Skocz do zawartości

Wasze historie do książki


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

No tak kiedy się ze mną nie zgadzasz to znaczy, że nie rozumiem. Fascynacja Grzesiakiem, Korwinem czy kimkolwiek jest czymś infantylnym. Rozsądny człowiek zgadza się z czymś albo nie, przyjmuje jakiś pogląd albo nie a to kto to mówi jest mniej istotne. Na podstawie tego co sądzimy o czyichś poglądach oceniamy czy jest spoko czy nie. Jak ktoś widzi w Grzesiaku propagowanie poglądu "sukces ponad wszystko" a w Korwinie Ozjasza Goldberga to nie da się racjonalnie ocenić jego jakości jako nauczyciela. Do tego musiałbyś się pozbyć etykietek i indywidualnego wrażenia. Moje wrażenie na temat Grzesiaka też jest w pierwszej chwili negatywne ale to skojarzenie wynikające z jego gęby i moich skojarzeń na temat ludzi, którzy tak wyglądają. Intelekt jest po to żeby wyjść ponad skojarzenia i skupić się tylko na twardych faktach. Nie zaufałbym takiemu Grzesiakowi w jakiejś prywatnej sprawie, podobnie jak Tollemu ale oceniam jakoś nauk i uważam Grzesiaka za lepszego od Tolle. Ty uważasz, że lepszy jest Tolle i spoko ale wkurza mnie jak mówisz, że skoro się z Tobą nie zgadzam to znaczy, że nie rozumiem. Rozumiem i widzę potencjalną szkodliwość tych nauk i w pewnym sensie tego doświadczyłem na własnej skórze (nie przez to co mówi akurat Tolle ale ogólnie przez tego typu ideologie i mistyczne doświadczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.