treningu za niską cenę. Również w tych butach biegam i nie odczuwam żadnym dolegliwości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.