Skocz do zawartości

Testosteron uniewinniony, to nie on powoduje agresję


Enemy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wykazały badania naukowców z Uniwersytetu z Zurychu i Londynu testosteron wbrew powszechnej opinii nie jest źródłem agresji:

http://psychika.net/2009/12/testosteron-uniewinniony-to-nie-on-jest.html

 

Tym samym upada kolejny feministyczny mit o rzekomej większej agresji i skłonności do przemocy u mężczyzn. Ba, według badań to właśnie kobiety są płcią bardziej agresywną i przemocową. Potwierdzają to badania z Wielkiej Brytanii:

http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/women-are-more-violent-says-study-622388.html

 

Jak i Kalifornii:

http://www.saveservices.org/2011/07/press-release-dr-phil’s-testimony-was-‘reckless-and-false’-group-charges/

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe badania, chociaż tak naprawdę wystarczy trochę poobserwować w życiu codziennym.

 

Coś idzie nie po myśli mężczyzny? Wiadomo, że znajdują się i agresywni - nie mówię, że wszyscy przedstawiciele naszej płci są jacyś wspaniali, bo nie byli, nie są i nigdy nie będą, ale pomijając patologiczne sytuacje i osoby, zazwyczaj stara się to zmienić, denerwuje się jedynie na to, co mu nie wyszło/na siebie/na kogoś, kto zawinił.

 

W przypadku kobiet? Za przykład może posłużyć chociażby filmik z sieci, który ktoś kiedyś wstawił na forum - kobieta wpadła w szał i zaczęła demolować samochód komuś, kto nie chciał jej gdzieś tam podwieźć. Jak dobrze pamiętam studiowała medycynę. I ktoś, kto nie kontroluje swoich emocji, chce leczyć ludzi? Panie pewnie powiedzą, że to patologiczna osoba, żeby nie wrzucać wszystkich do jednego worka, ale ja już widziałem różne sytuacje i powiem szczerze, że więcej widziałem wpadających w szał tych ,,inteligentnych i wykształconych'' nauczycielek i innych och-ach niż zwykłych wiejskich Mariolek spod dyskoteki. 

 

Każdy, kto trochę poobserwuje dostrzega, że kobiety wpadają w szał, gdy coś idzie nie tak, jak sobie zaplanowały. Krzyki, wrzaski, płacz, wyzwiska, obwinianie wszystkich dookoła. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eredin Potwierdza się także to co ja zaobserwowałem . Kobieta czym starsza tym bardziej staje się dzieckiem albo cały czas nim jest :) na jedno wychodzi tak czy siak .A co do testosteronu to badań było setki, jest to substancja zsyntetyzowana w latach 30-tych więc niema bezpieczniejszego SAA . Agresje powoduje np. alkohol i to jest potwierdzone moimi obserwacjami . Uważajcie na propagande która jest przeciwko SAA szczególnie w Polsce - jakoś mnie to nie dziwi . Jeżeli Przewielebny pozwoli to wstawie link do forum gdzie jest profesjonalny artykuł na temat Testa i nie tylko .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym testosteronem sprawa jest pewnie znacznie bardziej złożona. Być może istnieją jakieś czynniki podatności na stężenie graniczne i do pewnej dawki, choć różnej osobniczo, przy której nic się nie dzieje w tym kierunku, za to po przekroczeniu bariery mogą się dziać cuda. 

Sam miałem okazję w kilku przypadkach z otoczenia obserwować zmiany "charakteru" pakujących ze wspomaganiem się testo. 

 

W kwestii zaś agresywności pań, rozmawiałem jakiś czas temu ze znajomą która ma córkę w przedszkolu. Podzieliła się ze mną spostrzeżeniem, że porównując swoje czasy przedszkolne do obecnych, to jak patrzy na te agresywne dziewczynki, jakie są mściwe, agresywne i bezwzględne głównie w stosunku do chłopców, to boi się "co to będzie później".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    @Qaikwow  Tylko że jest różnica między gościem bijącym 750mg testa solo na tydzień a gościem który wali jeszcze do tego trenbolon ,anapolon i inne środki dla zaawansowanych . Według mnie SAA nie są dla debili a pełno takich na siłkach dlatego trenuje sam lub z trenerem od dwuboju. Jak byłem jeszcze naturalem to mnie pytali o doping a wystarczyła dieta i samozaparcie którego oni nie mieli i nie mają do dzisiaj więc rekompensują sobie braki dużymi dawkami SAA co w ich mniemaniu ma pomóc na przyrosty :D Wielu osiłków nie myśli logicznie i są bardzo podobni w zachowaniu do kobiet . Takim to nawet tona SAA nie pomoże .

 

    @Fartuch najprawdopodobniej  masz racje co do estro ,musze to posprawdzać w badaniach .

Edytowane przez KevinMitnick
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko wysuniętych wniosków wyciągać nie można, bowiem to ciągłość aplikowania testosteronu prowadzi do odleglejszych skutków. Wszak nikt po pojedynczej dawce teścia (dawka w ramach rozsądku) nie zauważył u siebie bawolego karku, remodelingu żuchwy, ginekomastii, wykwitów grudkowych, nadkrzepliwości itd. Z tego, co spojrzałem przy długoterminowym stosowaniu jednak poziom agresji jest wyższy, chociaż nadal pozostaje to sprawą dyskusyjną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
On 02/03/2017 at 10:19 AM, Oddawaj Fartucha said:

Znam osobiście ludzi, którzy na bombie są spokojniejsi niż dotychczas ( jeśli pamiętają o regulacji estradiolu ) . Testosteron potęguje nasze cechy, zarówno pozytywne jak i negatywne. Za wybuchy agresji odpowiadają bardziej skoki estro co widać u większości kobiet .

Zgadzam sie zupełnie . Znam osobiście ludzi którzy na cyklu sa bardzo spokojni ( mowa o cyklu na teściu z zachowaniem kontroli estradiolu i estrogenu ) . Zabawa w SAA  nie jest dla wszystkich , niestety jest dużo ludzi ktorzy myśla że wystarczy się kolnąć teską i to wszystko .

 

To właśnie oni są odpowiedzialni za złą opinię SAA . Tak są saa powodujące wzrost agresji (a może poprostu asertywności ) ale to wszystko da sie pieknie kontrolować . Tylko że to kosztuje ?.

Są sterydy które powoduja spadek iq    (tren), niszczą otoczke mielinową neuronów i mają zły wpływ na układ nerwowy.

Ale sa i takie ktòre mają bardzo pozytywny wpływ na mieline ? i dają nieziemski poziom skupienia ( trest ) .

Na dodatek ten ostatni jest POWAŻNYM kandydatem jako antykoncepcja dla facetów .

Wszystko jest fajnie wyjaśnione na kilku forach  anglojęzycznych . Wrzucił bym pare linków .....ale chyba banana bym zarobił ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.