Skocz do zawartości

Skończyłem z gryzieniem paluchów


ciekawyswiata

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

 

 Muszę się pochwalic moim wielkim sukcesem w tym roku.  Po około 15 latach obgryzania paznokci skończyłem z tym. Coś we mnie pękło i wreszcie te dłonie wyglądają dobrze, aczkolwiek wierzę, że będzie jeszcze lepiej, bo jednak trzeba dopracowac. Wiem, że problem może wydawac się dla Was żałosny i śmieszny, ale dla mnie to jest coś wielkiego.  Z drugiej strony wiem, że jedno małe obgryzanie i wszystko się wali, dlatego tak bardzo potrzebuję siły i pokory. Możecie mi więc tego życzyc:) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę ci dużo siły. Wbrew pozorom nawet takie rzeczy mają duże znaczenie.

Sam też kiedyś obgryzałem pazury za dzieciaka i we wczesnej młodości, zapewne na tle nerwowym.

Skończyłem z tym z dnia na dzień wiele lat temu :)

Edytowane przez Pozytywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chrumkacz napisał:

u mnie jednak to stały aparat na zęby na 3lata zadziałał ;) 

Ja nigdy nie obgryzałem z manią paznokci ale rzeczywiście, jak założyłem aparat ortodontyczny to nie mogłem nawet skubnąć zębami małej skórki przy paznokciu -zamki aparatu nie pozwałały na to.

Zainwestuj jakieś kilkanaście tys :)) w aparat i masz 2 korzyści:

-Prosty zgryz i zęby

-Oduczasz się obgryzania skórek i paznokci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja przez kilkanaście lat obgryzałem opuszki palców (skóra jest bardziej miękka niż paznokcie, więc ją się wyuczyłem obgryzać w wieku wczesnonastoletnim). Swój nawyk rzuciłem dokładnie 24 października 2015 r. i odtąd jestem zasadniczo czysty. Gratulacje! :-)

Edytowane przez Szakal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.