Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ech @Adolf, @Adolf...

 

Dostać wyrok z nakazem zapłaty wydane przez polski sąd - nie problem, zasadniczo. Będziesz chciał, pomogę.

Dostać klauzulę wykonalności na ten nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, nie problem zasadniczo. Pomogę.

 

Wyegzekwować faktycznie te pieniądze od gościa siedzącego w UK - nie mam pomysłu, windykacja międzynarodowa to nie moja działka.

 

Jeśli gość ma jakieś nieruchomości na siebie w Polsce to możemy zająć mu nieruchomości wpisując hipotekę przymusową na podstawie owego

nakazu zapłaty. Możemy również wszcząć egzekucję komorniczą z owej nieruchomości - ale to już są koszty (wycena biegłych, licytacja, ryzyko że nikt

nie kupi itd).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Subiektywny. Dziękuje za wsparcie, i obietnicę pomocy. Jeżeli nic się nie zmieni zwrócę się do Ciebie o pomoc w kwestii sporządzenia pism sądowych, i odpowiedniego pokierowania.

 Nie znam się na tym. Widzisz przez tego palanta zupełnie odechciewa mi się pomagać innym ludziom, kolejny raz zawiodłem się na  zaufaniu do człowieka. Rzygać się chce jak 

spojrzę na ten świat. Pieniądze nie są ważne, ważne jest wzajemne zaufanie i lojalność, coraz mniej jej na świecie. Nie ma komu zaufać w każdej sferze życia.

 Trzeba być jak ten burek na łańcuchu i wszystkich obszczekiwać, nie ważne czy na to zasłużyli. 

 

Cóż dałem ciała, więcej tego nie zrobię. Właśnie przez tego palanta, ktoś nie otrzyma o de mnie wyciągniętej ręki, bo już nie jestem w stanie zaufać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci napiszę tak @Adolf.

 

Chcąc pomóc - tak naprawdę niechcący lekko skrzywdziłeś tego gościa. Brzmi dziwnie, prawda? Już wyjaśniam czemu.

Gdyby dostał solidny wpiernicz od silnorękich - zakodowałby sobie w głowie, wręcz wyrył stalowym rylcem, jak pies - że (za przeproszeniem) srać na dywan nie

można, bo potem dostaje się ostro po łbie. Klasyczne warunkowanie. Srasz? To zbierasz wciry. I gość dostałby życiową lekcję po której chodziłby

jak przysłowiowy szwajcarski zegarek. Na samą myśl o przewaleniu kogoś na kasę - kurczył by się mimowolnie ze strachu. Bo silnoręcy ... Bo wpierdol ...

 

A tak wzmocniłeś w nim inne skojarzenie. Takie, że można syfić, robić ludzi na kasę i nie ponieść z tego tytułu konsekwencji - bo zawsze znajdzie się jakaś

dobra dusza, która pomoże. To jak z kobietami - może być sukowata i chamska, bo zawsze się znajdą kolejni orbiterzy, białorycerze oraz stada pożytecznych

durniów, którzy będą ją utwierdzać w tym, że robi dobrze. Więc jak ma się nauczyć, że bycie chamską suką = automatyczne dostanie życiowych bęcek w sprzężeniu

zwrotnym.

 

Uczyć Cię Bracie nie zamierzam, boś doświadczony i starszy ode mnie. To raczej ja mógłbym korzystać z Twojego życiowego doświadczenia. Ale następnym razem,

jak przyjdzie Ci ochota na dawanie obcym ludziom kasy 'bo wpadli w kłopoty' - przypomnij sobie moje słowa.

 

S.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TPakal1 napisał:

Tylko prawda jest taka, że w tym skurwiałym świecie nie opłaci się być ani dobrym, ani pomocnym.

 

To pozwolę sobie nieco rozszerzyć Twoją wypowiedź @TPakal1. Warto być dobrym i pomocnym - ale wyłącznie tym którzy na to zasługują, docenią to, a gdy przyjdzie pora - będą potrafili się odwdzięczyć. A jak odsiać z naszego życia osoby którym warto pomagać od takich którym nie warto, niczym ziarna od plew, to już uczymy się całe życie.

Wręcz bym powiedział, że jest to sztuką bo zawiera w sobie pewien cieżkodefiniowalny pierwiastek artyzmu i natchnienia.

 

Tym niemniej ZAWSZE zanim wpakujecie pieniądze w obcego człowieka (nie członka najbliższej rodziny) - policzcie powoli do stu, potem od stu do zera a i warto pomyśleć o wzięciu lodowatego prysznica, niczym Kmicic po konwersacji z Radziwiłłem w sienkiewiczowskim Potopie.

 

S.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.