Skocz do zawartości

Oliwka magnezowa - próbował ktoś?


Salsero

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem u siebie niedobory magnezu i postanowiłem go suplementować. Niestety ten z tabletek jest słabo przyswajalny. Znalazłem info, że znacznie lepiej przyswaja się przez skórę, np. w postaci oliwki magnezowej. Niestety brak opinii o skuteczności tej suplementacji. Pokazują się filmiki jak to zrobić zamiast opinii. Czy ktoś tego próbował?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie odczuwam braków, więc nie suplementuję, ale kumpela ma niedobory bo z pewnych względów nie przyswaja w ogóle Mg pokarmowo. Zresztą i tak twierdzi że łykanie supli Mg jest bez sensu (koszty+słabe wchłanianie). Kupuje sobie właśnie chlorek magnezu, robi roztwór wodny, pakuje do atomizera i opryskuje nogi. Zadowolona z efektów.

 

Można też ponoć używać tego jako dezodorantu pod pachy, bo to jest silnie bakteriobójcze, przy tym taniocha, nie zatyka porów, nie brudzi ciuchów, nie masz żadnej dziwnej chemii w tym itp. Sam sobie taki spreparuję przy jakiejś okazji. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak Rnext. Używam oliwki magnezowej własnej roboty od 2 lat. Zapomniałem co to syfiaste antyperspiranty. Na naprawdę hardcorowe sytuacje polecam najpierw oliwkę magnezową i potem na tą mokrą pachę posmarować kryształem ałunu. Ale to jak ktoś biega albo ma w planach duży wysiłek fizyczny. Na codzień wystarczy oliwka.

 

Salsero kup sobie kilo chlorku - https://www.google.pl/search?q=chlorek+magnezu+sześciowodny&oq=chlorek+magnezu+sześciowodny&aqs=chrome..69i57.5984j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Zrób oliwkę pod pachę i mocz nogi w wodzie z chlorkiem magnezu. Powinno pomóc. Jak lubisz to polecam też surowe ziarna kakao.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja od kilku lat używam chlorku magnezu i doustnie i do smarowania. Nie wiem jak wchłanialność bo jakichś niedoborów nie mam, ale największy plus że pod pachami nie capi :D . Nawet jak pot leci spod pach to i tak nie ma nieprzyjemnego zapachu. Chlorek magnezu nie jest bakteriobójczy tylko bakteriostatyczny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszła baba na zakupy pyta się co mi kupić, mówię: wodę destylowaną. Kupiła w aptece "wodę do wstrzykiwań fresenius" opis: rozpuszczalnik do sporządzania leków parenteralnych :blink::wacko: Da się tego użyć?

 

Nie mam szklanej butelki z rozpylaczem, czy można "po chłopsku" nalać na dłoń i pod pachę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Brat Jan napisał:

wodę do wstrzykiwań fresenius

Wiele wskazuje że jest to woda z RO (osmoza) czyli jak destylowana, więc jak najbardziej.

 

41 minut temu, Brat Jan napisał:

czy można "po chłopsku" nalać na dłoń i pod pachę

Można, większe straty na chlapaniu, ale to jest taka taniocha, że szkoda zawracania gitary. Ja akurat atomizer miałem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.