Skocz do zawartości

Wazektomia


Axidan

Rekomendowane odpowiedzi

Wazektomia (łac. vasotomia) – zabieg urologiczny polegający na podwiązaniu lub przecięciu nasieniowodu lub nasieniowodów.


Zabieg przecięcia wykonuje się na wyczuwalnym przez skórę moszny nasieniowodzie – po przecięciu lub rozwarstwieniu skóry i wypreparowaniu nasieniowodu, zakłada się dwie podwiązki i następnie się go przecina. Jest to zabieg mikrochirurgiczny, ponieważ przewód ma ok. 3 mm w obwodzie. Po takim zabiegu mężczyzna staje się niepłodny; zabieg nie ma natomiast wpływu na zdolność do wytrysku, ponieważ większość objętości nasienia stanowią produkty gruczołu krokowego.


 


Ktoś was jest po wazektomii?


Czy zdecydowałbyś sie na taki zabieg?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małżonka pewnie pozytywnie, skoro dwójka już jest - ale ogólnie Panie bezdzietne, reagują skrajną pogardą. I gdybym był po tym zabiegu, nie przyznałbym się do niego. Kobieta lubi mieć kontrolę, decydować o płodności, Ty nie chcesz a kobieta myśli sobie (jak urodzę to pokocha) - jak jesteś po zabiegu, zabierasz jej władzę, dajesz moc decyzji sobie, bo nasienie jest w banku spermy przecież. To budzi czasami nienawiść :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chmura" to taki dysk w internecie. Użytkownicy smartfonów z tego korzystają. Z przerażeniem zauważyłem, że te badziewia bez pytania wrzucają Twoje zdjęcia w sieć.

Microsoft też to rozwiązanie z "chmurą" bardzo reklamuje. A jak Bill Gates coś reklamuje, to wiadomo, że należy spier...

 

Stąd te opisywane w pismach plotkarskich akcje z wyciekiem prywatnych filmów i zdjęć. Debile trzymają w "chmurze" i mają, czego chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmura ma tez duże plusy. Ja w chmurze trzymam zakryptowany 256 bitowym kodem plik ze wszystkimi hasłami. Dodatkowo, to duże ułatwienie kiedy pracujesz na zmianę w biurze i w domu. Pliki są w chmurze i nie trzeba przenosić i aktualizować ich ręcznie przez pendrive'a. W podobny sposób działa dostęp przez FTP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wraz z chumrą znikają wszystkie Twoje dane... sama nazwa jest dobra... jak to chumra - dziś jest jutro nie ma ;) Ja jestem jednak zwolennikiem standardowych rozwiązań + archiwizacja na innych swoich dyskach, pendrive itp. A na pewno nie zaufam 'gigantom' internetowym jak poodle i coś tam soft....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopuje temat, swego czasu chciałem się zdecydować na wazektomię ale... PVP- post vasektomy pain syndrome (syndrom bólu po wazektomii), na angielskojezycznych stronach jest pełno opisów jak faceci zrujnowali tym swoje życie. Ogólnie zabawa z jajkami to podobno nie przelewki a doktorzy nie mówią wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że przeszedłem zapalenie jądra w dzieciństwie, ówcześnie lekarka oznajmiła mojej Mamie, że są duże szanse, że zostanę bezpłodny.

Oczywiście chciałbym! Niemniej pewności na 100 procent nie mam ...

Czy ktoś z Was poddawał się badaniu na określenie płodności/bezpłodności. Ile to kosztuje? I czy można wierzyć wynikowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że przeszedłem zapalenie jądra w dzieciństwie, ówcześnie lekarka oznajmiła mojej Mamie, że są duże szanse, że zostanę bezpłodny.

Oczywiście chciałbym! Niemniej pewności na 100 procent nie mam ...

Czy ktoś z Was poddawał się badaniu na określenie płodności/bezpłodności. Ile to kosztuje? I czy można wierzyć wynikowi?

https://www.google.co.uk/search?q=tety+na+bezp%C5%82odno%C5%9B%C4%87&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=k9CdVPX0EMboaP23gIAE#q=m%C4%99%C5%BCczyzna+testy+na+bezp%C5%82odno%C5%9B%C4%87

 

Można wierzyć wynikowi. Chyba że diametralnie zmienisz sposób życia oraz dietę, to plemniczki mogą ożyć z racji samoleczenia się organizmu (w przypadku gdy jesteś bezpłodny nie z przyczyn fizjologicznych, np. fizyczna przeszkoda w nasieniowodach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

chciałbym widzieć mine laski która mowi:

 

"kochanie będziemy mieli dzidziusia,cieszysz się ?"

 

jasne a  z kim beziesz mieć tego dzidziusia?

 

"no oczywiscie z toba,jak możesz" :huh:

 

nooo..../pokazujesz zaświadczenie o zabiegu/ to komu mam pogratulować? :D:D:D:P:P:P

 

"ty egoistyczna podstepna szowinistyczna swinio,jak mogles mi to zrobić......łeeeeeeee"

"zniszczyles mi zycie....łeeeeee,łeeeee,łeeee"

 

ps.chyba to przemysle ;)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.