Skocz do zawartości

Plama na tapicerce


Miner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem. Wylała mi się zupa na siedzenie. Została tłusta plama. Są różne oferowane środki, ale nigdy nie miałem podobnej sytuacji i nie wiem który jest najlepszy czy też po prostu skuteczny. Czym najlepiej schodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318edb2f75d970c963119ea3e3639889.jpg

 

Ja używam czegoś takiego i nie narzekam. Co prawda nie wypierze to tapicerki tak jak należy (do tego potrzebny jest odkurzacz, żeby nie ''wcierać'' brudu w środek tapicerki tylko go ''ściągnąć''), ale na wszelakie plamy pomaga. Kiedyś koleżka wylał piwo, a wtedy używałem Plaka do tapicerek (taki zielony) i od razu zeszło i nie została ani plama ani smród. 

 

Ponoć środek firmy ,,moje auto'' (pomarańczowe opakowania) też się sprawdza. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę czyścić powierzchnie wokół plamy też,aby nie powstało zbyt kontrastujące odbarwienie od tarcia i chemii...Gdzieś kiedyś słyszałem o piance,którą się zostawia na plamie na jakiś czas,a później się ściera...Podobno też nieźle daje radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tłustą plamę musi być coś mocniejszego niż standardowe środki. Najlepiej wypierz całą tapicerkę samochodu, jak czysta to tylko tego fotela co się wylało. Użyj do tego roztworu około 10 -20 % Środka Meglio. Jest dość silny więc przeczytaj instrukcje jak rozcieńczyć.  Pierwszy lepszy link z allegro jak środek wygląda podaje niżej. Są też mniejsze opakowania w formie spryskiwacza chyba 750 ml i takie w zupełności Ci wystarczy. Do tłustych plam użyj gorącej wody. Będzie potrzebny odkurzacz co ściąga wodę.

 

http://allegro.pl/meglio-odtluszczcacz-uniwersalny-5l-promocja-i6729059104.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=221898

 

Jaki masz samochód? Tzn Jaki model marka i rodzaj i kolor tapicerki?

Edytowane przez SennaRot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są dobrej jakości tkaniny więc powinno puścić. Śmiało możesz stosować Meglio. Użyj gorącej wody tylko i plamę spryskaj nawet słabo rozcieńczonym Megliem. Jak zostaną ślady po wyschnięciu możesz zabieg powtórzyć w miejscu plamy często tak trzeba. Po wypraniu wilgotną szmatką przetrzyj plastiki i deskę. Wodę ściągnij z foteli odkurzaczem z funkcją zbierania wody. Później dosusz samochód aby nie zamknąć mokrego bo może stęchnąć. Przy jasnej tapicerce musisz wyprać cały fotel inaczej będziesz mieć zacieki.

 

Metoda tańsza domowa to gorąca woda i płyn do naczyń np Ludwik, tłuszcz może puścić jednak np Meglio jest sporo sporo mocniejsze. Miejsc plamy trzyj szczotką plastikową.

Edytowane przez SennaRot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z odcinków 101 napraw testowano cztery różne środki do czyszczenia/prania tapicerki. Tak na prawdę takie środki jak K2 nie dały wiele. Napiszę tylko że wygrał produkt Sonax za ok 22 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zostawiania preparatu na plamie to ja zawsze zostawiam na pół minuty-minutę, niech się ''wchłonie''. 

 

Widoczną plamę te środki usuwają, ale do ''prania'' się nie nadają. Ot takie doraźne działanie jak się coś rozleje, nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam Bracia powiem tak: jest mnóstwo różnych drogich i fajnych środków, ale najlepsza jest... soda oczyszczona z cytryną. I po kłopocie. Jak teraz na wiosnę będę coś czyścił to wstawię fotki przed i po. Jak będzie mi się chciało to może filmik nagram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jako że z zamiłowania jestem detailerem to i wyprałem juz trochę (ok 100) tapicerek. Do domowego "prania" polecam APC ze sklepów detailingowych a jesli chcesz wynająć ekstraktor to aby zrobić to jak trzeba to:

- odkurzanie z wybijaniem kurzu poprzez udarzanie np dlonią

- prespray i  jego wtarcie w tapicerke, tu polecam EnzAll od Chemspeca

- płukanie ekstrakcyje z uzyciem dedykowanego do tego detergentu, ja stosuję Formula90 także od Chemspeca

- jesli plamy są uporczywe to proces powtarzamy ale tym razem z użyciem dedykowanego do danego zabrudzenia odplamiacza, ja stosuje odplamiacze Tersusa.

Podsufitki NIE przemoczyć ani nie trzec zbyt mocno by się nie rozwarstwiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.