Skocz do zawartości

Sugestie w sprawie zakupu zegarka


pioben

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Jako że temat w dziale gadżety to chciałem zapytać o zegarki z nietypowymi dodatkowymi funkcjami typu np. termometr, czymś czym można by zaskoczyć.

Wyświetlacz czasu mamy w autach, w komórkach więc zegarek obecnie to: 1) droga biżuteria, 2) do użytku sportowego 3) gadżet z nietypowymi funkcjami.

Co sądzicie o tym 3 przeznaczeniu zegarka?

Jakieś typy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 rok później...

Aktualnie przymierzam się do zakupu pierwszego automatycznego zegarka i chciałbym aby był to przemyślany wybór. Nie muszę się spieszyć, dałem sobie na poszukiwanie jakieś pól roku. Budżet jest dość plynny, mogę dać nawet  2 k, może trochę więcej jesli coś się trafi porządnego. 

Wiem, ze na pewno musi być to automat.

Podoba mi się kilka modeli polskiej marki Xicorr:

https://shop.xicorr.com/

czy ktos może coś napisać na ich temat? 

small_mistral-ny-1000-01.png?lm=16262603

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robert_m Za 2k jest wiele o wiele fajniejszych zegarków niż Xicor.

Moje propozycje:

1. https://www.zegarek.net/zegarki/seiko/sports_automat.html

2. Orient Bambino

3. https://timeandmore.pl/marki/d1milano

4. Tissot PRX kwarc

5. Bulova Lunar Pilot

https://teddybaldassarre.com/blogs/watches/best-watches-under-500  - tu masz dużo polecajek

 

Jak chcesz trochę wyjść po za budżet to bardzo polecam Tissot's PRX w automacie szczególnie w tych kolorystykach:

https://www.zegarek.net/zegarki-tissot/zegarek-t137.407.11.041.00

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Tissot-PRX-40-Ice-Blue-Powermatic-80-T137.407.11.351.00-T1374071135100/22631?gclid=EAIaIQobChMI46nbwrjj_wIVUZR3Ch2HWQ-OEAQYASABEgIhpPD_BwE

Polecam zobaczenie na żywo, IceBlue wygląda wręcz zjawiskowo szczególnie za takie pieniądze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robert_m Xicorr to średnia marka. Z tego co wiem produkowana w Chinach i podpisywana w Polsce.

 

Kolega wyżej dobrze napisał. Jeśli chodzi o budżetowe marki do ogarnięcia to najpierw wybierz sobie jaki to ma być typ zegarka automatycznego. Czy garniturowiec, pilot, diver czy może coś szpanerskiego płynącego złotem, czy bardziej minimalistyczna, stonowana elegancja. Pierwsze kryterium wyboru zegarka za jakieś pieniądze, to musi Ci się podobać teraz i za miesiąc. Nie kupuj byle czego bo fajnie błysnęło w gablotce.

 

Zatem konkrety:

https://www.chrono24.com - Zegarki nowe i używane, wybór taki, że głowa mała. Można sortować według wielu cech, także polecam poprzeglądać. Nawet jeśli nie kupisz stamtąd, to zapoznasz się z cenami i wieloma zegarkami.

 

Fajne marki, które mają wiele w ofercie:

Seiko, Orient, Citizen. Japońskie marki, przystępne cenowo i wszystko dostaniesz.

 

Mikrobrandy warte uwagi (mniejszy wybór, ale lepszy stosunek ceny do jakości, inne materiały):

Zelos, Steinhart, Davosa, Stowa (droższe), Islander i wiele innych.

 

Ogólnie jeśli byś zwiększył budżet do powiedzmy 10k to otwiera się duuużo więcej opcji. Orisy, Squale, Doxy, Omegi, Zodiac, Zenith, jest w czym wybierać. Tu są głównie szwajcary.

 

No i zawsze możesz nosić podjebkę czegoś sławnego za grosze, zazwyczaj projekty Rolexa sygnowane logiem innej marki, gdzie króluje Pagani Design. Po takich zegarkach nie spodziewamy się za wiele, ma się wydawać że to drogi sikor jak się patrzy z daleka. Dobre do klubu xD

 

Unikaj marek modowych, typu Hugo Boss, jakieś Gucci, Diesel, Lacrosse. Mi się na przykład podoba Zeppelin z modowych, ale to się niestety przepłaca mocno, a niewiele modeli jest w automacie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czarnego orienta bambino open heart, mogę polecić, ładnie się prezentuje na nadgarstku. 

 

A ostatnio udało mi się kupić 2 zegarki:

 

Casio CA-50 z 87r w idealnym stanie 🤯 polowałem na takiego od dłuższego czasu, bo praktycznie nie ma ich już na rynku a te co zostały najczęściej wyglądają jakby czołg je wysrał. Kosztował sporo więcej niż ten orient, ale na wartości to on będzie tylko zyskiwał. To ten z filmu Powrót do przyszłości z M.J. Foxem, ciągle można kupić nowe CA-53 pewnie za jakieś +/- 150zł ale to nie to samo. Choć laik nie zauważy różnicy.

 

A drugi to 😁 Montana, stan również idealny, jak na Montanę, bo one z jakością czy powtarzalnością formy koperty to niewiele miały wspólnego, ale zero rys, wyświetlacz klarowny, trafi na detailing do jakiegoś zegarmistrza za jakiś czas i będzie cieszył oko w mej kolekcji. 

 

BTW w latach 80tych Montana kosztowała połowę mięsiecznej pensji. Jak ktoś dostał takiego na komunię to miał dozgonny szacun na dzielni a melodyjki grały na każdej przerwie w szkole 😉

 

Odpowiednik najnowszego iPhona jeśli chodzi o status wśród młodzieży 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, I1ariusz said:

@Piter_1982 czemu Hogo Boss odpada zdecydowanie? Mają dobre designy. Mechanika kiepska?

Odpowiem zamiast @Piter_1982, choć myślę że mógł pomyśleć podobnie - bo Hugo Boss to nie jest firma która robi zegarki.

 

Nosząc taki zegarek na ręku możesz liczyć na szacun na dyskotece w Pierdzidołach, z drugiej strony, nikt go nie zechce ukraść. 

 

Imho lepiej założyć na rękę coś nawet z podstawowych linii ale od producentów którzy się tym zajmują a nie od firmy która robi majty, perfumy, sandały i teraz wpadli na pomysł że jeszcze zegarki zróbmy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@I1ariusz cool, każdy ma jakieś tam swoje kryteria. No ja akurat takich znam, nie to że jak nie masz Rolexa na łapie to z biznesu nici, ale jakby to był Hugo to... Pewnie z biznesu nici. 

 

Zresztą na codzień i tak najczęściej używam smartwatcha który mierzy wszystko i wszędzie i mówi mi czy się wyspałem, czy jestem zestresowany itp. 😅 bo tak jest po prostu wygodniej 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, I1ariusz said:

@SuperMario ja nie chciałbym robić biznesu z gamoniami, którzy patrzą na takie rzeczy.

 

Nie myślę o tym w taki sposób, natomiast w pewnych środowiskach ludzie rozważając potencjalną współpracę zanim wyłożą pieniądze na stół, to oprócz tego co im oferujesz oceniają również to jak wyglądasz. 

 

Czy to jest w porządku? Zapewne nie do końca, ale gdybym się na taki stan rzeczy obraził i nie chciał robić z nimi interesów to zrobi to ktoś inny, ktoś inny zarobi te pieniądze, ktoś inny zwiedzi świat, ktoś inny kupi sobie coś fajnego. 

 

Gdybym poszedł w jeansach i t-shircie na spotkanie z właścicielem firmy, a tam faceci w garniturach, omega na nadgarstku i dobra whisky na dzień dobry, to najniższa cena na rynku za usługę nie pomoże. Pewnie nawet bym nie dostał propozycji żeby się czegoś napić XD.

 

Trochę przerysowany przypadek ale tak wygląda życie w konkurencyjnym świecie w dzisiejszych czasach. 

 

Czy mamy się na to obrażać? Puki aspirujemy do pewnego standardu zamiast go wyznaczać musimy grać na ich zasadach.

 

Życzę każdemu żeby wszedł na szczyt szczytów, stwierdził: walić to, bo teraz mogę, od dzisiaj ban na krawaty i zaczął przychodzić do pracy w dresie. Ale puki co pozycje szefów Apple i Twittera są zajęte 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@I1ariusz 3mam kciuki żeby Ci się udało 🙂

 

Wracając do zegarków, patrzyłeś może na markę Atlantic? 

 

Krzysiek Hołowczyc jest jej ambasadorem, marka rozpoznawalna, ceny akceptowalne, sam widzę kilka które mi się podobają.

 

I spotkanie kogoś z identycznym na ręce jest trochę mniej prawdopodobne niż w przypadku marek wymienionych kilka postów wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.